Forum eDziecko edziecko Wychowanie
ZMIEŃ
      intymny

intymny

(4 wyniki)
    • Jak wytłumaczyć 5-latkowi, że nie pokazuje się nikomu gołej pupy albo siusiaka, albo nie prosi sie ciotki, zeby pokazała "cycki"? Nie chciałabym go jakos zawstydzac, opisane sytuacje zdazyły sie tylko raz czy dwa razy, nie jest to dla mmnie jakies straszne przewinienie, zasługujace na krzyk i kare, bo wiem ze on jeszcze wszystkiego nie rozumie. niemniej wiem ze osoby postronne moga roznie reagowac na takie zachowania :) dodam, ze nie wychowujemy dziecka w poczuciu wstydu, czy jakiejs p...
    • Czy matka moze lub powinna zajac sie edukacja seksualna syna stojacego na progu dojrzewania? Czy moze np. przygotowac go na to, ze bedzie mial wzwody, nocne wytryski nasienia itp? Meza problem "nie pasjonuje"(bywaja tez samotne matki synow przeciez), ze sie tak wyraze, ale ja jak juz wychowuje to bez porazek bym chciala. Unikne porazek unikajac tematu czy poruszajac temat? Dodam, ze syn ostatnio nic sie nie dopytuje w temacie skad sie biora dzieci, w szkole mial juz lekcje...
    • Córka ma 6 lat. Od jakiegoś 1,5 roku bardzo czesto ściska i skręca nogi, pociera je o siebie (uda)i znajomo :-) przy tym stęka. Wiem że to rodzaj masturbacji łechtaczki. (rąk przy tym nie używa) Nie próbujemy jej zakazywać ani zwracać uwagi że to nie wypada ani nic w tym stylu. Pewnie jej to minie.... (albo nie - kto wie) Przy tym bardzo wygina nogi i plecy. Chcę żeby przestała ale nie wymagam tego. Mówie jedynie że moga ja bolec plecy albo sie wykrzywić. Zajmuje mnie inna sprawa. G...
    • Mam dylemat moja 4 latka bawi się siśką i sama nie wiem czy zwracać uwagę. Na moje nie rób tak bo będzie cie szczypało odpowiada mi -a ja tak lubię to dlaczego nie mogę.To zaczęłam ignorować - jeszcze mniej skrępowania. Wieczorem zasypia ze mną ja czytam a ona bawi się na całego. Nie wytrzymałam postawiłam ultimatum - mówiąc, że to jest bardzo intymne -tylko jej i tak nie można więc albo ja albo ta "zabawa". Ku mojemu zdziwieniu wybrałą zabawę - dziecko zasypia wtedy samo. Napiszc...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się