konieczny

konieczny

(19 wyników)
  • Mam taką sytuację. Wiem ,że musze się udać w tej sprawie do Sądu. Sasiad się nie zgadza na zrobienie drogi . Koszt jest horendalany , polowa wartosci mojej działki. Okazuje się ,że nawet w sądzie , Rzeczoznawcy wyceniają bardzo wysoko taka drogę. Koszt pracy rzeczoznawców to okolo 10 tys.zł. Dlatego informuje wszystkich ,że sa to ogromne kwoty. W moim przypadku, gmina zrobiła nowy plan zagospodarowania przestrzennego , gdzie cały teren został objety planem nowych dróg zapisanyc...
  • Witam, jest sobie nieruchomość we współwłasności , jeden współwłaściciel - pasożyt, co chce mieszkać i za nic nie płacić, drugi - który stara się utrzymać nieruchomość w dobrym stanie. Niestety, z uwagi na wiek domu i stan techniczny mediów musi być JUŻ wymieniona instalacja kanalizacyjna w budynku oraz osuszanie piwnic. Pasożyt nie chce słyszeć o uczestnictwu w kosztach, ale chce z kanalizacji korzystać /mieszka nademną/ bo jest w 50% "udziałowcem" w budynku... 1,5 roku te...
  • Witam może ktoś orientuje się czy do wniosku do sądu o ustanowienie służebności drogi koniecznej potrzebna jest jakaś specjalna mapka ? Czy taką mapkę można zamówić u geodety i ile ewentualnie kosztuje .Adwokat który ma napisać wniosek do sądu wspominał coś o mapce ale nie bardzo wiem jaka ma to być mapka .Proszę o odp.Z góry dziękuję !
  • Dostane od Mamy działkę. Czy jest konieczna umowa darowizny w formie aktu notarialnego ? Czy wystarczy umowa darowizny poświadczona przez notariusza w kwestii zgodnosci podpisu. Czy na podstawie takiej umowy (tylko z poswiadczonym przez notarusza podpisem) moge wnioskowac o dokonanie odpowienich zapisów w KW i w gminie, że jestem 100%-owym właścicielem nieruchomości ? Sorry może to pytanie trywialne ale róznica w kosztach w moim przypadku to okolo 6000 pln....
  • Mam mieszkanie spółdzielcze własnościowe i garaż własnościowy wbudowany tzn pod częścią mieszkalną bloku a nie mam założonej księgi wieczystej . Czy muszę posiadać wpis do księgi , co on mi daje , jeżeli tak to jakie są koszta ztym związane. Dziękuję
  • 1. Czy pozostając w ustroju wspólnoty majątkowej małżeńskiej można kupić nieruchomość (działkę lub dom) na majątek odrębny? Osoba posiadała stanowiącą osobistą własność działkę (nabytą przed zawarciem małżeństwa) i ją sprzedała. Za pieniądze uzyskane z tej sprzedaży chce kupić inną nieruchomość na majątek odrębny. Czy ma do tego prawo?? Czy też konieczne będzie uprzednie ustanowienie odrębności majątkowej? 2. Sytuacja jak wyżej, ale pieniądze uzyskane ze sprzedaży stanowiącej o...
  • Rodzice chcą przekazać mieszkanie w ramach nowych przepisów podatkowych. Czy haracz dla notariusza jest konieczny, czy zamiast tego można sporządzić umowę przy świadkach? Może jakieś inne pomysły/rozwiązania? Pozdrawiam i z góry dziękuję.
  • dowiedzialem sie u pani notariusz, ze aby zlozyc wniosek o zalozenie ksiegi wieczystej nie jest konieczne aby byc wpisanym na liste czlonkow spoldzielni (?) tak podobno orzekl TK , ze wymaganie zeby sie wpisywac na liste czlonkow spoldzielni jest bezprawne (?) ale wszytsko zalezy od interpretacji sadu. zadzwonilem na solidarnosci (wawa) i tam mi powiedzieli ze jest to konieczne. na przyjecie na liste czlonkow czeka sie miesiac w WSM a w banku podpisalem ze sie zobowiazuje to zrobi...
  • Mam zamiar wybudować dom na działce. Dojazd do mojej działki prowadzi przez własnośc prywatną osoby, która od dawna nie zyje. Od kogo mam uzyskać służebność dojazdu? Spadkobierców jest 14 i nie są zainteresowani w ogóle tym kawałkiem ziemi (niecałe 300m2). Dodam jeszcze,że od lat dojeżdzam do mojej działki po ich działce. W UM dowiedziałam się,że jest konieczna sprawa spadkowa ... :( A ja nie mogę przecież dostać pozwolenia na budowę bez służebności na sąsiedniej dzialce. Bardzo ...
  • Moja działka i kilkanaście sąsiednich nie posiadają dostępu do drogi publicznej. Jednak ostatnio wpadł mi w rękę dokument z 1981 r., w którym Biuro Notarialne (tam były chyba wtedy KW) stwierdza, że do wszystkich KW tych działek została wpisana służebność drogi koniecznej oraz że wszelkie opłaty z tego tytułu zostały uiszczone. Tak więc moja działka ma w ten sposób dostęp do drogi publicznej porzez drogę konieczną przebiegającą przez działki sąsiednie. Sęk w tym, że w żadnej KW t...
  • Witam, Mam pytanie: Wykupilam mieszkanie od spoldzielni mieszkaniowej na wlasnosc. Czy mam obowiazek zalozenia ksiegi wieczystej? Pozdrawiam.
  • Witam, jak w temacie; Mam działkę (rolną) bez drogi dojazdowej. Przed moją działką niedawno wybudował się domek jednorodzinny. Czy można tak pozostawić działkę bez dojazdu? Nie wiem ale wydaje mi się że osoba która wybudowała ten dom powinna mieć na uwadze że za jego działką jest druga dziąłka i w ten sposób zablokował nam możliwośc dojazdu do niej, i powinna nas o tym poinformowac że zamierza wybudować dom i co z drogą. No ale juz po fakcie i teraz chcę sprzedać ten grunt, czy ...
  • Po zmarlej mamie oddziedzyczylam mieszkanie spodzielcze wlasnosciowe ktore bylo jej wlasnoscia lecz z tego co wiem nie zostal wykupiony grunt.Interesuja mnie wszystkie procedury umozliwiajace wykup takiego gruntu i czy jest to konieczne ?
  • Witam, zamierzam budować dom. Na działce sąsiada ok 15 m od mojej działki stoi słup energetyczny skąd mogłabym uzyskać przyłącze prądu. Niestety sąsiad się nie zgadza (wyłącznie dlatego, ze nie lubi moich rodziców :D, skrajny kretynizm). Pytanie, jakie są przepisy? Czy mogę nie dostać przyłącza energetycznego do budowlanej działki z powodu sprzeciwu sąsiada?? Czy Zakład Energ. może bez jego zgody pociągnąć linię do mojej działki? Drugi słup i możliwa alternatywna linia, jes...
  • Moi rodzice mają dwie działki jedna obok drugiej (a dokładniej jedna za drugą). Na jednej tej od strony ulicy stoi ich dom. Ja z mężem chcemy się budować na działce za nimi. Czy jeżeli będziemy tylko współwłaścicielami tej drugiej działki to będziemy mogli się na niej budować? Czy wybudowany tam dom będzie należał tylko do mnie i męża czy też do moich rodziców? A co z drogą dojazdową - czy mogą ją nam rodzice wyznaczyć tylko umownie czy konieczne jest branie geodety, wycieczka do ...
  • Witam! Kilka lat temu babcia mojego męża podzieliła należącą do niej działkę na trzy odrębne nieruchomości i podarowała je dwojgu swoich wnuków i córce. Część, którą otrzymał mąż położona jest w głębi i pozbawiona jest dojazdu z drogi publicznej, w związku z tym w akcie notarialnym zapisana została nieodpłatna służebność przejazdu i przechodu przez pozostałe dwie działki. W planach zagospodarowania terenu została wyznaczona w związku z tym droga przez te posesje. Problem w tym, że do t...
  • Mam spoldzielcze wlasnosciowe prawo do lokalu. Nie zakladalam ksiegi wieczystej. Chcialabym teraz ustanowic dla lokalu odrebna wlasnosc. Czy konieczna jest ksiega wieczysta? Czy wystarczaja formalnosci o ktorych wielokrotnie byla mowa w innych watkach?
  • mam małe pytanie. Jest mieszkanie spółdzielcze, lokatorskie wkład mieszkaniowy był własnością małżonków jedno z małżonków umarło czy konieczne jest przeprowadzanie sprawy spadkowej? czy wkład automatycznie staje się własnością jednego z współmałżonków? a jeżeli konieczna jest sprawa spadkowa to czy możliwa jest sytuacja że np. dalsza rodzina zmarłego upomni się o "swoją" część? proszę o pilną odpowiedź
  • czy trzeba najpierw stać się członkiem spółdzielni aby można było założyć księgę wieczystą??
« poprzednie następne »

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.