Bądź świadoma i bezpieczna w ciąży! Moja Ciąża z eDziecko.pl

intymny

intymny

(13 wyniki)
  • Córka ma 3,5 roku. Od półtora roku walczymy z zaczerwienieniem skóry między posladkami i między wargami sromowymi. Było podejrzenie drożdżycy, ale badania wykluczyły tą opcje. Podrażnienie raz jest większe raz mniejsze, ale praktycznie nigdy skóra nie jest w stanie idealnym. Doraźnie pomagał clotrimazol, jakieś maści sterydowe i maść robina na receptę, na podrażnienia alergiczne. Ostatnio jednak zaczerwienienie było mega mocne i duże. Pomogła robiona maść i linomag. Jednak zostało jak zwykle...
  • Witam, Moja 3-letnia córeczka od ok. tygodnia nie pozwala się podmyć, krzyczy, że ją boli i nie daje się w żaden sposób dotknąć w okolicach intymnych. Zazwyczaj myję ją mydłem dla dzieci, krocze i pupę również. Do tej pory zdarzało się, że czasem podczas mycia pupy skarżyła się na pieczenie i ból i zazwyczaj pupa była wtedy delikatnie odparzona/ podrażniona, np. w wyniku zaparcia lub kwaśniejszej diety (cytrusy itp.) Zazwyczaj sudocrem pomagał. Natomiast teraz nie wiem, o co chodzi, bo na ty...
  • Pani doktor i mamy, wczoraj wyczułam u córki (prawie 3 latka) nieprzyjemny zapach z cipki, normalnie taki rybny. Niestety nie byłam go w stanie wyeleminować ponieważ on ciagle sie utrzymuję nawet po dokładnym umyciu. Wcześniej z niczym takim nie mielismy do czynienia. Dodam, że bardzo dobrze dbam o higienę córki, kapie się prawie codziennie (bo bardzo lubi)podmywana rano, po siusiu zazwyczaj tylko papierem wytarta, po kopie pupa myta pod prysznicem. Boje się, że to jakieś zapalenie pochwy. B...
  • Witam. Mam problem z higieną intymna mojej córki,jak ja myje zawsze skarzy sie na pieczenie. Próbowalam ja myc mydlem dla dzieci,plynem do mycia niemowlat a nawet mydlem szarym i zawsze ten sam efekt:( Moze ktos zna jakis plyn dobry do okolic intymnych dzieci??
  • Dzien dobry Pani Doktor, czy mozna uzywac zelu do higieny intymnej u 3 letniej dziewczynki (np. Ziaja)? a moze lepiej tantum rosa?
  • Oliwka dość często skarży się na pieczenie cipci a także bóle brzucha robiłam jej wczoraj badanie moczu i ogólnie jest ok ale ph podwyższone do 7 ostatnio mam sygnały że Oliwka wstrzymuje mocz, i jak sika to mówi że boli, podobnie jak przy podmywaniu no i teraz nie wiem morfologie krwi ma dobrą dieta jest bogata z mleko wiec może powodować to ph podwyższone a więc będe zakwaszać no ale teraz co robić z tym brzuchem, - rozważam ginekologa dziecięcego i usg ukłądu moczowego i piecze...
  • Moja prawie 6 miesieczna coreczka ma w miejcu intymnym bialy osad. Nie jest jego duzo ale jest. Uzywam glownie pieluszek tetrowych na zmiane z huggisami. Pupke smaruje sudocremem. Miejce intymne przemywam rumiankiem i ciepla woda.
  • Dzień dobry!Mam pytanie:czy są środki do mycia miejsc intymnych małych dzieci(córka 4-letnia)? Kiedy myję mydłem(Nivea),wystempóje swędzenie.Może to jeszcze z winy wody(studnia).Bardzo dziękuję i przepraszam za błędy,jestem Ukrainką i jeszcze nie umiem wszystkiego.
  • nie zaszkodzić...? tutaj chyba łatwiej mi o to zapytać Pana Doktora... jak powinna wyglądać higiena intymnych miejsc 3-latki? czy myć ją "tam" codziennie (przemywam wacikiem zanurzonym w przegotowanej wodzie-używamy jeszcze na noc pampersów) czy przemywać tylko z wierzchu, czy wymywać dokładnie wszystko ze środka? Przyznam że mam dylemat:/ dziękuję beata
  • Witam, prosze o radę w sprawie mojej 2 letniej córki.Wczoraj pojawiła sie u niej żółta wydzielina z pochwy, bezwonna.Dziś pojawiła się lekko brązowa i raczej nie są to resztki kału-wydzielina bezzwona o lekkobrązowym zabarwieniu, bardziej gęsta niż wczoraj,śluzowa. Jedynym moim spostrzeżeniem jest to, że równo 27 dni od wczorajszego zauważyłam podobną zółtą wydzielinę, zastanowiło mnie to juz wtedy więc zaznaczyłam w kalendarzu, jednak przez tych kolejnych 27 dni nie zauważyłam...
  • Córka 4-letnia skarży się od dwóch dni na ból "sikawki" (takiego akurat terminu używamy na określenie okolic intymnych). Ból pojawia się po sikaniu. Podejrzewam nawrót zapalenia pęcherza (miała infekcję leczoną Clacidem ponad miesiąc temu), ale przy takim zapaleniu zdaje się często się odczuwa potrzebę oddania moczu i ma się gorączkę - a tak nie jest w przypadku mojej córki. Pojawiło się natomiast moczenie podczas drzemki w przedszkolu - w ciągu ostatniego tygodnia dwa razy - ni...
  • Pani Doktor, moja córeczka ma 19 miesięcy. Od paru dni ma zaczerwienione okolice intymne, dzisiaj zaczęła skarżyć się, że ją tam boli, broni się przed zmianą pieluchy, przemywaniem okolic intymnych. Nie używam żadnych chusteczek, tylko zwykłej wody. Ostatnio miała robione badania moczu i kału- pisałam o tym tu: forum.gazeta.pl/forum/w,907,104741151,104741151,dziwne_grzyby_w_kale.html?t=1262374530644 forum.gazeta.pl/forum/w,907,104236595,104236595,interpretacja_badania_moczu.html Jeste...
  • Pani Doktor proszę o radę. Moja 6 letnia córka od dłuższego czasu drapie się w okolicy krocza tzn.odbytu i cipuszki. Robiłam 2 badania kału-wyszły negatywne. Obserwowałam bielizną po nocy, na której nie zauważyłam żadnych owsików, rozchylając odbyt również. Czy potrzebne jest kolejne badanie kału?Czym jeszcze może być to spowodowane?Córka nie ma okolic krocza ani zaczerwienionych ani podrażnionych, wygląd zupełnie normalny. Doktor ogólny przepisał na swędzenia krem Canesten (Clotrimazol...
« poprzednie następne »

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Chcesz mieć własne forum dyskusyjne?

Szybkie i bezpłatne

Z dostępem do panelu administracyjnego

Możliwością ustawienia własnego logo

Załóż forum

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.