kamień

kamień

(42 wyniki)
  • Moj jamnik ma juz 12 lat i niestety w ostatnim czasie strasznie zaczelo mu nieprzyjemnie pachniec z pyska, czasem jest to nie do wytrzymania (szczegolnie w samochodzie, bo przeciez nie wyrzuce go z kolan) , ma troche ciemnego osadu przy dziaslach ( kamienia ?), czy to moze byc przyczyna? Czy wyczyscic mu kamien, to sie chyba robi po "glupim jasiu", ale czy to nie zaszkodzi staremu psu? A moze jest jakas inna przyczyna?
  • Witam mojej kotce przy obcinaniu pazurów rozłaziła sie płytka, tak jakby pazur się rozpadał, rozwarstwiał czy jak to nazwać, teraz chyba sama o coś zahaczyła, pazór się złamał a końcówka jest rozczapirzona. Dodam że kot jest niewychodzący, młodziutki, karmiony Royalem dla kociąt i dostaje dropsiki z witaminami. Co z tym zrobić? I jeszcze jedno pytanie czy usuwać kotce kamień nazębny? Będę ją sterylizować i pomyślałam że jak już będzie w narkozie to można jej coś z zębami robić bo ...
  • Co powoduje chore zeby u psa? Jestem wlascicielem kilku psow,a tylko jeden ma chore zeby.Trzy tygodnie temu miala usuniete szesc przednich zabkow.Czy choroby nerek maja zwiazek z psuciem sie zebow.?a moze przyczyna jest choroba jakiegos innego organu czy brak czegos w slinie. Susia ma dopiero piec lat, jej rodzice, a zwlaszcza matka ma piekne mocne zeby i nawet kamien sie nie odklada.Ja lecze jej zeby a przyczyna jest dalej mi niewiadoma.Byc moze zeby ma chore od czegos a nie co...
  • Mam pięcioloetniego kundelka, któremu wypadają zęby. Jadł dużo słodyczy, teraz staramy się mu je ograniczać. Dostaje wapno (pet calcium). Wypadł mu już jeden ząb z przodu na dole i drugi się rusza. Czy słodycze są tego przyczyną i czy można jakoś temu zapobiec? Z góry dziękuje za odpowiedz.
  • Moj kociak jest w 100% zdrowy, zaszczepiony, odrobaczony i dobrze karmiony (royal canin, eukanuba, purina). Mimo to ma brzydki zapach w "buzi". czy to normalna? Mam drugiego kota z ktorym jest wszystko ok. Prosze o porade!
  • Mam problem, ponieważ mimo kontaktów z weterynarzem nie mogę temu zaradzic. Jak wiadomo większośc yorków choruje na stany zapalne dziąseł, ale może ktoś ma sprawdzony sposób aby temu zaradzic. Mojemu pieskowi systematycznie usuwam kamień z zębów i "nacieram" sproszkowanym metronidazolem (to wymyślili weterynarze)pomaga na 1-2 dni chociaż piesek tego nie znosi, a potem ma znowu zaczerwienione, łatwo krwawiące dziąsła i nieładnie pachnie mu z pyska. Boję się ,że ten antybiotyk może ...
  • Witam Ktoś ze znajomych powiedział mi, że myje swojemu psu zęby...Mój ma wiecznie nie świeży oddech...Odżywiam go zdrowo, w między czasie podrzucam kostki czyszczące, pastylki, etc, etc..czy mogę mu myć zęby, jeżeli tak to w jakich odstępach, jaką pastą, i jak z płukaniem jamy ustnej?? dziękuję za odpowiedzi...
  • Co zrobić?! (ma kamień nazębny)
  • Proszę o pomoc, do lekarza mogę z kotką pojechać dopiero po południu, ale może ktoś mi odpowie. Kotka zaczęła jakiś czas temu kuleć, nie było to poważne, była w dobrej kondycji więc nie interweniowałam, bo każdy wyjazd do lekarza to duży problem, zwłaszcza że jej sie poprawiło.Ale niestety teraz jej sie to odnowiło i kuleje bardziej, łapa cały czas przykurczona , boli ją, dotknąć się nie da, kiedy na tą łapkę stanie, albo zmienia pozycję to pomiaukuje. I jeszcze jeden objaw, nie wiem czy z...
  • Mój kot został przygarnięty ze śmietnika, miał ok.roku. Weterynarz stwierdził m.in., że najlepiej aby jadł suchą karmę. Kot jednak miał odmienne zdanie na ten temat. Poszliśmy więc na kompromis i jeden posiłek dostaje "puszkowy". Myślałam, że to od tego żarcia tak mu śmierdzi z pyszczka. Jednak znajoma "kociara" stwierdziła, że to z powodu kamienia nazębnego, który to kamień podobno w zastraszających ilościach gromadzi się na kocich zębach i trzeba go usuwać. Ona właśnie to zrobił...
  • Panie doktorze!!! Mój kocur ( 4 letni )często ma problemy z dziąsłami ( zapalenie dziąseł ).Miał już je chore do tego stopnia, że miał problemy z jedzeniem. Był leczony antybiotykami i miał usunięty kamień nazębny. Może już jeść, ale dziąsła zostały tylko zaleczone - tak stwierdził inny weterynarz, który zaproponował usunięcie siekaczy ( jako jedyną metodę na całkowite wyleczenie dziąseł ). Czy to nie jest zbyt drastyczna metoda?????
  • Taka ze mnie wyrodna pańcia. Złapał jakąś wstrętną kośc na dworze i jak zwykle nie chciał oddać i warczał. Zahaczyłam smyczą o wystający mu z pyska kawałek tej kosci i szarpnęłam. Kość wyciągnęłam ale zaczęła mu lecieć krew z pysia. Pojechałam do naszej pani doktor, która stwierdziała, że zęby przednie się ruszają i dwa właściwie nawet nie musiała wyrywać tylko je wyjęła. Podobno kilka (chyba jeszcze 4) dalej sie ruszają i pewnie wypadną. Wprawdzie pani doktor powiedziała, że miał na nich par...
  • chce sciagnac mojemu kotu kamien nazebny w klinice ktora stosuje narkoze wziewna. kot ma 3 lata, byl 1,5 roku temu kastrowany i wtedy stosowano narkoze tradycyjna, ktora zniosl chyba dobrze (choc ponad dzien trwalo zanim wrocil do normalnego stanu tzn mogl z powrotem biegac i bawic sie bez przewracania sie co kilka krokow) w zwiazku z tym mam kilka pytan -jak dlugo srednio trwa zabieg usuwania kamienia metoda ultradzwiekowa -jakie zagrozenia wiaza sie z zastosowaniem narkozy wziew...
  • Jak i czym czyścić zęby u psa? Wet do którego chodzę,mówi, że nie widzi takiej potrzeby, bo sunia nie ma jeszcze kamienia nazębnego, ale nie bradzo mnie przekonał. No bo po co mam dopuścić do tego kamienia skoro można mu zapobiec? Poradźcie coś, proszę
  • Dzisiaj rusza ogólnopolska akcja "Uśmiech pupila". Weterynarze w wybranych lecznicach w całym kraju będą bezpłatnie zaglądać naszym zwierzakom w mordki i wydawać diagnozy. Więcej szczegółów na www.usmiechpupila.pl
  • czy to prawda ze psom powinien dostawac wode, która nie jest przegotowana? przeczytalam w artykule ale byc moze byl bląd w druku...
  • DOSTAŁAM INFORMACJĘ Z FIRMY "STOPA" ,ŻE WPROWADZAJĄ DO SPRZEDAŻY KARMĘ EUKANUBA ZAWIERAJĄCĄ SKŁADNIK CZYSZCZĄCY ZĘBY PSA Z KAMIENIA NAZĘBNEGO . A PONIEWAŻ MÓJ PIESEK MIMO, ŻE OD ZAWSZE,CZYLI OD URODZENIA JEST KARMIONY WYŁĄCZNIE KARMĄ EUKANUBA I MIMO TO NARASTA MU KAMIEŃ, PROSZĘ O INFORMACJĘ, CZY RZECZYWIŚCIE, MOŻE W NOWEJ KARMIE BYĆ ZASTOSOWANY SKŁADNIK KTÓRY,JAK PODAJE FIRMA" STOPA" NIE TYLKO ZAPOBIEGNIE TWORZENIU SIĘ KAMIENIA ,ALE TEŻ WYCZYŚCI ZĘBY PSA Z KAMIENIA JUŻ NARO...
  • Mój kociak ma problem z dziąsłami -są czerwone.Bolą ,ale nie krwawia nie ma też ropy jest trochę obrzęku >Kot nie chce jeść . Oczywiście byłam u lekarza , który zbadał go , nic poza tym mu nie dolega .Temperatura w normie węzły chłonne też , brzuszek miękki , siusiu i kupa normalnie (pod warunkiem ,że coś zje). Pewnie w ogóle bym o tej przypadłości nie wiedziała , gdyby nie brak apetytu . Ba, wstręt do jedzenia , z trudnością można go namówić ,zeby zjadł cokolwiek .Kociak mia...
  • Dzien dobry,mam znowu problem z moim psiakiem.Okazalo sie, ze po roku od ope- racji znowu ma kamien w pecherzu.Wielkosci 3,7mm.Wyniki laboratoryjne sa wlas- ciwie w porzadku,mocz troche zbyt zasadowy (9 ph),obecne krysztalki (surowit) i bakterie.Zoperowany kamien(srednicy 1cm) to byl oxalat.Czy w tej chwili to tez bedzie oxalat? Jesli tak, to skad te krysztalki?Lekarz zaleca ponowna ope- racje.Wiem, ze wlasciwie jest to jedyna metoda, ale czy juz? Czy czekac ? Pies ma 13 lat, od operac...
  • Mam 9-cio miesięcznego kota exotica.Kupiłam go 2 m-ce temu.Zauważyłam niemiły zapach z pyszczka,ale zrzuciłam to na karb wymiany zębów(widoczne było zapalenie dziąseł),stosowałam Stomadhex,aby zmniejszyć zapalenie. Wczoraj dokładniej przyjżałam sie dziąsłom.Na granicy dziąsła i zęba wytorzyły się niewielkie narośla-wygląda to jak taka falbaneczka nachodząca na dziąsło.Zmiany są niewielkie(ok 1mm),dziąsła są zaczerwienione,no i ten fetor... Zastosowałam wczoraj Baypamum,ale nie wie...

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Chcesz mieć własne forum dyskusyjne?

Szybkie i bezpłatne

Z dostępem do panelu administracyjnego

Możliwością ustawienia własnego logo

Załóż forum

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.