Forum   kwasu acetylosalicylowego

kwasu acetylosalicylowego

(9 wyników)
  • Szanowna Pani Doktor, Mam pytanie związane z bezpieczeństwem stosowania Acesanu (50mg)-raz dziennie, w czasie ciąży. Jestem w 7 tygodniu ciąży, za sobą mam dwa poronienia i lekarz zapisał mi terapię kw. acetylosalicylowym. Po przeczytaniu ulotki dowiedziałam się, że jest to lek przeciwskazany w ciąży. Z lekarzem będę się widziała dopiero za trzy tygodnie. Proszę o krótką informację na tego leku i jego bezpieczeństwa dla płodu. Z góry dziękuję.
  • Dzisiaj rano odczuwałem swędzenie odbytu. Potarłem delikatnie w jedną stronę i zobaczyłem na papierze wąskie pasemko jasnej krwi. Na pewno się nie udrapałem. Nie raz odczuwam swędzenie odbytu mimo ,że badanie u proktologa nie wykazało hemoroidów.Gdzieś czytałem ,że właśnie jasna krew pochodzi z żylaków odbytniczych. Co sądzicie o powyższym.A może to polipy jelita grubego?Nie mam żadnych zaparć,bóli brzucha itp.
  • Przeczytałam właśnie opowieść o wpływie aspiryny na poziom TSH i muszę coś napisać.Aspiryna,to nazwa leku produkowanego przez BASF,a składnik leczący,to kwas ACETYLOSALICYLOWY,czyli Polopiryna Aspiryna,Upsarin itd.Te wszystkie leki różnią się tylko producentem i zawartością kwasu acetylosalicylowego/nie mylić z kwasem salicylowym,który jest stosowany do dezynfekcji-w spirytusie salicylowym,a w naturze występuje np. w korze wierzby(po Lacinie salix).Dziwią mnie tak różne wyniki d...
  • Jaki lek mogę użyć zamiast polopiryny w przypadku przeziębienia? Jestem uczulona na polopirynę (od niedawna). Dziękuję.
  • Witam, Mam tak zwala astme aspirynowa, czyli astme na wszelkie lekarstwa przeciwzapalne, które w składzie posiadają kwas acetylosalicylowy. Po zazyciu typowej aspiryny, ibupromu itp. nastepuja dusznosci, ucisk i bol w klatce piersiowej oraz drzenie rak, a czasem całego ciała. Obecnie dostałam zapalenia w okolicy zatok,zebow i jest problem z doborem leku. Spotkał sie ktos z podobnym problemem ? Czy w Polsce lub w innych krajach istnieje lek przeciwzapalny ( jak np. nasz Ibuprom) ...
  • Jedna tabletka leku Neopyrin ASA zawiera substancje czynne: kwas acetylosalicylowy 300 mg, paracetamol 100 mg i kofeinę 50 mg oraz substancje pomocnicze: laktozę, skrobię modyfikowaną, celulozę mikrokrystaliczną, behenian glicerolu, krzemionkę koloidalną, poliwinylopirolidon liniowy, poliwinylopirolidon usieciowany i kwas stearynowy.
  • ibuprom

    (5)
    Czy to prawda że zażywanie ibupromu szkodzi zajściu w ciążę? Słyszałyście coś na ten temat?
  • Aspiryna

    (4)
    Przepraszam, ze pytam tutaj ale nie znalazlam ogolnego Forum Zdrowie wiec moze tu uzyskam odpowiedz. Mam prawie 16-letnia siostrzenice, ktora ma klopoty zoladkowe po roznych lekach przeciwgoraczkowych. Ze mna jest podobnie, jedynie co mi pomaga bez dodatkowych objawow to aspiryna. Biore ja zreszta i jako srodek przeciwbolowy z bardzo dobrym skutkiem. Wiem jednak, ze dzieciom nie wolno podawac aspiryny wiec chcialabym wiedziec kiedy mozna juz spokojnie podac aspiryne nastolatce/ml...
  • Taka informacja była w na stronce kalendarza do zrywania z wczoraj.Nie mogę znaleźć potwierdzenia tej rewelacji.Czy ktoś ma jakieś bardziej wiarygodne źródła takiej wiadomości?
Pokaż wątki z forum:

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.