kupię

kupię

(213 wyniki)
  • Proszę o radę. 2 lata temu sprzedałem mieszkanie które dopiero co wykupiłem od spółdzielni. Złożyłem w US iż uzyskane pieniążki w ciągu 2 lat przeznaczę na kupno lub spłatę kredytu.Zanim sprzedałem to kupiłem inne - większe - biorąc na nie kredyt hipoteczny. Teraz refinansowałem kredyt w innym banku, zatem tamten kredyt formalnie jest spłacony... Czy mogę w US przedstawić spłatę tamtego kredytu i tym samym nie płacić 10% podatku??? Czy US będzie wiedział ze refinansowałem kredyt i bę...
  • Niedawno kupilismy dziłkę budowlaną. Dzialka zgodnie z dokumentami jest powierzchni 800 metrów (wypis z rejestru gruntów, księga wieczysta). Kiedy szczegółowo zmierzylismy dzialke okazało się że jest ona o 150 metrów większa niz wynikało z dokumentów. Znaczy płot stoi dalej o kilka metrów. Nie wiem do kogo należy teren, o ktory została powiększona działka. Przypuszczam że jest to teren gminy lub jakieś instytucji publicznej, gdyż na końcu działki jest kanałek i płot został przes...
  • Prosze o pomoc. Moji rodzice sprzedaja mieszkanie za 125tys zl. Czy to prawda ze bedziemy musieli oddac Skarbowce 20% czyli ponad 20 tys???? I jeszcze jedno... podobno jak sie podpisze jakies zaswiadczenie ze w ciagu dwoch lat kupi sie mieszkanie to nie trzeba placic tych 20%... Czy to prawda? Czy ktos potrafi odpowiedziec na te pytania???
  • Jestem o krok od kupienia nieruchomości, na którą składają się dwie górne kondygnacje domu, ale bez działki. Faktycznie jest to więc tylko mieszkanie w domu, na którego parterze mieszkają jego dotychczasowi właściciele (do nich należy też działka). W związku z tym mam pytanie: Czy bezpiecznie jest kupować takie mieszkanie położone na cudzym gruncie? I czy przypadkiem nie jest tak, że właścicielem nieruchomości w świetle prawa jest właściciel posesji na której ta nieruchomość jest poł...
  • najprosciej popatrzec po okolicy jakie sa ceny podobnych dzialek, ale wiadomo kazda dzialka jest inna. Zatem jak inni to robia? biura im wyceniaja czy jak? z gory dzieki za odp.
  • Witam! Kupiłem 1,5 roku temu działkę nad morzem o powierzchni 1200 m2 za 40tys zl. Działka ta to ok 1/3 grunty orne oraz 2/3 grunty leśne (chociaż jest tylko kilka drzew). Sprzedający zapewniał, że działki które sprzedaje wkrótce beda przekwalifikowane na budowlane. Dlatego, że kupowalem ja od znajomego to zawierzylem mu na slowo i kupilem działkę. Dodam jeszcze ze sprzedajacy zaproponowal splate na raty (bez odsetek) dlatego oferta byla kusząca. Kwota na którą umowilismy sie ze sprzedając...
  • Witam wszystkich Zamierzam kupić działkę budowlaną.Dzisiaj umówiłam się z pośrednikiem na obejrzenie działki,podpisałam umowę.Działka jest bardzo fajna poprostu podoba mi się.Pośrednik ma przygotować dokumenty a ja zaliczke.Wszystko byłoby super gdyby nie to ,że właścicielka działki powiedziała przez telefon ,że nie podpisała żadnej umowy z żadnym pośrednikiem i absolutnie nie będzie nic takiego robić.Mało tego powiedziała ,że nie ma ochoty wcale z pośrednikiem się widzieć.Co zro...
  • Sprzedaję swoje mieszkanie drożej,a kupuję trochę taniej,róznica 30,000, Czy od tej kwoty płacę podatek? A jak to by wyglądało przy zamianie? Proszę o pomoc.
  • Witam, czy jeśli sprzedaję mieszkanie(niestety 5 lat kalendarzowych mija dopiero w 2007) a rok wcześniej kupiłam nowe do kapitalnego remontu - czy muszę płacić ten podatek? pozdrawiam k.
  • 1. mam mieszkanie odziedziczone po babci, od chwili otrzymania spadku nie minęlo jeszcze 5 lat, ale chcę je sprzedać 2. aby uniknąć podatku (i z konieczności także) mam zamiar za pieniądze otrzymane ze sprzedazy kupić inne mieszkanie- mniejsze i tańsze! 3. w Urzędzie poinformowano mnie, że nikogo nie będzie ochodziło ile zarobię na tej transakcji i że ta kwotą, którą "zarobię" także nie będzie objęta podatkiem. Ale prawdą jest, ze w Urzędach jedne rzeczy mówią a potem inne robią a doch...
  • Słuchajcie nie wiem co o tym myśleć chce kupić działke budowlaną 22a, ale kiedy zaczeliśmy dopytywać okazało się ze są to dwie działki połączone 13a i 9a (jedn za drugą)i dalej idąc sprzedający po miesiącu negocjacji i innych formalnośiach oznajmił że jedna działka jest budowlana a druga w połowie nie i notariusz po podpisaniu aktu wystąpi do agencjii rynku rolnego (tylko po co?) co do tego ma agencja czy my możemy w końcu kupić tę działke czy nie czy jeżeli jest rolna to agencj...
  • Mam problem z mieszkaniem które chciałabym kupić na rynku wtórnym. Okazuje się, że mieszkanie jest jeszcze lokatorskie. Osoba sprzedająca twierdzi, że jest legalnym najemcą tego mieszkania i ma prawo "pierwokupu" Podobno spółdzielnia określiła wysokość wykupu na około 40 tys. zł. Czyli z tego co zrosumiałam osoba sprzedająca chce, zamiast najpierw wykupić i potem sprzedać, załatwić te 2 czynności za jednym zamachem. Czy tak można? Czy nie ma ograniczeń dotyczących możliwości sprze...
  • Mam upatrzoną działkę,ale nie jest podzielona-nie mam czasu czekac na podział a chce juz powoli składac papiery w banku w związku z kredytem na zakup działki i budowe domu-gdzie i jakie papiery są potrzebne żeby założyc współwłasność(własciciel na to idzie)
  • chce kupić mieszkanie podpisalem w tym celu umowe z agencja nieruchomości - w zapisie jest czas obowiązywania umowy na wyłączność (już minął kilka tygodni temu), potem "umowa traci charakter umowy na wyłączność" posrednik pokazał mi mieszkanie (ale nie podpisywałem żadnego potwierdzenia, że to konkretne M oglądałem), które mi się spodobało, miałem zamiar je kupić, jednak sprzedajacy wycofał sie ze sprzedazy; po 2 miesiacach ten sam sprzedajacy ponownie wystawil mieszkanie na sprzedaż- ...
  • Hej, Mam dodatkowe pytanie do tego, co się tu już pojawiło o wykupie mieszkań 'za grosze'. Otóż chcielibysmy sprzedać nasze duze mieszkanie w celu kupna dwóch mniejszych. Zastanawiamy się, czy wolno (chodzi o to, czy prawo nie uzna to za spekulację, bo jest to ustawa czysto uwłaszczeniowa). Ponadto, czy weszło już prawo sprzedaży mieszkań za grosze przed okresem 5 lat jeżeli pieniądze przeznacza się na zakup nowego? Nie słyszałam, czy było ono planowane, czy już uchwalone? Z góry dzię...
  • Odziedziczyłam po śmierci Taty 1/4 domu. Dom sprzedaliśmy i dostałam swoją część pieniędzy. Razem ze swoim narzeczonym postanowiliśmy kupić mieszkanie. Jego rodzice sprzedali mieszkanie, ktore mieli przepisac na niego i razem ze mną kupili większe (każde z nas wniosło 50%). Mieli również przepisać swoją część na niego, ale ze wzgledów oszczednościowych postanowiliśmy z tym poczekać. Po jakimś czasie rozstaliśmy sie z narzeczonym. No i tutaj zaczyna się ta historia. Ja wyprowadziła...
  • witam, czy ktoś z was kupił albo wie czy firmy pośredniczące w Polsce kupnem mieszkania w Bułgari naciągają?
  • Witam; mam ogromny problem i serdecznie proszę o pomoc. Nasza Spółdzielnia Mieszkaniowa "J....." zorganizowala przetarg na stare, niezamieszkane mieszkania. Przetarg na jedno z takich mieszkań wygraliśmy. Cena mieszkania 130 tys. zł. Na 100 tys. zł wzieliśmy kredyt w banku, tam też zapłaciliśmy podatek od czynności cywilno-prawnych PCC, ubezpieczenie kredytu na czas wpisania hipoteki do ks. wieczystej. Ze Spółdzielni otrzymaliśmy umowę i pismo do sądu, że ks. wieczystą można zało...
  • Mam taki problem: kilka tygodni temu wygraliśmy przetarg na spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu. Mieszkanie to było mieszkaniem po eksmisji poprzednich lokatorów (nie płacili czynszu i mediów). Spółdzielnia poinformowała, że nowi członkowie spółdzielnii nie będą spłacać długów poprzednich najemców oraz że mieszkanie nie ma wad prawnych. W momencie przystąpienia do przetargu wpłaciliśmy vadium. Po otrzymaniu informacji o wygraniu i określeniu przez spółdzielnię terminu wpła...
  • STRYCH

(4)
    Chciałbtm adoptować strych a zarazem go kupić od Wspolnoty mieszkaniowej.Kto może oszacować cene takiego pomieszczenia , bo słysdzałem że 1m to 50%wartości 1m mieszkania poniżej ?? Czyli 1000 pln podzielić przez 2 wynosi 500 pln za metr strychu?Z rady zgóry dziękuje

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Chcesz mieć własne forum dyskusyjne?

Szybkie i bezpłatne

Z dostępem do panelu administracyjnego

Możliwością ustawienia własnego logo

Załóż forum

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.