licea

(65 wyników)
 • Koleżanka powiedziała mi niedawno, że jej tata, pan po 50-tce (!!!) zrobił w zeszłym roku maturę! Stwierdził, że nie chce się więcej czuć jak jakiś wyrzutek i egzamin dojrzałości musi mieć. Poszedł do Liceum dla Dorosłych, uczył się i maturę zdał ze świetnym wynikiem. To się nazywa mieć chęci i spełniać swoje marzenia! :) Motywujące jest to, że nawet starsi ludzie mają dzisiaj szansę zdobyć wykształcenie, bardzo mi się to podoba!
 • czy to mozliwe zeby z zawodowki koles poszedl do liceum uzupelniajacego i pozniej na studia? czy da sobie rady? wasze opinie..[sonda=czy to mozliwe] [*]tak [*]nie [/sonda]
 • Lepiej iść na technikum budowlane czy na liceum z zamiarem pójścia po szkole średniej na Studia Architektury ?? Jakie braki w skali (1-10) będę miała po liceum ?? Czy trzeba naprawdę dobrze zdać maturę aby dostac się na takie studia!?
 • Witam, jestem juz po testach i wybieram liceum. Chciałbym dostać się na kierunek bio-chem bo to mnie najbardziej interesuje, a w przyszlosci chciałbym wybrać się na studia biologiczne. Problem w tym, że kandydatów jest podobno dużo i nie wiem czy się dostanę. Czy po skończeniu innego kierunku - mat-inf, human mogę się dostać na studia biologiczne ???
 • Witam!!! Zastanawiam się jakie liceum wybrać. Do wyboru mam ogólniak Mat-inf-fiz lub profilowane mechatronika(3 godz majcy w tyg) a może technikum: maszynoznawstwo. Chcę w przyszłości wybrać się na automatyke i robotyke na AGH. Co wybrać???
 • jestem teraz na II roku studiów magisterskich z filologii polskiej i sie okazuje ze jezeli nie skończę płatnego prawie 1500 zł kursu to nie będę mogła nauczać w liceum, to pytam się po co mam robic tego magistra? tylko dla tytułu???
 • Witam. Czy w Waszej historii edukacji, gimnazjum czy liceum, mieliście styczność z doradcą zawodowym w szkole? A może poza nią? Czy byliście zadowolenie z takich zajęć? Bo ja się nigdy nie spotkałem w mojej edukacji z czymś takim.
 • Witam Chciałbym wybrać się w tym roku na studia licencjackie (zaoczne) w kierunku zarządzanie na Politechnice Warszawskiej. Moje pytanie dotyczy tego czy osoba mająca mało do czynienia z matematyką w liceum może sobie dać radę w tym kierunkiem na PW? Czy może pójść łatwiejszą drogą i wybrać zarządzanie na jakiejś prywatnej uczelni? Nie chciałbym odpaść po pierwszym semestrze więc proszę o poradę.
 • Czy uważacie, że poziom szkoły średniej ma wpływ na to, czy ktoś dostanie się na studia czy nie i jak będzie sobie na nich radził? Mam na myśli różnicę między normalną, dobrą szkołą a renomowanym np Batorym czy Staszicem. Czy jest sens chodzić do takiego LO?
 • Czy jak byliście w liceum, to mieliscie moze jakiekolwiek zajecia (lekcyjne lub pozalekcyjne) z zakresu: - jaki kierunek studiow wybrac? - jak zaplanowac swoja sciezke edukacji i kariery? - jak planowac cele i je realizowac? - jakie sa moje potrzeby, oczekiwania, mocne strony, itp - jak wyglada obecnie rynek pracy? Pytam, bo wydaje mi się, ze takie wiedzy brakuje mlodym ludziom planuajcym swoja przyszlosc i planuje zalożyć firmę zajmującą tego typu szkoleniami. CO WY NA TO??? ...
 • no mam problem! Ukończyłem liceum dla dorosłych zdałem amture(stara) i chcę zacząć studiowaćod października ale nie wiem gdzie i czy przez liceum wieczorowe nie będzie problemów ze studiami?
 • Studiuje ktoś na studiach technicznych? Jak wygląda tam matematyka? Słyszałem że są to zupełnie inne rzeczy niż w liceum. Od października się wybieram na studia techniczne.. jednak już trochę zapomniałem ,mature pisałem 2 lata temu..W klasie mat-fiz leciałem na trójach..Czy muszę zatem sobie wszystko przypominać czy są tam zupełnie nowe rzeczy i wszyscy zaczynają jakby od początku i mają równe szanse?
 • Jestem tegoroczna maturzystką. Od pewnego czasu zastanawiam się nad studiami w Politechnice Lubelskiej na kierunku matematyka.. Chciałabym się dowiedzieć jak przebiega nauka na takim kierunku?
 • jak to jest, bo o ile w szkołach liceum/gim/podst ucznia ubezpiecza szkoła, a jak to jest w szkolnictwie wyższym ?
 • Prawie 10 lat temu zdawalam mature a teraz wybieram sie na studia.Jednak mam problem bo mam tylko swiadectwo dojrzalosci(orginal i odpis) i jakos sobie nie przypominam zebym dostawala swiadectwo ukonczenia liceum,a zgubic tez nie moglam bo pilnuje takich rzeczy.W internecie natknelam sie ze dawniej te dwa swiadectwa byly laczone w jedno ale nie wiem czy to prawda.Czy jest tu ktos zorientowany w tych sprawach?Bo na niektorych studiach zadaja tych dwoch swiadectw?A ja po prostu nie pamie...
 • Tera dużo poszukuja młodych ludzi po srednim na cholere studia?Zeby kumpla się pochwalic i wysoko głowe nosić!!!IDe do roboty!
 • Mam problem.Robię, a właściwie już zrobilam spis do pracy, ale promotor kazał mi dołożyć cele pracy, materiał i metody, wyniki i wnioski. Praca nie jest badawcza, dlatego trochę mnie to dziwi. Materiałami są publikacie i analiza literatury. Jak to zrobić, czy to wszystko napisać w jednym rozdziale, np. ostatnim, ale jak go zatytuować- metodologia? HELP!
 • Ostatnio myślę o tym kierunku, obawiam się jednak że mogę sobie nie poradzić, nie znam się wogóle na częściach samochodowych, motoryzacji itp. nie chodziłem do technikum tylko do liceum. Może ktoś miał podobnie a jednak sobie poradził.
 • Jestem uczniem 1 klasy LO. W mojej szkole własnie w tym czasie wybieram dwa przedmioty, których program od drugiej klasy będe realizował na poziomie rozszerzonym. Kombinacja tych przedmiotów może być dowolna, jedyny warunek - musze znaleźć 16 innych osób, które wybrałyby takie same dwa przedmioty. Fakultet Biol-chem mam na pewno, chociaż wolałbym chem-biol (żebym miał więcej godzin chemii). Będę szukał ekipy na chem-biol :) Trochę się rozpisałem, więc wracam do sedna sprawy. Wybier...
 • Zastanawiam się intensywnie nad podjęciem studiów na tym kierunku. Interesuję się ekonomią, finansami, statystyką, mam jednak wątpliwości odnośnie do "czystej" ekonomii, czy FiRu - wolałabym coś bardziej konkretnego (nie politechnika, inżynierem byłabym kompletnie do niczego). Może znajdzie się ktoś, kto studiuje matematykę ekonomiczną, interesują mnie zwłaszcza opinie osób z Uniwersytetu Gdańskiego. Pytanie klasyczne - czy jest ciężko, duży "odsiew"? Radzę sobie z matematyką, ale ...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się