Forum Dom Materiały budowlane
ZMIEŃ
      instalacje

instalacje

(17 wyników)
    • Zamierzam robić instalację wodną w domku jednorodzinnym i mam w zwiazku z tym kilka pytań: - czy warto użyć pex/al/pex czy może miedź? - jakiej średnicy rur użyć dom ma piwnice, parter i pietro? - czy rury te trzeba układać w otulinie? prosze o pomoc
    • Jakie są Wasze opinie co do wykonywania instalacji wodnej z miedzi?
    • Jak w temacie Mam wybudowany nowy domek 130 m2 Piec napewno będzie węglowo -miałowy Co będzie dla mnie lepszym rozwązaniem Miedż czy plastyk pp czy pe xa czytałem na allegro ze pe xa tańsza 3 razy od miedzi Instalacje położe sam tak więc proszę o rady
    • Czy ktos wie czy sa jakies ograniczenia w laczeniu kaloryferow aluminiowych z tradycyjna instalacja stalowa CO, nie chodzi mi o roznice w srednicach rur tylko o mozliwosc lacznia roznych metali. Kupilem kaloryfery aluminiowe, a w moim bloku sa stalowe rury CO, a podobno nie mozna laczyc roznych metali poniewaz moga zachodzic jakies reakcje i aluminiowy kaloryfer moze zostac uszkodzony - czy ktos moze wie cos na ten temat?
    • Dziwię się ludziom ,którzy takie bzdety piszą ,czy mają oni sumienie ,czy tylko $ .Biorę pożyczkę bo mnie nie stać na wydatek 30 tysięcy zł i po dziesięciu latach spłacania muszę wyremontować inwestycję ,ponieważ jest już stara i popsuta. Pytam gdzie są tu odsetki,lub ewentualnie % gdyby pieniążki bły na lokacie .Za 1kw energi uzyskanej muszę o.45kw włożyć więc mam tylko 0,55 kw {za darmo}.Dobrej klasy kocioł + zasobnik + grzejniki i armatura na dom 200m2 to wydatek owszem 20000 t...
    • Mam do wykończenia domek. Mam piec dwufunkcyjny i komplet hydroforu i kaloryfery aluminiowe żeberkowe. Jakiej technologii byście użyli by wykończyć to wszystko? Czy warto robić instalację sanitarną CW i ZW w miedzi, a CO w plastiku? Czy wszystko w plastiku? Jakim plastikiem, firma jakieś oznaczenie itp.? Jakie rury zastosować do CO, bo że nie mogą być miedziane to już wiem. Dodam że remont ten będę robił sam, bo mam na to czas. Niestety mam tylko wprawę w lutowaniu miedzi, o plastik...
    • Za dwa tygodnie planuję rozpocząć wymianę instalacji c.o. w domu. Instalator polecił mi kocioł gazowy Vaillant, rurki miedziane, grzejniki konwekcyjne Convector oraz sterownik do tego. Dom mam dosyć dobrze ocieplony 12 cm styropianu. Z tego co czytałam i słyszałam to są to produkty wysokiej jakości i wydajności. Chciał poznać opinie innych na temat tych produktów.
    • Mam pytanie czy jest możliwe i przy tym bezpieczne zamontowanie w łazience zabudowy Geberitu jeżeli mocowanie odbędzie się na ściance działowej z cegły dziurawki o grubości zaledwie 6cm. Zastanawiam się obecnie co wybrać kompakt WC lub właśnie zabudowę Gebertitu.
    • witam. chce przerobic rure gazowa, ktora od licznika jest spawana. czy moge ja przerobic za pomoca polaczen gwintowanych? chodzi mi o to czy zezwalaja na to przepisy i czy to sie w ogole praktykuje?
    • Witam , Jestem na etapie poszukiwania firmy wykonującej domy szkieletowe. Inwestycja miałaby mniejsce w Dębicy (podkarpackie). Dom o pow.użyt. 110-120 m2. Proszę o podanie przybliżonych kosztów takiego domku w stanie surowym zamkniętym (z zewnątrz gotowy w środku bez instalacji , bez płyt G-K). cenna każda informacja
    • Czy ktos może mi doradzić jakie tynki wewnętrzne są lepsz / zdrowsze: gipsowe czy wapienne? I ile takowe schną?
    • Hej:) Prosze powiedzcie mi jak to jest? Budujemy sie i przed zimą chcemy zrobić stan surowy zamkniety tzn.mury, dach, okna i drzwi zew.. A zimą, jesli będzie w miarę znośna robić w środku typu instalacje, posadzki, tynki...itp. I tu mam pytanie. Czy można zimą robić wszelkie prace w domu, oczywiście pod warunkiem, jeśli nie ma na dworze -20stopni? Przy jakiej temperaturze można takie prace wykonywać? Czy w ogóle temperatura ma jakiekolwiek znaczenie? Z jakimi pracami poczekać l...
    • Witam. Jako ze zabrałem się za remont domu po dziadkach, przyszła kolej na Centralne Ogrzewanie. Sprawa wyglada tak: rury w piwnicy 2 calowe a reszta calowe. Rury w pokojach są bez izolacji w ścianach. Kaloryfery sąbez jakiejkolwiek regulacji a śrubunki są zamurowane w ścianach:) I kaloryfery są mocno osadzone w ścianie. Ogrzewanie jest grawitacyjne. Piec bez jakiejkolwiek elektroniki. Chce zacząć od wymiany rur. I chce zrobić średnicę rur o połowe mniejszy, czyli w piwnicy 1 cal a reszta 1...
    • Muszę wymienić instalcje wodną. Hydraulik proponuje rury plastikowe, podobno z takich się teraz robi nowocześnie. Jakie jest Wasze zdanie - jakiego materiału najlepiej użyć?
    • Nie znam sie zupełnie na grzejnikach i dlatego proszę o info :) Jak wybrać grzejnik do lazienki i pokoju. Skąd mam wiedzieć jaki grzejnik wystarczy do pokoju 25 m 2 a jaki do łazienki 8 m2. Czy gdzies jest opisana powierzchnia grzewcza ?
    • Zależy mi aby mój dom był jak najbardziej EKO – czyli ekologiczny i ekonomiczny. Moje pytanie dotyczy głównie wody – słyszałem o różnych perlatorach czy też eko-przyciskach? Ma ktoś w domu? Rzeczywiście się sprawdzają? A może macie inne propozycje?
    • znalazłam firme która postawi za 150 tys brutto domek parterowy 80 m konkstrukcja stalowa.dom składany na miejscu budowy.stan środek tylko do malowania i koncowe instalacje(krany.gniazdka itp.)oczywiscie instalacje zewn we własnym zakresie.wogóle to ktos mieszka w takim domu?prosze o info

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się