Forum Specjalne Publicystyka
ZMIEŃ
      islandia

islandia

(9 wyników)
    • Smieszne, ze jak wszystko upada to Islandia jest pierwsza do wyciagania lapek po pomoc i blagania o czlonkowstwo. Kryzys przechodzi i nagle podnosza glowy. Ja mam propozycje. Nie chcecie do UE to placicie CLO jak Chiny i musicie miec wizy na wjazd do UE. Slowem ZERO ulatwien bez czlonkowstwa....
    • Ciekaw jestem kiedy zobaczymy Islandię wystawioną na eBay ?
    • Hahaha, za 3,5 roku wejdą, to całe odrabianie strat "dzięki UE" zacznie się za 3,5 roku, czyli dopiero za 5-6 lat Unia da im jakieś efekty. W ich mylnym przekonaniu. A to dopiero głupotę Islandia robi. Ale nic dziwnego, ci którzy wymyślili kryzys, właśnie tego chcieli. Po wejściu Traktatu Lizbońskiego również i Islandia będzie pod kontrolą, a także Irlandia, którą kryzys skłania do TAK dla traktatu. Ciekawe jeszcze ile głupich ruchów będzie uzasadnianych "kryzysem".
    • Islandia zbiednieje po wejściu do Unii bo głównym bogactwem tego kraju są ryby. Co prawda, ostatnio Islandczycy zaczęli rozwijać hutnictwo, ale to tylko dodatek do rybołóstwa. Jednak Unia (a właściwie strefa euro) to stabilność rozwoju dla Islandii. Bo co to za strefa walutowa, która obejmuje 250 tys. mieszkańców. To tak, jakby z Ursynowa zrobić państwo z własną walutą.
    • Na pewno jest w jakimś stopniu godna pochwały taka konsekwentność w prohibicji narkotykowej. Ja jednak uważam, że to błędny kierunek. Zakazy palenia w miejscach publicznych, jednobarwne opakowania bez loga, sprzedawanie spod lady - wszystko to jest jak najbardziej uzasadnione. Ale jeśli mimo to ludzie chcą palić, powinni mieć prawo.
    • Knajpy sprzedające g...o powinny zniknąć jak najszybciej z krajobrazu!
    • o.dr Tadeusz Dyrektor Rydzyk: "Takie są skutki liberalnego podejścia państwa do spraw religii". "Polska Chrystusem Narodów" naszej matkiboskiejczęstochoweskiej i innych naszych "nie boją się"!!!
    • Z tego co pisze w prasa zachodnia ochrona wolności słowa dotyczyłaby tylko tych firm, które będą zarejestrowane/zameldowane w Islandii. Czy samo umieszczenie serewera banku już by wystarczało? Wątpię, zwłaszcza, że Islandia właśnie przez nadmierną tajność operacji bankowych jest na dnie. Poza tym po co to robić, wystarczy zawieźć lewą kasę do rajów podatkowych USA (np. do Delaware) czy wysepek należących do GB i już nikt na świecie nie ruszy tych klientów banku i ich kont. Trzeba tylko...
    • "Jednak Krugman nie bierze pod uwagę reakcji rynków coraz bardziej zaniepokojonych gigantycznymi długami państw" - pisze Gadomski. Nie jest jasne, skąd dziennikarz Gazety to wie. Raczej nie z lektury bloga Krugmana, w którym autor stale się odnosi do bieżących kosztów pożyczania pieniędzy przez zadłużone kraje, tu i za oceanem. Także przedostatni artykuł dla NYT tego dotyczył. Krugman zwraca w nim uwagę na to, że przykładne z punktu widzenia jastrzębi budżetowych zachowanie Irl...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się