licea

(81 wyników)
  • Witam. Orientuje się ktoś czy jeszcze można się gdzieś zapisać do liceum dla dorosłych? Mam 30 lat, nigdy szkoły nie skończyłem, jakiś czas pracowałem w Irlandii, ale wróciłem na stałe do Polski. Gdzie szukać?
  • Witam! Syn w tym roku kończy gimnazjum i czas zdecydować się na jakieś liceum. No i mam problem. Syn ma jakieś swoje typy ale nie jest zdecydowany. A ja nie potrafię mu pomóc w wyborze. Znajomi mają sporo młodsze dzieci więc nie mogą mi doradzić. Szkoły, które za moich czasów były dobre teraz już niekoniecznie takie są. Z pewnością dobry jest Staszic ale to szkoła nastawiona na nauki ścisłe a syn zdecydowanie jest humanistą i do tego ukierunkowanym konkretnie na języki. Uczy się dobrze...
  • zastanawiam sie czy to nie jest samospełniająca się przepowiednia. Ambitni chcą iść do najlepszej szkoły i wybierają najlepszą szkołę w rankingach dlatego ta niezmiennie zajmuje 1. miejsce
  • Prosze o opinie o tej szkole :)
  • Czy są ktos wie jaka atmosfera panuje w tej szkole?
  • z moja córką szukam liceum ogólnokształcącego i nie tego z wysokiej półki bo obydwie wiemy że ilość punktów jest przeszkodą.córka liczy że jakieś 120 uzbiera ale nie mamy pojęcia która dobrze przygotowuje do matury .na stronach szkół nie podają ilu absolwentów ją zdało a i jaka jest atmosfera i podejście do ucznia to jest dla mnie wyznacznikiem dobrej szkoły.Popełniłam błąd wybierając gimnazjum nie chce powtórzyć tego samego.proszę o pomoc.
  • Witam ;] W tym roku kończę gimnazjum i szukam odpowiedniego dla mnie liceum w Warszawie. Od kilku lat uczę się hiszpańskiego i nie chcę teraz zaczynać nowego języka, chcę kontynuować naukę hiszpańskiego. Wiem oczywiście o Cervantesie i Jose Marti. Z tego co się orientuję, hiszpański jest także w Lelewelu i w.. Liceum Batalionu Zośka. Wiecie coś więcej o tym liceum, chyba nie jest zbyt dobre, ale gdyby mi się nie udało to może pójdę tam. I JESZCZE JEDNO PYTANIE, ZNACIE INNE LICEA Z ...
  • Szukam kogos,kto ukonczyl te liceum na Nowogrodzkiej,przy domu malego dziecka. Podobno juz nie istnieje, czy to prawda?
  • Witam, bardzo prosze o rekomendacje,ale ze wzgledu na zamieszkanie interesuje mnie Wilanów, Ursynów, Ochota, Sródmiescie.Wazne jest rowniez, aby szkola prowadzila ciekawe zajecia w ramach "Visual arts" zamiast drugiego jezyka. Rozwazalam Bednarska, ale wlasnie czytam opinie na tym forum i niestety nie sa zachecajace. pozdrawiam
  • Jaki jest poziom tego liceum? Czy w tym liceum jest spokojnie i bezpiecznie? Czy jest ono dobre dla nastolatka zainteresowanego polityką? Czy w klasie z rozszerzonym WOS-em są wyjścia na obrady Sejmu? Proszę o odpowiedzi na pytania Pozdrawiam
  • Czy ktos może zna tę szkołę?
  • Hej ;) niedługo niedługo czeka mnie trudny wybór, wybór liceum. Mieszkam pod Warszawą najbliżej Bemowo ok.20 min autobusem/, więc nie "mam dostępu" do wszystkich szkół. Liczę na ok 140 punktów. Niby wybrałam sobie już trzy, a nawet cztery szkoły, ale co chwila z jednej rezygnuję, no i teraz zostałam "na lodzie". Miało być tak: 1. Jose Marti 2. Żeromski / Domeyko 3. Norwid. Szkoły z drugiego miejsca odpadły pierwsze, bo Żeromski ma dosyć dziwną klasę, a Domeyko jest połączone z gimnazjum...
  • Mieszkam w Piastowie i chciałabym dostać się do dobrego i w miarę "normalnego" liceum w Warszawie. Interesuje mnie liceum na dobrym poziomie, chciałabym po tym liceum dostać się na studia. Pomóżcie mi w wyborze. Najlepiej byłoby na linii pociągu podmiejskiego Piastów - Ochotoa - Sródmieści- Powiśle, Praga nie wchodzi na listę, jest zbyt daleko. Bardzo Was proszę.
  • gd
  • Gniadek kłamie: każdego nietypowego człowieka i z incjatywą gnoi, w tej szkole nie da się nic zrobić bo na drodze staje biurokracja tego człowieka. A Żebrowskiego i Kazika też gnoił (inna sprawa, że nie byli aniołkami...). Pewien chłopak napisał wirusa, który rozpszestrzaniał się w szkolnej sieci. Gniadek go wywalił, a potem tamten wygrwał olimpiady informatyczne w Staszicu. Dyrektor Reja to pewnie świetny urzędnik ale żaden z niego pedagog. Umie się tylko pozbywać problemów a nie je ro...
  • Witam. Mam do Państwa prośbę w pomocy wyboru liceum dla mojego 15-sto letniego syna. Syn interesuje się polityką, sprawami związanymi ze społeczeństwem, itp. Jakie liceum polecilibyście Państwo dla mojego syna? Dodam, że to liceum musi mieć bardzo dobry poziom, musi być bezpieczne i spokojne, syn chętnie widziałby wycieczki szkolne do sejmu na obrady i wymianę zagraniczną jeśli chodzi o uczniów. Lokacja jest obojętna, ponieważ mieszkamy na Żoliborzu i mamy dobry dojazd :) Proszę o pomo...
  • Czy możecie się podzielić swoim doświadczeniem? Które liceum wybrać?
  • Przejrzałam ranking i moją uwagę zwróciło to, że wśród najlepszych pojawiają się ( ciągle jeszcze nieśmiało) małe szkoły niepubliczne. Do tej pory była zasada, że na niższym poziomie edukacji - podstawówka czy gimnazjum - lepsze są placówki niepubliczne, zaś wyżej - szkoły państwowe. A tu niespodzianka. Mam więc pytanie do licealistów, nauczycieli i rodziców - jak jest tak naprawdę z liceami? Czy duże renomowane np. Batory naprawdę dobrze uczą? Czy nie są przereklamowane, a wszel...
  • czy gdzieś są opublikowane? szkoły się szczycą pozycjami w różnych rankingach, a jak poszla matura np w Staszicu, Czackim, Hoffmanowej?
  • Witajcie. Jestem uczniem trzeciej klasy gimnazjum. Już niedługo czeka mnie wybór trzech liceów, które mogę wybrać w systemie rekrutacji. Najprawdopodobniej będą to trzy szkoły spośród pięciu wybranych prze ze mnie. Są to licea im.: Jeziorańskiego, Batorego, Władysława IV, Reytana, Witkiewicza. Pójdę do klasy z rozszerzonymi naukami społecznymi, najlepiej historią i WOS-em. Jeżeli chodzi o punkty, zdobędę ich najpewniej około 140-145. Nie jestem jednakże jakimś geniuszem, kujonem, lubię ...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się