licea

(96 wyników)
  • Jakby ktoś był zainteresowany - wciela się w życie marzenie Krystyny Starczewskiej, czteroletnie liceum. POnieważ jest to zupełnie nowa inicjatywa i nowy pomysł edukacyjny, mam nadzieję, że wątek ten nie zostanie uznany za reklamę, a jedynie informację. Informacje: realna.bdnr.pl/ Fragment listu rozesłanego do ucziów, rodziców i absolwentów. [i]Bednarska Szkoła Realna to czteroletnie liceum ogólnokształcące, którego założenia i program sprawiają, że jest to pierwsza taka szkoła w Pol...
  • Witam, szukam liceum w Warszawie z dobrym biol chemem i językiem rosyjskim. Nie chciałabym, aby mnie cisnęli np. z historii czy polskiego, bo nie jest mi to potrzebne. Żeby była miła atmosfera, normalni nauczyciele i czas dla siebie, a nie tylko nad książkami siedzieć. Dobrze też by było aby były szafki. Wiem, mam dosyć spore wymagania, ale może jednak istnieje takie liceum? Zastanawiam się nad Kopernikiem, Rejem, Dąbrowskim, Kochanowskim i Czackim. Proszę o pomoc :)
  • Witam, Polecicie jakieś dobre licea w Warszawie, w dzielnicach Śródmieście, Ochota, ew. Praga Północ ? Liczę że z egzaminu gim. będe miała ok. 140-150 pkt, chodzi mi o profil społeczny lub humanistyczny z j. francuskim. Myślałam o Zamoyskim, Władysławie IV, Słowackim, Czackim.
  • wszyscy mają swoje plany, a ja nie mam pojęcia co dalej..., działa to na mnie depresyjnie:( za chwilę kończę liceum i nie widzę się nigdzie:( najchętniej zostałabym w liceum.
  • witam, niestety syn nie dostał sie do lepszego liceum i jest na tą chwilę w Górskim na Tołstoja. Wiem że to nie najlepsze liceum i zastanawiam się na społecznym LO 25 im Marzeny Okonskiej. Byłbym wdzieczny za jakieś porady - najlepiej od osób znających LO Górskiego lub Okońskiej. Głównie chodzi mi o poziom nauczania, syn miał ok 130 pkt i nie chcę żeby się "zmarnował" w liceum o niskim poziomie :(
  • No bo tak - niby licea już upatrzone, ale jeszcze nie ma info jakie dokładnie klasy oferują w tym roku, jakie przedmioty punktowane itp. Z kolei dni otwarte w liceach już się zaczynają. I teraz dylemat - czy latać do n liceów żeby obejrzeć tak na wszelki wypadek czy liczyć na to, że oferta tych upatrzonych specjalnie się nie zmieni od zeszłego roku? A jeśli latać to tracić mnóstwo czasu - w przypadku w miarę niezmienionej oferty upatrzonych liceów te licea i tak raczej nie bedą brane pod uwa...
  • Kto chodzi na takie dni? I jakie macie wrażenia? Jak, Waszym zdaniem, ma się prezentacja na dniach otwartych do rzeczywistości? Byłam z córką w trzech liceach, na zupełnym luzie, bo jest dopiero w drugiej klasie. Nie wiemy też jakie liceum będzie w zasiegu, jeśli chodzi o wysokoprogowe to tylko w przypadku zdobycia laurów w konkursie. Tak czy inaczej córka jest zafiksowana na pewnym społecznym liceum i nigdzie indziej jej się nie podoba, ja natomiast widzę wyraźnie, że ideałów nie m...
  • Zależy mi na tym by w szkole panowała miła atmosfera, i nie było wyścigu szczurów. Interesują mnie klasy mat-geo bądź mat-hist z językiem angielskim i niemieckim. Może i mamy zbyt wysokie wymagania, ale bardzo bym chciała żeby w lo była drużyna/chociażby sks z siatkówki. Znacie jakąś szkołę ,którą w tym wypadku moglibyście mi polecić?
  • Do tej pory myślałam, że generalnie szkoły z +/- pierwszej "rankingowej" dwudziestki są na zbliżonym poziomie. Chyba jednak nie miałam racji. Przeglądając info z tegorocznego kseonu zauważyłam, że 9 szkół (publicznych) zdecydowanie odstaje od reszty pod względem a) wyników z egzaminu b) liczby olimpijczyków. Co najmniej 10 (z wyjątkiem nowaka - ale mała szkoła) olimpijczyków i ŚREDNI wynik egzaminu co najmniej 80 pkt miały w tym roku (w nawiasie liczba laureatów): batory (30), poniatów...
  • warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,13537714,Likwiduja_jezykowe_zerowki_w_liceach__Juz_niepotrzebne_.html#LokKrajTxt
  • Córka w tym roku zmienia szkołę i już widzę , że z wyborem tej odpowiedniej bedą problemy - nie możemy zaleźć odpowiadającej jej klasy i na dodatek szkoły na dobrym poziomie. Nie odpowiadają albo przedmioty rozszerzone albo języki. Czy też macie ten problem?
  • Liceum

(70)
    Druga klasa, czas wybrać się na dni otwarte. Matko i córko, to już? Będę usiłowała przekonać córę do publicznego liceum, chociaż ona, pomimo świadomości kilku słabych stron, chciałaby iść na Bednarską. Jakoś o IB w swojej szkole przestała mówić.
  • Tak się w sumie zastanawiam - ostatnio jest biadolenie, że studia już nie chronią przed bezrobociem, za to potrzeba fachowców w różnych zawodach, a młodzież woli licea itd. Ale jak się spojrzy na to: gazetapraca.pl/gazetapraca/56,90443,12718503,W_tych_zawodach_pracy_nie_bedzie.html to wychodzi , że tych ludzi wykształconych zawodowo wcale aż tak dużo nie potrzeba. Mam wrażenie, że z warszawskich techników czy zawodówek to na razie szansę wykształcenia absolwentów, którzy nie zasilą od r...
  • Jestem ciekawa ile Wasi licealiści mają (będą mieć ) [u]stałych [/u]zajęć pozalekcyjnych. Nie pytam się o korepetycje interwencyjne kilku- czy kilkunastotygodniowe, o wypady ze znajomymi na rower, tylko o regularne zajęcia o [u]stałych porach[/u], np sportowe, kursy maturalne, jezyki obce itp. Ciekawi mnie ilośc godzin i częstotliwość (czyli czy np 2 x 2godz czy 1x 4 godz, itd)
  • pchają ? Tak sobie ogladam te statystyki. No i jestem pod wrazeniem. Zawodówki mimo ze zazwyczaj mają po 1, 2 klasy, i to częstp po 20 miejsc, mają trudności ze skompletowanie liczby chetnych, no niektóre czasem ciut przekroczą. Za to w liceach bywa po 30 i 40 osób na miejsce (niektórych). Dziwne to, tym bardziej że trabi się cały czas że ludzie z zawodami, z konkretnym fachem w ręku są potrzebni (i tu i w Europie), a tu jakby głusi wszyscy, i pchają się do tych liceów... Inna rz...
  • Jak w temacie - czy ktoś pamięta jak było w poprzednich latach?
  • kiedy i gdzie można sprawdzić gdzie, ile jest wolnych miejsc w warszawskich liceach?
  • Czy ktoś wybiera się do tej szkoły? Składa podania itd.?
  • Znacie jakieś dobre, fajne licea na Śródmieściu lub Ochocie ? Myślałam o Zamoyskim, Władysławie IV, Czackim, Słowackim, profil humanistyczny lub społeczny.
  • Rozważamy z synem wybór liceum, chodzi o kierunek matematyczno-fizyczny. Którą szkołę polecacie: Reytan, Kamiński czy Dobiszewski. Zależy nam głównie na dobrej atmosferze i szansach na Politechnikę, ale bez wyscigu szczurów. Pozdrawiam

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się