komputery

komputery

(42 wyniki)
  • Mam 25 lat, jestem niepełnosprawna ruchowo od urodzenia. Mam orzeczony stopień niepełnosprawności i pobieram rentę z ZUS. Skończyłam studia i obecnie nie pracuję. Chciałabym kupić laptopa, który pomół by mi w szukaniu pracy i w ewentualnym tłumaczeniu tekstów ( z wykształcenia jestem tłumaczem i dziennikarzem). Czy mam szansę starać się o dofinansowanie do kupna takiego komputera? Proszę o rady.
  • czy ktoś z was dostał dofinansowaniena zaków komputera z PCPR\MOPR, ile oni mogą przyznać tego dofinansowania i jak długo rozpatrują wnioski, i ile trzeba mieć własnego wkładu, za info, Dzięki ps. i jak to się ma do programu Pegaz z PFRON ??
  • Mam synka z orzeczoną niepełnosprawnością L i P ( synek ma autyzm). Synek nie mówi, za to dużo cwiczymy na komputerze. Ma dopiero 3 lata, ale wydaje się ( mam na piśmie od psychologa i logopedy ) że do rozwoju mowy i komunikacji komputer jest niezbędny Komputer popsuł się - był tak stary, że nie nadawał się do naprawy. W Pefronie powiedzieli, że dofinansowują zakup komputera tylko dla dzieci z niedowładem kończyn górnych. W MOPRze nic nie wiedzą o takiej możliwości. Jestem zdesp...
  • posiadania przeze mnie komputera?Mam 55 lat,umiarkowany stopień niepełnosprawności,poruszam się z dużą trudnością o kulach,nie wychodzę z domu,jestem osobą samotną,nie mogę liczyć na czyjąś pomoc.W ubiegłym roku nie przyznano mi komputera,choć pisałam ,że jest mi niezbędny do kontaktu ze światem,wiele spraw można załatwić przez internet chociażby zakupy,sprawy urzędowe itd.Mam niską rentę mając komputer mogłabym dorobić parę groszy.Ta motywacja nie wystarczyła do otrzymania k...
  • Jestem osoba gluchoniema z umiarkowanym stopniem niepelnosprawnosci-przebywam na rencie socjalnej.Prosze o informacje,czy sa jakies programy PFRON,ktore pomagaja osobom takim jak ja w dofinansowaniu do zakupu komputera.
  • Witam, Moja mama jest 60-letnią emerytką (niecałe 800zł) o II stopniu niepełenosprawności. Jej najpoważniejsze schorzenia to problemy z poruszaniem się (kregosłup), cukrzyca typu II oraz nadciśnienie. Zastanawiem się jaie organizacej, fundacje mogłaby wspomóc mamę w zakupie sprzętu rehabilitacyjnego np. rowerka stacjonarnego. Komputera przez, którego mogła by załatwiać część spraw nie wychodząc z domu (wiem że w PEFRONIE jest program Pegaz ale z tego co wyczytałam to jest t...
  • Mam pytanko?Czy ktoś już otrzymał odpowiedź w związku z w/w programem?Ja składałam wniosek w marcu i do tej pory nic nie otrzymałam.
  • Mam pytanie do osób które składały dofinansowanie na sprzęt komputerowy w ramach programu Pegaz 2003, ile czasu od złożenia wniosku czekaliście na odpowiedz, czy dostaliście dofinansowanie w tym samym roku czy realizację przesuwano na rok następny ?? bo w regulaminie jest napisane że można się ubiegać co 5 lat.
  • Czy ktoś się orientuje, kiedy rozpocznie się w tym roku program PFRON-u: KOMPUTER DLA HOMERA????
  • czy w tej sprawie dostaliśćie już odpowiedzi nt. dofinansowania ??
  • Słyszeliscie cos o stronach dla niepełnosprawnych? Zakłądam sklep on-line z ksiażkami i chcialabym, aby niepelnosprawni tez mogli z niego skorzystać. O co w tym chodzi?. Mój grafik i programista twierdza, ze to sie nie opłaca. pozdrawiam, rama
  • Witam,mam 7letnią słabowidzącą córkę. Dostałam właśnie dofinansowanie w programie Komputer dla Homera, niestety w ogólnej w kwocie 8.000. Chcę kupić notebook (do szkoły) drukarkę, skaner, duży monitor do pracy w domu i programy specjalne. Czy ktoś posługuje się programami powiększającymi, przetwarzającymi tekst ze skanera i głośno mówiącymi? Chciałabym usłyszeć opinię o nich i ewentualnie jak je widzicie dla potrzeb dziecka? Terminy realizacj PFRON daje krótkie, więc bardzo proszę o por...
  • Pytanie

(7)
    Czy będąc osobą niepełnosprawną z orzeczoną II gr. inwalidzką, pracując w zakładzie pracy chronionej mogę zakupić sprzęt komputerowy i liczyć na to że zostanie to sfinansowane przez PFRON.Chciałabym kupić sprzęt komputerowy ponieważ w pracy korzystam z komputera a korzystanie z niego w domu umożliwiłoby mi możliwość dalszego rozwóju.Czy istnieje taka możliwość?Pytam ponieważ słyszałam że kolega właśnie zakupił komputer w taki sposób że PFRON sfinansował mu ten zakup.Interesuje mnie też...
  • Skarga

(8)
    Witam. W 2005 roku dostalam dofinasowanie z Pfron-u na zakup komputera (program Pegaz). Od samego poczatku sa z nim problemy, najpierw wysiadla jedna rzecz (za ktorej wymiane placilam mimo, iz byl na gwarancji)pozniej nastepna i tak jest do dzis. Panowie w sklepie nie widza problemu, twierdza, ze to wszystko nasza wina i "pocieszaja", ze tym razem juz bedzie w porzadku. Wczoraj po raz juz nie wiem ktory padl komputer, ale tym razem trafil nie tam gdzie zawsze (czyli do sklepu gdz...
  • W zeszłym roku skorzystałam z programu Komputer dla Homera.W tym roku mam złożyć sprawozdanie.Czy ktoś z was już coś takiego składał? Co trzeba napisać?Dzięki za podpowiedź.
  • jak to jest u osob NIEDOWIDZACYCH z praca? jakie zawody moga wykonywac calkiem bezpiecznie? pozdrawiam serdecznie.
  • moi drodzy mam ogromną prośbę, a więc korzystałam z programu PEGAZ - zakup sprzętu komputerowego i muszę napisać list do PEFRONU i zawrzeć w nim w czym mi pomógł komputer, ma ktoś może jakieś ładne uzasadnienie i zarazem podziękowanie za przyznane dofinansowanie, ja już raz pisałam, ale nie chcę znów wysyłać tego samego, mozę ktoś ma naprawdę to ładnie, ładnie napisane? Z góry dziękuje za pomoc.
  • MAM PYTANIA: 1. CZY OSOBA NIEPEŁNOSPRAWNA STARAJĄCA SIĘ O PRZYZNANIE MIESZKANIA Z URZĘDU MIASTA MA PIERWSZEŃSTWO W PRZYZNAWANIU MIESZKAŃ CZY OCZEKUJE NA TYCH SAMYCH WARUNKACH CO POZOSTALI. 2. CZY WPROWADZONO JUŻ USTAWĘ O STYPENDIUM SPECJALNYM DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH, ŻE BEDZIE GO MOŻNA OTRZYMYWAĆ BEZ WZGLĘDU NA DOCHÓD, JEŚLI TAK TO KIEDY NASTĄPI REALIZACJA WYPŁATY 3. CZY MOŻNA SIĘ STARAC O PRZYZNANIE KOMPUTERA DLA OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNEJ Z ŚRODKÓW PERON, CZY JEŻELI W JEDNYM MI...
  • Witam!!! Złożyłem wniosek do PFRONu pegaz konkretnie wniosek o komputer czy ktoś sie orientuje kiedy będą rozpatrywane wnioski. POZDRAWIAM!!!
  • Jestem Polka,ale obecnie na stale przebywam za granica. Mieszkam w akademiku z dziewczyna,ktora niedowidzi. Wyobrazcie sobie,ona studiuje, i nie ma z tym zadnych problemow. Naturalnie do pisania uzywa komputera, zabiera go na Uniwersytet, pisze tam na nim, a on potem jej to odcztuje. Nie wiem,jak jest w Polsce? Czy ludzie niedowidzacy,albo zupelnie niewidomi,maja mozliwosc normalnie studiowac? Wiem,ze program,ktory uzywa jest bardzo drogi,ale otrzymala go(wlasciwie caly laptop) o...

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Chcesz mieć własne forum dyskusyjne?

Szybkie i bezpłatne

Z dostępem do panelu administracyjnego

Możliwością ustawienia własnego logo

Załóż forum

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.