Forum Zdrowie Służba zdrowia
ZMIEŃ
      lekarz rodzinny

lekarz rodzinny

(98 wyników)
    • Witam, mam drobny problem zdrowotny, chcialbym isc do internisty - mojego lekarza rodzinnego. Tylko ze nie wiem kto to jest, ani nawet nie wiem do ktorej przychodni powiniennem isc - bo nigdy nie chodzilem. Czy ktos moze podpowiedziec - co zrobic w takiej sytuacji ?? Dzieki z gory S.
    • Dziecko, lat 5. Od 2 godzin silny ból ucha prawego, gorączka 38,2 st C. Bez nudności, wymiotów, oczopląsu, zaburzeń świadomości, porażenia n.VII. Od wczoraj katar. A teraz pytanie do internautów: jaka to choroba?
    • za bardzo wystawiać skierowań do lekarza specjalisty???
    • Syn dostal skierowanie do szpitala (bole brzucha itp).Dzisiaj dr ze szpitala tak sie wkurzyla ,dlaczego lekarze rodzinni ida na latwizne,pozbywaja sie pacjentow ,nie robiac im zadnych badan? Oczywiscie nie przyjety ,ponownie musi wrocic do rodzinnego ,ale juz ma napisany "panel badan",jakie ma zrobic. To nie miesci sie w glowie!!!!!!!!! Ciekawe co zrobi rodzinny.A tak wogole kto ma racje ,ktory dr?
    • Lekarze rodzinni kontra pogotowie ratunkowe Agnieszka Domanowska Lekarze rodzinni nie chcą przyjmować pacjentów i z premedytacją odsyłają ich do nas - mówi Krystyna Radion, przełożona pielęgniarek w białostockim pogotowiu. - Czas skończyć z tymi herezjami, my nie możemy przez 24 godziny czuwać nad pacjentem - denerwują się lekarze rodzinni. Pracownicy pogotowia, choć mają mnóstwo zastrzeżeń do obowiązującej od czterech dni ustawy o ratownictwie medycznym, liczą że nauczy ona l...
    • Lekarz rodzinny, który na swoim kontrakcie pracuje najlepiej jak potrafi, zmniejsza swoje zarobki i generuje koszty. Nie jest za dobrą i rzetelna pracę w żaden sposób gratyfikowany, a pośrednio karany. Stawka jaką płaci NFZ za zapisanego do lekarza rodzinnego pacjenta jest stała i zależy jedynie od wieku pacjenta oraz specjalizacji lekarza. W moim przypadku ( II st.specjalizacji) jest to 6,13 za miesiąc za pacjenta w wieku 7-65, 9,20 za małe dziecko i 10,73 za starszą osobę. Konkre...
    • Dziś w radiu program 1 pan prezes Sośnierz powiedział, że lekarz rodzinny będzie mógł dać pacjentowi od nowego roku skierowanie na tomograf i rezonans. Będzie mógł, ale czy da, skoro dziś nie chce dać skierowania na badanie krwi że nie wspomnę o prześwietleniu?
    • Witam serdecznie! Moja mama jest w trakcie chemioterapii w Centrum Onkologii w Warszawie. Teraz ma przerwe w kursie, ponieważ ma niedostateczna ilość białek we krwi. Mieszkamy w Płocku, tu jest tez nasz lekarz pierwszego kontaktu. W Centrum Onkologii lekarka napisala kartke do lekarza pierwszego kontaktu, aby zlecił podstawowe badania krwi (ona nie może poza Centrum, bo to inny rejon, a żeby mama nie musiała specjalnie po to jeździć do CO). Bez tych wyników mama nie może rozpocząć ko...
    • mam taki problem: otóż potrzebuję zaświadczenie, o tym, że jestem zdrowa i zdolna do udziału w amatorskich rozgrywkach w siatkówkę. Powiedziano mi, że takie zaświadczenie dostanę bez problemu od lekarza rodzinnego, ale niestety moja pani doktor powiedziała mi,że ona nie ma takich uprawnień, i że mam iść do przychodni dla sportowców. czy to jest prawda?? bo przecież jeżeli ja pójdę do takiej przychodni i powiem, ze potrzebuję takie zaświadczenie do rekreacyjnego odbijania piłki, to...
    • Grozi nam brak lekarzy rodzinnych. Aż 48 polskich lekarzy rodzinnych zgłosiło chęć wyjazdu z Polski. No pewnie, mało zarabiają.
    • Taka jest moja opinia. No bo, jesli dobrze zrozumialam,lekarz taki dysponuje pewna kwota pieniedzy, z ktorej pokrywa miedzy innymi swoj dochod i koszty badan(testow) pacjentow. Dla mnie te dwie rzeczy sie kloca.Kto normalny wlasnemu dziecku od buzi odejmie, zeby oplacic ekstra test jakiemus tam pacjentowi? O profilaktyce mowy nie ma. Dlaczego ta "chora" w warunkach polskich specjalizacja jest w Polsce tak atrakcyjna?
    • ale mylisz się dlatego, że krytykujesz ich stan posiadania a nie ich przydatność dla społeczeństwa. Instytucja "lekarza rodzinnego" obrazuje patologię całego systemu ochrony zdrowia. To jest tylko kolejny nowy nowotwór rozwijający się na naszym organiźmie. I nie możesz mieć do nich pretensji, że bogacą się naszym kosztem. Skoro sami stworzyliśmy im ku temu okazję? Korzystają więc pełnymi garściami póki mogą... Potężne środki idą na utrzymanie idiotycznej instytucji "lekarzy rodz...
    • Czy lekarz domowy/rodzinny to ten, do które udaję się zawsze do przychodni i który wypisuje mi wszystkie zwolnienia, skierowania itp? Proszę o szybka odpowiedź
    • W rejestracji lekarza rodzinnego, do którego jestem zapisana najwcześniejszy termin wizyty jest za dwa tygodnie. Nie ma znaczenia, czy jest się z bólem brzucha, czy dużą gorączką. Czy są przepisy (wytyczne) określające, jaki ma być maksymalny czas oczekiwania na przyjęcie przez lekarza. ps. rejestratorki mówią "jak ktos jest naprawdę chory, to niech idzie na pogotowie, inaczej może czekać".
    • Dlaczego lekarzy (specjalistow) tak dziwi fakt, ze rodzinni dostali podwyzki i zarabiaja najwiecej. To takie proste. Wiekszosc studentow medycyny wolaloby nie specjalizowac sie w medycynie rodzinnej, a lekarzy rodzinnych potrzeba jest nam przeciez najwiecej! Wyzsze zarobki moga wplynac na wybor mlodych lekarzy.
    • Co sądzicie o pomyśle, żeby lekarz rodzinny w ramach opieki zdrowotniej opłaconej przez NFZ musiał zapewnić swoim pacjentom lekarza kardiologa, lekarza chirurga, lekarza neurologa itp. co najmniej przez 1 dzień w miesiącu. Bo moim zdaniem to rodzinni dostają full kasy, a guzik leczą. A skoro sami nie umieją leczyć, to niech przynajmniej zatrudnią kogoś kto umie to robić.
    • jestem stud. IV roku wydz. lekarskiego, w przysłości pragnę zostać lek. , byćmoże rodzinnym i w związku z ostatnimi aferami, chciałabym się dowiedzieć ile zarabia lek. rodzinny. Prosze o szczerą odpowiedź.
    • Szanowni Państwo, Będą prowadzone badania naukowe dot. medycyny rodzinnej. Proszę o pomoc i wskazanie adresów e-mailowych, na które wyslę ANONIMOWĄ ankietę z prosba o uzupełnienie. Bez Państwa pomocy będzie mi trudno prowadzic badania i lepiej poznać problemuy z jakimi boryka się ta dziedzina medycyny. Prosba dotyczny Lekarzy Rodzinnych. Dziękuję i pozdrawiam Anna
    • Od 6 lat mieszkam w krakowie (5 lat studia) postanowilismy z mezem osiasc tutaj, kupilismy mieszkanie. Oboje jestesmy "przyjezdni". Nie wiem, jak rozwiazac problem lekarza rodzinnego, jakie sa przychodnie w krakowie, jakie dokumenty potrzebne? Nie za bardzo sie w tym orientuje, a chcialabym zmienic lekarza rodzinnego zapisac sie do jakiejs przychodni (nie prywatnej), gdzie moznaby liczyc na porade fachowcow w pelnym zakresie (lekarz pierwszego kontaktu, stomatologia, ginekologia itd......
    • Jak dotąd byłam (odpukać) raczej zdrowa a swoje nieliczne potrzeby medyczne realizowałam prywatnie (pod działaniem starego jak i nowego systemu). Czeka mnie jednak poważniejszy zabieg, na którego sfinansowanie nie będę mogła sobie pozwolić. Potrzebne mi zatem skierowanie od lekarza rodzinnego itp. I tu pojawia się problem - ja nie mam i nigdy nie miałam takowego lekarza, funkcjonuję jakby poza systemem, choć jestem ubezpieczona i mój pracodawca na to ubezpieczenie regularnie wpłaca ...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się