Forum eDziecko edziecko Małe dziecko
ZMIEŃ
      intymny

intymny

(22 wyniki)
    • moja czteroletnia córcia ma czesto czerwone w okolicy warg sromowych, pomimo ze jest myta.smaruje ja tez alantanem w kremie i to mija.swojego czasu dotykala sie, tak jakby cos jej tam dokuczalo.ostatnio wyczulam nieprzyjemny zapach. u takiego dziecka chyba nie powinno tak byc.poradzcie.
    • witajcie. czy do higieny intymnej używacie jakiś płynow, mydła? u nas mamy problem, bo od mydła mowi że szczypie i płacze. zastanawiam się czy można u dzieci stosować płyny do higieny intymnej takie jakie my stosujemy. jak sobie radzicie?
    • Czy możecie napisać, jak dbacie o higienę intymną Waszych małych dziewczynek? U nas zawsze był z tym problem, córka ma bardzo wrażliwe okolice intymne, często występują zaczerwienienia i pieczenie. Pomyślałam więc o płynie do higieny intymnej, czy można stosować u takich małych dzieci? A może jakieś inne preparaty?
    • Mam problem, nie problem. Moja trzylatka kilkakrotnie już wieczorem po kąpieli mówi, że boli ja dupcia. Posmaruj mi kremem. Mam taki kremik na odparzenia, przeźroczysty, robiony w aptece więc ją posmarowałam. Krem trzymam w lodówce. Zauważyłam też, że jak usypia to wkłada sobie rączki pod piżamkę. I tak się zastanawiałam, czy mnie z tym "boli" nie wkręca bo np. jej się to smarowanie podoba, sprawia przyjemność. Ale któregoś dnia jak powiedziałam, że nie posmaruję to się rozpłakała. Na co ja...
    • Pytanie, jak w temacie. Czy używacie mydla dla dzieci, czy samej wody, czy moze jakis delikatnych plynow do higieny intymnej. pozdr,
    • Witajcie, bardzo proszę o pomoc. Czego uzywacie do mycia okolic intymnych u małych dziewczynek. Moja córka ma 22 miesiace. Myję ja zwykłym mydełkiem dla dzieci. Ale wczoraj zauważyłam, ze podczas mycia krocza skarży się ją boli. Kiedy chciałam zajżeć dokładniej podczas wycierania nie pozwoliła mi na to. Zauważyłam biały nalot pomiędzy wargami. Proszę powiedzcie czy któraś miała taki problem. A moze powinnam zgłosić się do lekarza. Pozdrawiam i proszę o pomoc.
    • witam. Mam 16 lat i mam problem z synkiem. Joaś ma 2-lata i tuż obok jaderka ma zaczerwienione miejsce. Synek sie niemiłosiernie drapie. Posmarowalam linomagiem, ale nic. Bylismy juz u 3 lekarzy i każdy zapisywal masci. Smarowalismy juz ok. 2 tygodni ake nic nie daje. Nie wiem co mam robic bo maly juz coraz bardziej sie drapie.. POMOCY !
    • Witam! Od dwóch nocy synek budzi się, wierci, nie może spać, bo siusiak mu stoi... Nie dotyka go (wiem, bo śpi ze mną), nie boli, ale przeszkadza mu to w spokojnym śnie. Po kilku minutach "samo przechodzi" i synek zasypia... Nie wiem czy to normalne?
    • Mam w domu puder plynny wysuszajacy HASCO. Uzywalam go na pokrzywke czy przy ospie tez moge go stosowac?
    • Drogie Mamy, szukam dobrych książeczek dla córki z opisami części ciała. Małą zaczęły interesować jej i nasze części intymne, a my mamy kłopot z nazewnictwem bo jak uczyć : biust,piersi a może- przepraszam- cycuszki itp. W księgarni znalazłam kilka książeczek ale opisy były albo: części intymne lub cechy płciowe.
    • Jak myjecie miejsce intymne swoim coreczkom? MOja mała ma 3 latka i nie pozwoli sie tam dotknac.Do niedawna nie bylo z tym az takiego problemu jak teraz.Krzyczy, wrzeszczy,wyrywa sie ,kopie nogami jak probuje jej wytrzec mokra chusteczka np.nivea.Podczas kapieli mowie jej zeby sie rozkraczyła i delikatnie mydelkiem bambino probuje jej pomiedzy wargami wymyc,ale nie jestem w stanie zrobic tego dokladnie,bo ona nie chce.A i tak zostaje troche tego białego brudu miedzy wargami jak og...
    • Oliwka dość często skarży się na pieczenie cipci a także bóle brzucha robiłam jej wczoraj badanie moczu i ogólnie jest ok ale ph podwyższone do 7 ostatnio mam sygnały że Oliwka wstrzymuje mocz, i jak sika to mówi że boli, podobnie jak przy podmywaniu no i teraz nie wiem morfologie krwi ma dobrą dieta jest bogata z mleko wiec może powodować to ph podwyższone a więc będe zakwaszać no ale teraz co robić z tym brzuchem, - rozważam ginekologa dziecięcego i usg ukłądu moczowego i piecze...
    • Moja 2-letnia córka ma w okolicach intymnych takie czerwone place, jakby odparzone czy obtarte; moge czyms to posmarowac? Jakas maścią czy Sudokremem? malinka
    • tak sie zastanawiam np kiedy sie przebieram Synek 1,5 roku pokazuje na pi... i pyta "co to" wiec mu odpowiadam i on sie cieszy ale nie wiem tak troche sie krepuje ale jak inaczej uczyc dziecko jak wy sobie z tym radzicie? albo czasami maz sie kapie z Filipem i tak samo sie zachowuje wiec maz mu mowi ze tez ma swojego siusiaka i filip lapie sie za siusiaka i ciagnie i sie cieszy a wy macie podobne sytuacje? co robicie?
    • u nas przyszedł czas na ten problem mianowicie 2,3,4x dziennie szarpie, ociera siusiaka a potem płacze że jest pobudzony (siusiak) ja próbuje odwracać uwagę, ale problem jest nadal.... jak Wy sobie z tym radzicie? Synek ma 3 latka
    • Moja córeczka ma dwa latka. Od dwóch dni mówi, że "boli ją pipcia". Przypomniałam sobie, że od jakiegoś czasu unikała przy kąpieli mycia miejsc intymnych. Wykąpałam ją wczoraj i dziś w nadmanganianie potasu, obejrzałam i nie widziałam zaczerwienienia tych miejsc. Nie wiem na ile to może być jej wymysł, a na ile faktyczny problem. A jeśli problem to gdzie się z tym tematem skierować? Co poradzicie?
    • Witam, jestem mamą 4-miesięcznej Natalii. Mała rozwija się kwitnąco czego nie mogę powiedzieć niestety o moim życiu intymnym. Rodzicielstwo jest tak wyczerpujące, że albo jestem zbyt zmęczona, gdy jest "okazja" do zbliżenia czyli mała już śpi, albo takiej okazji nie ma, bo mała jest akurat "na chodzie". W 6-tygodniu zdecydowałam się na hormonalną antykoncepcję domięśniową, a teraz widzę, że chyba nie miało to sensu, bo przy takiej ilości zbliżeń nie warto szpikować się hormonami....
    • Witam, moja 5letnia córka ma zaczerwienione wargi sromowe. Przeszła zakażenie dróg moczowych, dostała antybiotyk i niby było ok. Niedawno zauważyłam na majtach upławy, śluz, był tylko raz. Myję ją płynem do hig. intymnej. Czym mogę ją smarować? czy wcześniejsze zakażenie może mieć związek z tym zaczerwienieniem? Do lekarza wybieram się w przyszłym tyg. ale może już teraz coś doradzicie, dzięki
    • No właśnie, moje dzieci mówią siusiak i sisia, to nazwy oddające sedno sprawy. Synek "przyniósł" też kilka z przedszkola, w tym jedna delikatnie mówiąc mało kulturalną. Jest więc szeroka gama do wyboru, na określenie tak istotnych miejsc, które dla małego dziecka nie są niczym wstydliwym. Jak jest u Was?
    • No właśnie, czy rozmawiacie o tym z dziećmi? Czy i jak ostrzegacie dzieci przed niebezpiecznymi kontaktami, rozmowami, zachowaniami. Mam dwóch synów - 6.5 letniego i 5-cio miesięcznego i ze starszym rozmawiam o tym, i staram się uwrazlwić go na niebezpieczne zachowania innych - przy okazji wizyt na basenie, czy konieczności skorzystania przez niego z toalety np. w supermarkecie. Chociaż Kuba jest mądry i sądzę,że rozumie, że to ważne,żeby wiedział, co zrobić gdy np. ktoś chce go ...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się