kwiaty

kwiaty

(768 wyników)
  • Zakupiłam pod wpływem impulsu "kolorową mieszankę bez traw": "Kwiaty letnie". Kupując miałam wyobrażenie łąki kwietnej... Przeanalizowałam skład i nabrałam wątpliwosci: niektóre rośliny to *zwykłe chwasty (?!): kąkol polny, kariander, ostrzeń pospolity, czarnuszka, chaber), *są tez astrowate: aster chiński, aksamitka, cynia, nachyłek * i inne: lak, złocieniec, onętek, ostróżka, smagliczka nadmorska, driakier (górska roslina?!) i kilkanascie innych. Nasiona są wymieszane.....
  • bardzo proszę o rady czy są jakieś sposoby aby kot nie zjadał liści i kwiatów kwitnących? bardzo chce chodować chociaż kilka kwiatów w domu, ale kot nie pozwala mi na to i wszystko podgryza, a kwiatki je w całosći. Czy można np. ustawiać doniczki z kwiatami w witrynie za szkłem? czy to im nie będzie przeszkadzało? za mała ilość powietrza? prosze o pomoc. pozdrawiam serdecznie :)
  • Zielone kwiaty pieknie wygladaja zmieszane z kolorowymi krewniakami tego samego rodzaju. Nie mam jeszcze zadnych zielonych kwiatow (oprocz chwastu - wilczomlecza), ale sie szykuje na kilka. A czy Wy macie zielone kwiaty w Waszych ogrodach? Podobaja mi sie zielone tulipany, albo calkiem zielone jak Evergreen Tulip Breck's albo bialo-zielone, jak Spring Green czy Exotic Emperor Tulip (tez Breck's). Linki sa angielskojezyczne, bo nie moglam znalezc polskich artykulow o zielonych tu...
  • Witam,czy moge wsadzic do gruntu kłącza,ktorych nie moglam wkopac od razu,a czekając w donicach na parapecie- wypuścily lodygi i liście i rosna z predkością ...niedorzeczna!Maja w domu doczekac wiosny,czy moge je wsadzic do ziemi po 3 tyg.bytowania na parapecie?Pozdrawiam wszystkich!
  • proszę. Hodowałam kalanchoe mix i kwiatka, nie mam pojęcia jak się nazywał. Zaraziły się jakimiś robakami przyniesionymi z kolejnym kalanchoe i musiałam wszystko wyrzucić bo zaczęły usychać. Chciałabym rośliny, które zbyt szybko się nie rozrastają(oszczędność miejsca), mają drobne listki(takie lubię), mogą stać w półcieniu, wytrzymają raz, dwa razy w roku przez 2 tygodnie bez podlewania... Nie muszą puszczać kwiatów. Mam od kilku lat roślinę, nazywam ją "trawa" bo tak wygląda, jest właś...
  • nie mam pojęcia co to może być za kwiat.. opadły mu wszystkie liście i nie wiem jak się tym zaopiekować... picasaweb.google.com/bunkka47/RoLinki/photo#5231114193412270002
  • Czy ktoś zna te kwiatki? img8.imageshack.us/my.php?image=img0054svs.jpg Będę wdzięczna za odpowiedź, z góry dziękuję! :) Pozdrawiam.
  • Kupiłam kilka dni temu ziemię do kwiatów, posiałam kwiatki.Jeszcze nie wyszły roślinki a ziemia jest biała od jakiegoś nalotu...co to? Czy nasionka są bezpieczne w takiej ziemi?
  • Jak się usuwa przekwitłe kwiaty róży? Czy obciąć łodyżkę tuż pod kwiatkiem z zalążkiem owocu? Pozdrawiam Agis
  • witam, mam duzy ogrod,ale niewiele czasu,a chcialbym by pieknie wygladal. marzy mi sie duzo kolorowych kwiatow, ktore moglabym juz teraz posadzic [gotowe, kwitnace juz sadzonki] i kwitly by cala wiosne, lato i jesien. czy wogole istnieja takie 'cudowne' kwiatki? a jesli tak, gdzie najlepiej byloby je kupic [warszawa i okolice]. bardzo bede wdzieczna za odpowiedz, bo nie moge juz scierpiec tej szarosci i zgnilej trawy. dziekuje i pozdrawiam serdecznie.
  • Dlaczego mój milin nie kwitnie? Mam go od 5 lub 6 lat, rośnie w słońcu i nie zakwitł ani razu.
  • bardzo prosze o pomoc. potrzebuje wychodowac kwiaty( obojetnie jakie ) w kilka dni.... czy jest na to jakis sposob???
  • Oswieccie mnie ile mniej wiecej trzeba zaplacic za ok metrowej wielkosci yuki, draceny, palmy etc w wiekszych miejscach jak markety czy gieldy Bede wdzieczny
  • Proszę o radę. W moim mieszkaniu nie bardzo rosną kwiaty. Mam mieszkanie bardzo ciepłe, słoneczne na IV piętrze wyżej już tylko dach. Roślinki nie chcą u mnie rosnąć. Jakie kwiatki doniczkowe lubią takie warunki.
  • nie wiem co sie dzieje ale chyba moje kwiaty chorują. Na koncówkach lisci pokazały sie brązowe koncówki, a na jednym kwiatku liście są w brązowe kropki. nie wiem co to za pasożyt i czym go zwalczyć. proszę o pomoc
  • Słyszałam opinie ze w sypialni nie powinno sie miec kwiatów bo w nocy zabierają tlen... nie pamietam jak to było z ty hlorofilem i wogóle;-) Ale jak tu nie miec kwiatów na parapecie?? Co radzicie? jakie kwiaty są dobre i np. oczyszczają pomieszczenie? Mam dosyc małą sypialnie w koleże bladoróżowym, ale za to ładne okno, szukam czegos moze kwitnącego na ładny kolor? Poradzcie?;-) Pozdrawiam Ania
  • Witajcie... Mam pytanie jakie Waszym zdaniem kwiaty ogrodowe nadają się w miejsca raczej bez słońca. Mam w swoim ogrodzie kilka takich stref gdzie raczej słońce nie zagląda. Interesuja mnie zarówno kwiaty liściaste i z kwiatkami, dolniczkowe tzw balkonowe i rabatkowe, wyższe i niższe. Z góry dziekuję za pomoc.
  • Kupiłam właśnie tego kwiatka na balkon, ale nie wiem jak go pielęgnować? Słyszałam, że można go przezimować na przyszły rok, ale jak?
  • Byc może był juz taki wątek - nie znalazłam. Myśle, że warto byłoby zebrac doświadczenia ogrodnicze wielu pasjonatów i utworzyć listę roślin pewniaków pod wzgledem długościn okrsu kwitnienia. Z jednorocznych poznałam już moc aksamitek, gazanii, petunii i pelargonii. Z bylinek - ostrózki, goździki brodate, astry Może ktoś coś dorzuci :-)

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.