Forum   kalwaria

kalwaria

(6 wyników)
 • Czy jest jeszcze wiara na ziemi? Warto poznać prawdę. tradycja-2007.blog.onet.pl/
 • Kalwarie

  (14)
  Kalwaria Zebrzydowska Kalwaria na liście UNESCO Kalwaria Zebrzydowska jako zabytkowy zespół architektoniczno-krajobrazowy i pielgrzymkowy - Bazylika, Klasztor OO. Bernardynów i Dróżki - będący unikalną wartością kulturową, przyrodniczą i kultową, został jako jedyna na świecie kalwaria, a jest ich w całej Europie ponad tysiąc, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa 1 XII 1999 r. na posiedzeniu Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO w Marrakeszu (Maroko) pod nazwą: „Krajobrazo...
 • No jó. Człoziek tela roków na Warniji żuje, tlo teroz dopsiero cołkie psiankno ty ziamni łodkrywo na nowo. Tak dzisioj zapraszom do cudownej Kalwarii Warmińskiej w Głotowie, niewielkiej miejscowości koło Dobrego Miasta na Warniji.
 • Czy znacie jakieś śląskie zwyczaje, związane z Wielkim Postem? Gorzkie żale są tradycją warszawską, jedzenie żuru- kujawską, podobnie jak rzucanie garnków z wapnem lub błotem na progi domów, gdzie mieszkały młode dziewczęta. Powszechne też było "zabijanie" grajka, czy wieszanie skrzypiec na drzewie. Jeżeli znacie jakieś śląskie zwyczaje - napiszcie.
 • probka

  (6)
  bobasy.pl/?u=1592&s=6de426066a524e3801d900f1a48cc849&

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się