Forum eDziecko eRodzice emama
ZMIEŃ
      licea

licea

(39 wyników)
    • Szukam szkoły dla dorosłych_liceum Ukończone mam dwa lata i potrzebuję trzecią klace czyli semestr 5 i 6. Da się to znaleźć państwowo? Trzeba zaczynać od zera? Jak zacząć szukać? Liceum uzupełniające? Dla słuchaczy? Czu jak? Siedzę i szukam i bez efektów :( Tak, wiem.... głupia jestem i bez wykształcenia. Ale co zrobić? Patologia taka ze mnie.... i bidetu też nie mam :( Jednak jak podniosę kwalifikację to bidet kupię :D
    • dramat. I będzie jeszcze większy. Już teraz w klasach profilowanych ogranicza się liczbę godzin pozostałych przedmiotów. Czyli w matfizie chemii ani biologii się dobrze nie nauczysz. W biolchemie możesz odpuścić sobie matematykę i fizykę. Piętnastolatki muszą podjąć decyzję co do studiów. Obecne sześciolatki idące do pierwszej klasy będą musiały ją podjąć jako czternastolatki. W dodatku właśnie zaczyna się okres przedmiotów typu przyroda. Teoria mówi, że uczeń musi wybrać na poziomie rozszerz...
    • wlasnie mi kolega wkreca ze slyszal w radiu ze chca wywalic historie z 2 i 3 klasy liceum. fantastycznie. dolozmy za to 3 dodatkowe religie
    • do tej pory należałam do grupy aktywnych "podczytywaczy",a że znalazłam się w potrzebie to aż się musiałam zarejestrować córka jest w I klasie liceum i ma problemy z fizyką / 2 jedynki, wiec jest zagrożona jedynką na półrocze/, Pani od fizyki ma dość ostre kryteria i zadanie, które nie jest od początku do końca zgodnie przeprowadzone - dane,szukane, rysunki,wzory,prawidłowe wyliczenie - nie jest zadaniem zrobionym tzn nie jest do przyjęcia coś takiego,że zadanie jest częściowo zrobione pr...
    • skąd ten tytuł? i czy w dalszym ciągu młodzież tak mówi do nauczycieli, czy to już relikt minionej epoki?
    • oto tematy wypracowań, prac klasowych w państwowym liceum. 1. Konflikt tragiczny (przy okazji Antygony) " Wyobraź sobie , że działasz w podziemiu w AK podczas II WŚ. Wpadasz w ręce gestapo. Torturują nie Ciebie, lecz twoje jedyne, maleńkie dziecko. Co robisz? Zaczynasz >>sypać<<, czy poświęcasz jedno życie dla dobra ludzkości? 2. Biblia "Jezus Chrystus jako Ideał Miłości na tle mściwego Allaha, biernego Buddy, pełnych pychy i hedonizmu bożków starożytnej Grecji." 3. Ś...
    • Przeczytałam taki artkuł: www.newsweek.pl/artykuly/wydanie/1199/koniec-ery-leku,59394,1 Dość ciekawy, trzeba przyznać. Dotyczy tematu często wałkowanego tutaj na forum - nadmiernej opieki i kontroli dzieci przez ich rodziców. Ale znalazłam tam taki oto fragment: "O wagarach syna mój znajomy został poinformowany kilka minut po tym, jak junior zwiał ze szkoły. Zanim dzieciak dotarł do domu z kolegą, żeby pograć na playstation, ojciec zdążył już wrócić z pracy, by przywitać ich ...
    • dziewczyny potrzebuję taki skrót, ogólną historię świata w pigułce, konflikty międzynarodowe od około 150 lat. Książkę, która daje ogóle pojęcie o tym, o co chodziło poszło w wojnach światowych, czym była zimna wojna itd.. Może jakaś książka o globalizacji nawiązywałaby do tych wszystkich problemów? Wpadło Wam w ręce coś takiego?
    • Wątki edukacyjne staram się omijać, bo mi ciśnienie skacze. Jak śmiałam się z Giertycha ogólnie, tak uważam, że w kwestii wychowania patriotycznego i znajomości historii/literatury własnego kraju miał rację. w liceum moje dziecko wychodziło z domu o 7 rano i wracało o 16-17, a mając 43 godziny lekcyjne nie zdołała już wygospodarować czasu na kurs angielskiego, bo kiedyś lekcje trzeba odrobić i powtórzyć coś do matury. Co najmiej 4 przedmioty tworzone kit wie po co, po godzinie tygodn...
    • jw.
    • [b]z jedynką[/b] w gimnazjum, czy w liceum?, bo właśnie toczymy zażarty spór:) p.s. swoją drogą to skąd to słowo [b]promocja[/b], kojarzące się obecnie z super okazją:)
    • Jak to wygląda u Was? U mnie, jak kilka lat temu jeszcze chodzilam do liceum w malym 20 tysięcznym mieście byliśmy zmuszani do placenia skladek na komitet rodzicielski. Oplata za jedno dziecko- 100 zl. Piszę, byliśmy zmuszani bo moja wychowawczyni odmawiala nam wydania świadectw na koniec roku jeśli nie bylo zaplacone. Wszelkie wyjazdy, materialy i wszystko co potrzebne- dodatkowo platne. Skladka na panele- my, ukladal ojcowie z tego co pamietam. Malowanie klasy- ojcowie. Dodam, że cho...
    • czy sądzicie, że szkoły bardzo się różnią między sobą? i nie mam na myśli różnic typu: zawodówka - elitarne liceum, bo tu jest przepaść, ale raczej średnie, przeciętne liceum i takie renomowane, gdzie trudno się dostać. bardzo dobra szkoła - lepsze możliwości dostania się na dobre liczące się uniwersytety, lepsze zajęcia(fakultety przygotowujące do matury), duży nacisk na języki obce, to wiadomo. ale bardziej mi chodzi o mentalność ludzi, czy widać jakieś większe różnice?
    • Macie takowych? Takich, którzy mimo zacierania się wspomnień zostali takimi po dziś dzień? Właśnie mi się jedna taka nawinęła na pamięć. Straszne sukowiszcze, moja wychowawczyni w liceum. Kiedyś jej przygadałam przy klasie i znienawidziła mnie za to. Obniżała mi oceny, pytała po 4 (!) dni z rzędu (byłam szóstkowo-piątkowa, nagle spadłam do nędznej trójki i miernej, za skarby nie mogłam sie wybronić, choć nauka nie sparwiała mi nigdy problemu), jej koleżanka (myślę, ze za namową) robił...
    • SpotkałAM DZIS lata całe niewidzianą koleżanke z liceum. na dzień dobry powiedziała mi, że ja to jej się zawsze będę kojarzyć z... i tu zmilczmy moje wybryki. A Wy jakie byłyście w szkole podstawowej czy średniej? Prymuski, szare myszki, przywódczynie, łobuziary?
    • Powiedzcie mi, czemu teraz jest takie ciśnienie na liceum i studia? Mam w rodzinie chłopca, który właśnie kończy gimnazjum. Chłopiec ewidentnie nie ma drygu do nauki ( w tej chwili ma chyba z 9 zagrożeń), zwłaszcza jeśli chodzi o przedmioty humanistyczne, bardzo lubi natomiast majsterkować. Kiedyś w rozmowie z rodzicami wypłynęła sprawa jego przyszłej edukacji. Zasugerowałam, że chłopiec może lepiej czułby się w technikum (akurat mają taką szkołę w pobliżu). I tu rodzice ze świętym oburzeniem...
    • Stoję sobie na przystanku, kaptur na głowie bo wieje.. i słyszę: przepraszam cię, halo?! Nagle staje przede mną koleś i mówi: słuchaj, nie wiesz... Podnoszę twarz do góry, patrzę na niego a on: eee, yyy, ppprzepraszam panią, myślałem, że młoda dziewczyna tu stoi... nie wie pani czy był już tramwaj taki a taki... Mówię mu: nie było. Poszedł. A mnie tysiąc myśli przez głowę przelatuje. Idę do niego, mówię: przepraszam, na ile lat wyglądam? Głupie uśmieszki na naszych twarzach bo sytuacja n...
    • Ostatnio tak się zastanawiałam... wszyscy nasi "sprawdzeni" znajomi, z którymi widujemy sie reguralnie i wiemy na bierząco co u nich słychać są to przyjaciele z dawnych lat. Podstawówki, liceum, studiów. Odkąd zaczęliśmy ( ja i maż) pracować poznaliśmy mnóstwo nowych osób, ale relacje te są już zupełnie innego typu. Dodatkowo kilkakrotnie (zwłaszcza jeśli chodzi o ludzi poznanych w pracy) się nacięłam. Czy też macie wrażenie, ze im się jest starszym tym trudniej nawiązuje się nowe TRWAŁE rela...
    • natknął mnie wątek o tym tragicznym wydarzeniu :( ja podstawówke wpspominam strasznie! miałam kilka naprawde niemiłych zdarzeń ,jako dziecku było mi naprawde ciężko... byłam wręcz przesladowana przez jedną koleżanke która buntowała przeciwko mnie innych... byłam tez upkorzona przez nauczycielke... i byłam też napadnięta przez kolegów... rodzicom nie mówiłam o wielu sprawach - wstydziłam sie ,ale jak już powiedziałam to działali... liceum to zupełnie inna sprawa - tam sie wyz...
    • Jakimi uczennicami byłyście w czasie szkoły? Zakończenie roku przypomina mi moje lata szkolne i wszystkie miłe i te mniej sympatyczne chwile spędzone w szkole. Ja byłam dobra uczennicą ale nie przebojową, taka cicha myszką. Ale nie szarą, bo zawsze włosy wyróżniały mnie z otoczenia:))) Dlatego nawet jak znałam odpowiedż na pytanie nauczyciela, to strach paralizował mnie i ktoś inny wypowiadał to, co ja chciałam ale nie mogłam powiedzieć. Zawsze wolałam pisać niż mówić- a teraz, z ...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się