języki

języki

(98 wyników)
  • Zeby zaczął schodzić bo dziecko się meczy(3latka)
  • kiedy można wyjść z dzieckiem na dwór po szkarlatynie,ma 6 lat i choruje od sobo ty,podzielcie si swoim doświadczeniem
  • drogie mamy, moja 4-miesieczna corcia trzyma jezyk caly czas wysuniety na wierzch... wyglada to dosc dziwnie.... slyszalam kiedys ze moze to swiadczyc o nieprawidlowosciach tarczycy... co to moze byc? poddajcie mi prosze jakis pomysl, bo bardzo sie martwie, moze powinnam poprosic lekarza o wykonanie jakichs specyficznych badan? pozdr inka
  • Witam, zauważyłam u mojego synka że języczek ma przytwierdzony wiązadełkiem od spodu języka, tuż za jego czóbkiem .Po urodzeniu pediatra szpitalna mówiła że owszem wykonuje się korekty ale jak będzie niewyraźnie mówł, czyli generalnie później. A mnie się wydaje że później to będzie mu się trudno przyzwyczaić do "nowego " języka skoro miał go cały czas dosłownie za zębami, bo tak jak jest teraz to nie mógłby nawet wystawić języka na brodę. Ma teraz miesięc i wydaje mi się że ma t...
  • Dzis kolezanka powalila mnie informacja ze jej znajomi jak byli u neurologa to spytal sie czy dziecko trzyma wysuniety jezyk bo to oznacza problemy z tarczyca. Moja corka wystawia jezyk, mietosi go, ale bardziej traktuje to jako forme zabawy a poza tym jest w okresie zabkowania (8,5 m-c). Zasugerowala ze moze powinnam pojsc. Czy ktoras sie spotkala z taka opinia?
  • Drogie Mamy, bardzo prosze o radę, jaki roztwór gencjany stosuje się na pleśniawki, w jaki sposób i jak często go stosować? A moze znacie inne sprawdzone sposoby? Z góry dziękuję Agnieszka
  • Drogie E-Mamy! (Jako ze sprawa pilna, po "eDziecku" zamieszczam ten post takze na tym forum) Czytalam na forum, ze nawet kilkumiesieczne maluszki mialy przeprowadzany zabieg podcinania za krotkiego wedzidelka. Nasz synek tez ma taki problem, ale podczas konsultacji chirurgicznej w IMiDzie dowiedzialam sie, ze u 4- miesieczniaka trzeba bedzie to robic w calkowitej narkozie, co rowna sie praktycznie normalnej operacji z co najmniej dwudniowym pobytem w szpitalu. Nie musze chyba m...
  • Moja coreczka (13 m-cy)czesto trzyma jezyk na brodzie. Nie zwracalam na to uwagi, ale ostatnio zauwazylam, ze podczas snu jej jezyczek jest umieszczony pomiedzy dolnymi a gornymi zabkami, a nie wewnatrz buzi. Czy spotkalyscie takie zjawisko? Boje sie, ze to niezbyt dobry objaw!
  • Moja córka 4,5 lat miała anginę i dostawała antybiotyk. Mimo podawania jej wszelkich leków ochronnych, łącznie z piciem actimelków i innych jogurtów okazało się, że na języku dostała takich jakby pękniętych pęcherzy, teraz dodatkowo z białym nalotem. Przepisano jej nystatynę a oprócz tego smaruję jej język Aphtin(jakoś tak).Trwa to już prawie tydzień i już nie mam siły!! Byłam u lekarza już 3 razy (dzisiaj też idę) i nie wiem jak mam ulżyć memu dziecku.Nie chce nic jeść bo bardzo j...
  • Moj synek od 3 dni ma brzydkie, luzne kupki ze sluzem (3 dziennie) i drobna swedzaca wysypke (jak kasza manna) na szyi i piersi. Dzis rano pojawila sie goraczka (38 st). Lekarka powiedziala ze gardlo zaczerwienione i ze to wyglada na szkarlatyne i przepisala antybiotyk. Ja nie ufam do konca tej lekarce i przekopalam internet szukajac wiadomosci o tej chorobie. Pisza ze zaczyna sie jak przeziebienie a wysypka przychodzi wraz z goraczka, sa tez wymioty. Czyli troche sie u nas nie zgadza. ...
  • mam pytanie trochę obok tematu. Piszesz, że jesteś logopedą więc pewnie wiesz do jakiego wieku dziecko może wymawiać "t" zamiast "k"? Moja córeczka ma 2 latka i tak własnie mówi -czy to powód żeby już coś z tym robić czy "samo minie". pozdrawiam zuzia
  • Moj piecioletni syn nie wymawia litery R czy to juz czas aby udac sie do logopedy? Tylko problem w tym, ze przebywamy tymczasowo w Stanach i dziecko zaczyna mowic po angielsku i brak wymowy R nie jest tak widoczne jak w j.polskim. Chce jednak aby syn mowil dobrze po polsku czy ktos moze mi poradzic co z tym zrobic? jak cwiczyc aby uzyskac to polskie R tym bardziej ze syn ma na imie Radek w jego wykonaniu "Jadek"
  • dzis zauwazyłam u mojego 16 mies synka dziwne ślady na języczku dosłownie wygląda to jak przypalenie papierosem. Moze ktorejs z was dzieciaczek tez takie cos miał nie wiem czy on sie ugryzł (jak na ugryzienie dziwne miejsce) czy to jakis rodzaj pleśniawek (nie sa białe). Pozdrawiam
  • Witam. Mój synek 6 -letni poraz drugi zachorował (podobno) na szkarlatynę. Za pierwszym razem (25.12.04.) objawy były: w pierwszy dzień gorączka, nudności i ból gardła, na drugi dzień wysypka. Nie było charakterystycznego bladego trójkąta na twarzy. Lekarka stwierdziła szkarlatynę, pomimo że wysypka bardziej przypominała różyczkę, ale węzły chłonne (potyliczne? nie wiem czy dobrze pamiętam nazwę) nie były powiększone. Więc postawiła na szkarlatynę, bo bardzo źle wyglądało gardło...
  • Moja lekarka kazała smarować mojemu 1,5 rocznemu synkowi język witaminą C w płynie bo ma na nim trochę białego nalotu - czy któraś z Was zetkneła się z takim sposobem?? Jeśli tak to napiszcie jak długo smarowałyście i czy pomogłobo u Nas (5 dni ) wydaje mi się, że nie ma poprawy.
  • Mój czteromiesięczny synek ma przyrośnięte wędzidełko pod językiem. W szkole rodzenia położna powiedziała, że takie coś się podcina zaraz po porodzie, żeby dziecko nie miało problemów z ssaniem i mówieniem. W klinice, której rodziłam, pediatra powiedziała mi, że trzeba poczekać, bo może języczek sam się wyrobi i nie warto na zapas stresować dziecka. Jak dotąd nie było z tym żadnych problemów, ale ostatnio zaczęły się kłopoty z ssaniem piersi; mały płacze i nie chce pić. Zastanawia...
  • Moja Ania (2 lata) ma na dłoniach i piętach czerwone plamki - nie wybroczyny, ale pod skórą wyraźnie widać czerwone - jakby wysypka czy coś podobnego (nie jest na nic uczulona). Słyszałam, że może to być objaw szkarlatyny. Dziecko nie ma gorączki, czasem wieczorem ma ok. 37,8 ale nic poza tym. Pojawiło się to kilka dni temu. Martwić się?
1 2 3 4 5 następne »

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.