Forum Zdrowie Borelioza
ZMIEŃ
      magnez

magnez

(14 wyniki)
    • Witam, czy ktos moze wie jak i ile nalezaloby suplementowac magnezu w leczeniu boreliozy? Jakies doswiadczenia jesli idzie o dostepne na rynku polskim preparaty? Jak z przedawkowaniem i innymi objawami ubocznymi? Dr B. w swoim podreczniku leczenia boreliozy okresla suplementacje magnezu jako wymagana - niestety w tym przypadku nie podaje jakie dawki powinny byc - sugerujac tylko Mag-Tab-SR - dwie tabletki dziennie ktore w sumie maja jakies 170 mg jonow magnezu - bo to jest chyba najwa...
    • mam pytanie,na opakowanich z magnezem pisze ze nie wolno podawac przy antybiotykach.Prosze mi odpowiedziec jak to sie ma do leczenia bo wiem ze magnez jest bardzo wzkazany przy bb.Jesli ktos bierze magnez to napiszcie jaki jest najlepszy bo jest go ohoho:)
    • Jakiś czas temu ktoś pisał o chlorku w kontekście bezsenności i tu moje pytanie dostałam z zagranicy "Nigari" chlorek magnezu. Na opakowaniu w jęz. angielskim jest jedynie napisane, że jest to naturalna sól morska, 84% chlorek magnezu. Prokukt ma postać przezroczystego granulatu. Czy ktos wie jak mogę stosować w przypadku w jakich dawkach ? rozpuszczać w ciepłej wodzie ? czy sobie odpuścić bo to nic nie da ? cierpię na bezzenność od lat jestem na zolpiku...jakoś nie jestem przekonana, że...
    • witam,mam pytanie czy ktos z Was moze ja mial robiona?bo mi w szpitalu wyszedl wynik wysoko dodatni...i cos gadali,ze nie mam magnezu w miesniach itd,mam bb i czy to moze byc zw.z ta proba?kurcze wypuszcza czlowieka do domu i mowia ze mam spokojnie zyc:)hehe.zajebi...wskazania.wiem ze bym musiala brac duzo megnezu z B6-najlepiej sie przyswaja,ale to i tak podobno niewiele da.z gory dziekuje za odp.pozdroooooooooooo
    • Wlasnie przeczytałam o hiperwitaminozie.Czy przy leczeniu antybiotykami nie mogę zażywać witamin i mierałów?czy możliwe,że mój stan się pogarsza?biorę zestaw róznych witamin+witamina b kompleks i Capivit A+E,czy źle robię?
    • lymepa.org/Nutritional_Supplements.pdf
    • Klematis

(7)
      Widziałem twoja historie na str. Stowarzyszenia. Czytałaś moje ostatnie posty na temat magnezu? Jeżeli nie to znajdź je wyszukiwarką i przeczytaj bo tak sobie myślę, ze przy twoich obecnych objawach wina częściowo może wynikać z braku magnezu. W każdym razie warto spróbować suplementacji, może akurat poprawi niektóre symptomy.
    • JOURNAL OF BACTERIOLOGY, Jan. 1998, p. 231–235 Vol. 180, No. 2 Chemotaxis in Borrelia burgdorferi WENYUAN SHI,1,2* ZHAOMIN YANG,1,2 YONGZHI GENG,1,2 LAWRENCE E. WOLINSKY,1 AND MICHAEL A. LOVETT3 School of Dentistry,1 Molecular Biology Institute,2 and Department of Microbiology and Immunology,3 University of California, Los Angeles Borrelia burgdorferi is a motile spirochete which has been identified as the causative microorganism in Lyme disease. The physiological functions w...
    • prosze w tym wątku wpisujcie wszystkie swoje witaminy i suplementy,które stosujecie przy bb
    • Niedlugo powinien byc dostepny na stronie Stowarzyszenia jako pdf. Jest chyba nieco ladniej napisany niz poprzednie wersje (jak rozdzial jakiejs ksiazki), ale tresciowo raczej bardzo podobny do poprzedniej wersji. Lekarze powinni oczywiscie przeczytac. Pojawila sie witamina D jako zalecenie. Z drugiej strony Dr B ciagle pisze o koniecznosci brania magnezu (z czym ja sie nie zgadzam). Mykoplasma ledwo wspomniana. Jest sporo o koniecznosci wysilku fizycznego, ale nie moze to byc...
    • Zastanawiam sie jak to jest. dr Burrascano np zaleca przyjmowanie podczas choroby wit B complex, podczas gdy lekarz, który mnie leczy, twierdzi, że przyjmowanie witamin w trakcie antybiotykoterapii - zwłaszcza wit gr B to błąd, ponieważ pomagając swojemu organizmowi, pomagamy też bakteriom. I że wszelkie tego typu kuracje wzmacniające organizmu należy prowadzić po a nie w trakcie leczenia. Pisze o tym, bo powiem szczerze, że zaczynam odczuwać brak tych witamin - (zajady) i szczer...
    • igiełki.

(7)
      kiedyś ktoś się wypowiadał na forum o ukłuciach na skórze. jestem ciekawa jak wy to odczuwacie i o czym te igiełki świadczą- że bb się rozprzestrzenia czy też że gnie i puszcza toksynę. u mnie był to pierwszy objaw(przed braniem abx więc chyba nie herx) i pojedyncze igiełki mam nadal.
    • Przyjmuję magnez + B6 (Magnefar), Koenzym Q10 oraz Vit. C (Cetebe). Planuję włączyć jeszcze wit. PP. Czy mogę je przyjmować jednocześnie, czy powinienem poszczególne z nich brać pewnych w odstępach czasu. Czy oddziaływują na siebie biochemicznie, osłabiając się wzajemnie ?
    • Mialam ostatnio konsultacje u eksperta od gospodarki wapniowo-magnezowej i osteoporozy. Postawil mi diagnoze: tezyczka (nadal), magnezopenia (niedobor magnezu na poziomie komorkowym, zwlaszcza komorki nerwowe). Przyczyna to zaburzenia transportu jonow, przypuszczalnie na tle - uwaga - infekcyjnym! Tu mnie pan dr zadziwil. On podejrzewa jakies wirusy, musze sprawdzic przeciwciala. Mam tez zalecone wlewy dozylne magnezu. Jednakze jesli przyczyna jest zakazna, to wlewy nie rozwiaza pr...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się