licencjat

licencjat

(10 wyników)
  • Chcialbym dowiedziec sie jakich kwalifikacji oczekuje sie od poczatkujacych nauczycieli jezyka angielskiego w szkolach srednich oraz lektorow na wyzszych uczelniach ? Czy certyfikat CPA oraz kurs pedagogiczny beda tutaj wystarczajace ?
  • Do kiedy będą mogli uczyć angielskiego absolwenci anglistyki z tytułem licencjata? Czy jakaś ustawa lub przepis to określa? Oczywiście mam na myśli szkoły państwowe.
  • Doradzcie mi coś bo ja tracę juz trzezwość mysli a wtedy to nie mozna juz znaleśc odpowiedzi na najprostsze pytania. Jestem nauczycielem kontraktowym (3 lata pracy w szkole sredniej) i lektorem (obecnie szkola jezykowa i centrum edukacyjne), moj problem to to ze pomimo ze pracuje w tym zawodzie to jednak nie mam wyksztalcenia kierunkowego (posiadam cpe, mgr niekierunkowego, i podyplomowa pedagogike i metodyke dla nauczycieli ang), chcialabym teraz zmienic szkole na blizsza mojemu zamieszkani...
  • witam! Chciałabym się dowiedzieć, czy nie orientuje się ktoś z Was, jak to jest z uczeniem j. angielskiego za granicą, jeżeli ma się licencjat. Czy ten tytuł pozwala na uczenie w jakiejś szkole, np. podstawówce/gimnazjum? Interesuja mnie szczególnie kraje takie jak Niemcy, Austria, Włochy. Z góry dzieki :)
  • Witam Dowiedzialam sie, ze niedlugo, by uczyc w szkole trzeba miec tytul magistra kierunkowego. Ponoc, mam nadzieje, ze to nieprawda, licencjat anglistyki+ mgr innego kierunku, nie wystarcza. Jak to w koncu jest? Podyplomowka daje uprawnienia, a licencjat po innej magisterce nie? Przeciez to jest chore!!!Moze najlepiej isc na calego i wymagac habilitacji, by uczyc w podstawowce? Bardzo prosze o odpowiedz, na pewno jest ktos duzo bardziej zorientowany ode mnie w tej sprawie. Pozdrawiam...
  • Czy z licencjatem filologii angielskiej na specjalności nauczycielskiej będę miała wystarczające kwalifikacje do nauczania w szkołach (podstawowych, gimnazjach). Zgubiłam się w tych rozporządzeniach i aktach, help:)
  • 12/18 etatu, stazystka, pierwszy rok pracy, licencjat+kwalifikacje nuczycielskie? Sekretarka obliczyla ze bedzie to 750 złotych netto ( potraciła 32% podatku). Dlaczego az 32%?? Nie moge tego zrozumiec. Moze mi ktos wyjasnic? Jezeli szkola znajduje sie w miescie a ja dojezdzam do pracy z innego miasta to czy naleza mi sie za to jakies pieniadze? ( zwiekszone koszty dochodu czy cos w tym stulu)?
  • Witam, Mam tytuł mgr filologii polskiej, licencjat z filologii angielskiej (NKJO) i podyplomówkę z nauczania polskiego jako obcego. Studiując anglistykę, a potem pracując jako lektorka języka angielskiego i polskiego jako obcego odkryłam, że to jest właśnie kierunek, w jakim chciałabym rozwijać się zawodowo. I chyba dobrze mi idzie, bo studenci i pracodawcy są bardzo zadowoleni. Ale... jednak mam tylko licencjat... Rozglądałam się ostatnio za pracą i dowiedziałam się na jednej z w...
  • Gdzie można uczyć angielskiego po NKJO a gdzie po licencjacie?
  • Witam, czytam to forum, i forum dla nauczycieli, dowiaduje sie, że ciągle sie zmieniają wymogi co do nauczycieli i juz nie wiem:( Właśnie zdałam mature z angielskiego i chciałabym isc dalej w tym kierunku, jednak juz nie wiem czy isc na filologie czy do NKJO. Podobno bardziej 'honorowani' są absolwenci filologii, czy to prawda?? Musze wybrać cos z trzech możliwosci KUL Lublin WSS-P Lublin /prywatna filologia(umowa z UMCS) NKJO Lublin /prywatne-umowa z UMCS/ Juz czerwiec a ja ne...
« poprzednie następne »

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.