leczenie

leczenie

(118 wyników)
  • Bardzo proszę o poradę, szczególnie p. Monikę. Mam 5-tygodniową córeczkę. Od momentu jej urodzenia prawie bez przerwy mam zapalenie piersi, z wysoką temperaturą. W drugim tygodniu po porodzie zachorowałam pierwszy raz, leczenie trwało 10 dni (Augmentin). Po kilku dniach sprawa się powtórzyła i jestem leczona aktualnie antybiotykiem, przy którym nie można karmić dziecka. Musiałam odstawić córeczkę od piersi :( Aktualnie, czwartego dnia kuracji, nie widzę jeszcze u siebie poprawy ...
  • Vermox

(12)
    Przeszukałam forum, ale w sumie nie znalazłam jednoznacznej odpowiedzi. Czy mozna leczyć się Vermoxem nie przerywając karmienia? Nie ma tego leku w wykazie na laktacja.pl a na ulotce tylko info o braku badań w tym kierunku. Gdzieś była wzmianka, ze mało go przenika do pokarmu itd, ale pewności nie mam, a nie chcę zaszkodzić dziecku. Mała ma niecałe 5 miesięcy. Mam tabletki jeszcze sprzed ciąży i widać problem nie zniknął, co mnie załamuje, bo obawiam się jak to wpłynie na malutką... Cz...
  • Witam okazało się że mam enterobacter cloacae w moczu 10/4 Wiem że teraz czeka mnie leczenie antybiotykiem Czy będę musiała przerwać karmienie piersią w związku z leczeniem
  • Witam Pani Moniko, chciałabym odstawić mojego 11 miesięcznego synka od piersi....Tzn. najchętniej bym nie odstawiała, bo chyba sama jestem uzależniona od karmienia;-) Niestety, chyba jednak muszę... W niedługim czasie chciałabym zajść znowu w ciąże...no i wszystko byłoby fajnie z karmieniem synka, gdyby nie to, że muszę najpierw wyleczyć pewną przypadłość dermatologiczną. Niestety można ją wyleczyć tylko antybiotykiem i trwa to dość długo (dwa...trzy tyg.). I tak już zaniedbała...
  • witam serdecznie! podjęłam rozsądną decyzję i odstawiłam mojego malucha od piersi. zastrzyki biorę dalej (rano i wieczorem - 2x dziennie - BIODACYNA 500mg + BIOFUROKSYM 750 mg-już 8 dni)- dawki silnych i bolesnych zastrzyków. leczenie się przedłuża,a co gorsza będzie trwało dłużej. pozdrawiam wszystkie mamy karmiące piersią i życzę zdrowia. i oby kłopoty były jak najdalej od was!
  • Zawsze byłam przekonana, że przy zapaleniu piersi trzeba jak najczęściej przystawiać dziecko do chorej piersi i tak robiłam przy pierwszych objawach (bolesność piersi, objawy grypopodobne). Ale wczoraj byłam z młodym u pediatry i przy okazji poradziłam się w sprawie bolesnej i zaczerwienionej piersi (nie było ropy, zastoju, tylko bolesność i czerwona "gwiazda" wokół brodawki). Dostałam Duomox i zakaz karmienia z chorej piersi (mam odciągać). Jak rozumiem chodziłoby o to, że przek...
  • Witam, mam pytanie o czym moze swiadczyc kupka w kolorze gotowanego szpinaku u 8 tygodniowego malca? W kupce znajduje sie sluz, dodam ze synek ma kilkudniowe zaparcia. Problemy zaczely sie po szpitalu, w ktorym przebywalismy z powody zapalenia płuc. Pediatra przepisala Lacidofil i Smecte - nie pomaga. Jakie dzialanie ma Smecta? Mam wrazenie, ze poteguje zaparcia. Bede wdzieczna za odpowiedz. pozdrawiam
  • witam jestem mama 11tygodniowego synka i od poczatku karmienia piersia boli mnie lewa brodawka mysle ze nie jest to spowodowane zla technika przystawiania bo maly lapie cala brodawke wraz z otoczka jakis miesiac tem stosowalam nakladka sylikonowa troche sie wygoilo ale po odstawieniu znowu mnie zaczela bolec.smaruje brodawke mascia bepanthen ale to tylko na moment lagodzi i nic sie niegoi.Brodawka jest zaczerwieniona wraz z polowa otoczki.Maly mial plesniawki w buzi i malo przyb...
  • Bardzo pilnie poszukuję w Warszawie lekarza psychiatry, który ma doświadczenie w leczeniu depresji u kobiet karmiących piersią. Wczoraj usłyszałam ostateczne potwierdzenie diagnozy i sytuacja wygląda tak, że leki są konieczne. Moja Córka ma rok i cztery miesiące, a ja chciałabym karmić Ją min. 2 lata. Czy jest to możliwe podczas terapii? Pani doktor przepisał mi leki, które uniemożliwiają karmienie piersią i zaleciła odstawienie Dziecka od piersi. Czy jest jakaś nadzieja, ze jedna...
  • W związku z tym,że lekarz przepisał mi lek o nazwie coaxil zwróciłam się do Komitetu Upowszechniania Karmienia i zadałam pytanie czy mogę go zażywać jeśli karmię moją 8 miesięczną Julkę kilka razy dziennie. Nie otrzymałam odpowiedzi :(Moja sytuacja jest ciągle bardzo ciężka i jesli mogłabym zażywać lek byłoby mi łatwiej. Moja lekarka powiedziała,że powinnam ograniczyć karmienie do minimum np. 1,2 razy w nocy ale u mnie to nie wchodzi w rachubę. uwielbiam i chcę karmić Julkę con...
  • Witam, Czuję ze mnie cos "rozklada" - bola mnie miesnie, gardlo, z nosa leci katar, do tego mam uczucie jakby mi cos siedzialo na klatce piersiowej - kompletnie nie moge oddychac... Aha, rosnie tez temperatura do ok. 38 stopni. Karmie piersia 10-miesieczna coreczke wiec zastanawiam sie co moge brac zeby sie zaczac leczyc? Na razie bralam Apap. Z gory dziekuje za odpowiedz, Pozdrawiam,
  • moja Lila ma 3 tyg, pierwsze koszmarne zapalenie piersi przeszłam w 5 dobie, 3 dni 40C goraczka koszmarny bol piersi sztywna z bolu reka, teraz od wczoraj znowu goraczka 39C bol piersi tym razem drugiej, ból bardzo piekący i tym razem mocne zaczerwienienie bolącego miejsca. Okładam pierś lodem, biorę na gorączke paracetamol ale jak długo to będzie trwało!? piersi są teraz dobrze opróżnione wiec skąd ten nawrót? czy powinnam isć znowu do lekarza? wtedy zalecił tylko środki na gor...
  • Pani Moniko, Dzieczyny, czym można bezpiecznie leczyć przeziębienie i grypę karmiąc piersią? Wiki
  • Witam!!! Bardzo prosze o rade. Kiedys pisałam do Pani że często zapadam na zapalenia oskrzeli, że mam astme i że lekarze za każdym razem daja mi antybiotyk. Znowu jestem chora i własnie lekarz przepisał mi Duomox choć informowałam go że skończyłam kuracje tym antybiotykiem 7 tygodni temu. Nadal karmie piersią więc zależało mi na lekach przy których nadal moge karmić. Z tego co słyszałam nie powinno się przyjmować tak częto jednego antybiotyku bo nie zadziała. Nie wiem w takim razie cz...
  • Witam Pani Moniko nurtuje mnie pewien problem zwiazany z wagą mojej córeczki (10 m-cy): Marysia dość wolno przybierała na wadze - przez pierwsze m-ce w granicach 500g/m-c. Obecnie waży też niewiele bo ok. 7400g (urodzeniowa 3355, najniższy spadek wagi 3055g w 3 dobie, w dniu wypisu 3105g w 7 dobie) chociaż zjada dużo (tak mi się wydaje) bo na dzień dobry kaszka na mleku modyfikowanym ok.250ml, później gęsta(!) zupka też coś koło 250ml. Następnie deserek owocowy - ok 130-150...
  • P. Moniko jestem astmatyczką, która potrafi łapać zapalenie oskrzeli co 2 miesiące. Moja 4 miesięczna Oliwia je tylko pierś. Infekcje są zazwyczasj bez gorączki, ale często są mi podawane antybiotyki. Do tej pory udawało mi się obywać bez nich i leczyć homeopatynie. Jeśli będzie potrzeba podawania mi antybiotyków tak często tj. co 2-3 miesiące to czy moge karmić piersią czy lepiej przejść na sztuczny pokarm? Na szczęście mała jeszcze się odemnie nie zaraziła;) Z góry dziękuję.
  • Witajcie! Na własne życzenie zrobiłam Zuzi posiew kału na grzybki no i ... wyszło, że są :( Po prostu Zuza przestała przybierać na wadze, robiła 3-4 kupki dziennie z kawałkami jedzenia niestrawionymi, źle sypiała w nocy. Oczywiście żaden lekarz nie zaproponował tego - może dlatego, że badania nie są finansowane przez NFZ (a sobie kosztują - 33 PLN). Wiem, głównie z internetu bo lekarz pediatra mnie zignorowała prawie całkiem (przepisała dziecku nystatynę - żadnej diety ani prob...
  • Pani Moniko, lub Wy dziwczyny jeśli miałyście taką sytuację to proszę odpiszcie.Chodzi mi o leczenie zęba, a dokładnie o to że założył mi wczoraj stomatolog tzw.fleczer przez który do tej pory mam dziwny chemiczny posmak w buzi.Mówiłam lekarzowi że karmię piersią ale bardzo się martwię czy to nie zaszkodzi dziecku/ 8- mięsięczne/ skoro trochę tej substacji dostaję się do śliny.
  • Chyba mam grzybicena piersi tj na otoczce!? Jutro ide do lekarza. Czy moge karmić piersią?! Bardzo chce nadal karmić,powiedzcie że będe mogła!!!
  • Witam :) Bardzo proszę o pomoc: Byłam dzis u dermatologa z powodu odklejających się paznokci u rąk. To znaczy tak to właśnie wygląda jakby się odklejały. Płytki paznokci rosną normalnie ale nie przyrastają do skóry. Na 90% jest to grzybica. Dostałam skierowanie na wymaz na obecność grzyba. Na wynik czeka się miesiąc. Do tego czasu mam stosować na maści: Lorinden A oraz Mycosolon. Nie mogę znaleźć info na naszym forum o tych lekach. Jak i czy mogę smarować tym paznokcie? Syn ma 8,...

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Chcesz mieć własne forum dyskusyjne?

Szybkie i bezpłatne

Z dostępem do panelu administracyjnego

Możliwością ustawienia własnego logo

Załóż forum

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.