mamą

mamą

(348 wyników)
  • mam pytanie do znajacych sie. Czy jezeli komornik blokuje dane konto bankowe na wniosek wierzyciela a na nim nie ma zadnych srodkow to czy komornik odblokuje takie konto czy tez trzeba te konto uznac za stracone i np zalozyc nowe konto w innym banku? Jak to wyglada?
  • Przez pewien czas korzystalam z usług Tele2. Nie podobało mi się jednak i zrezygnowałam, wypowiedzialam umowe ze skutkiem na dzień 30 czerwca 2007 roku. Oczywiście przedstawiciele Tele2 dzwonili, pytali czy nie chcę zmienić decyzji ale wobec mojego twardego stanowiska skapitulowali (przynajmniej tak mi się wydawało) i przysłali pismo, w którym informują, że umowa wygasa z dniem 30 czerwca. Od 1 lipca mam telefon stacjonarny od innego operatora, z innym aparatem co sprawiło, że t...
  • Mam dług do spłaty w wysokosci 50zł bo brałam tzw chwilówkę 500zł a 50zł to prowizja którą powinnam zaplacić po 2 dniach od otrzymania pieniędzy nękają mnie smsami kiedy się pojawię by to uregulować nie mam jednak miożliwości jechania 40km więc piszą mi sms ze miałam czas do wtorku a jak nie to firma windykacyjna odwiedzi mnie w miejscu pracy i zamieszkania i narobią mi wstydu takiego sms dostałam. Myślicie ze przyjadą bo się martwię... chwilówke splacilam zostalo tylko 50zł- te...
  • mam ofertę od nich na spłate innych kredytów jednym kretytem korzystał ktos.Mam się zgłosic w placówce w Warszawie al jerozolimskie 29
  • Mam zajęte ruchomości przez poborcę skarbowego. Niestety mam też spotkania z komornikiem sadowym za dług z banku. Wspomniałem mu, ze na sprzęcie ktorym się interesuje mam już zajęcia ze skarbowki a on mi powiedział ze też może zająć. Czy to prawda ???
  • Mam pewien problem z ktorym sie borykam i prosze Was o porade. Nie tak dawno zakonczylo sie u mnie postepowanie kontolne. W wyniku postepowania wyszlo ze mam do zaplaty ok 230 tys podatku vat (plus odsetki) Zgodnie z prawem mialem mozliwosc zlozenia wniosku o rozlozenie zaleglosci podatkowej na raty. Us nie przychylil sie do mojej prosby a w odpowiedzi na moja prosbe wyslal dodatkowo odpisy zajecia srodkow pienieznych na moich kontach (w tym rowniez firmowych). Sprawa obecnie wyglada tak ...
  • czy ktoś mógłby mi poradzić, bo nie wiem co myśleć, mąż ma zaległości w zus i us, prowadzi firme i przez pare lat nie płacił, dług jest duży, niespłacalny, nie zgodzili się na raty, ani na umorzenie części. jesteśmy małżeństwem od roku, czy ja jako żona odpowiadam za jego długi, nigdy się nie rozliczaliśmy razem, co jest oczywiste. Czy warto brać rozdzielność?
  • dostałam w zeszłym roku mandat 50 zł, nie zapłaciłam go i od tamtej pory było cicho. ostatnio jednak otrzymałam od komornika pismo, że zostanie zajęte moje wynagrodzenie. jak się okazało w kwietniu zeszłego roku odbyła się rozprawa, gdzie zasądzono mi 200 zł, do tego przeklęty komornik i mam prawie 500 zł w plecy :(((( moje pytanie brzmi: czy to nie powinno być przedawnione? przez rok wierzyciel milczał i nagle wyskoczył z zajęciem wypłaty, podobno jeżeli przez rok się wierzyci...
  • prowadze działalnosc gosp zalegam 15000 w zusie , obecnie zablokowali mi konto ale na nim nie ma pieniędzy , jaki bedzie nastepny krok zusu??? boje sie ze mogą zabrac mi samochód ....chciałabym wpłacac jakies kwoty na to zajete konto ale nie wiem czy to wystarczy??
  • Mam dług w banku, który przejął komornik... Nie brałem go dla siebie, inaczej się umawiałem, osoba nie spłacała. Mam pracę, ale nie mam udokumentowany chdochodów, nie mam umowy stałej, jest bank, który da kredyt? Chce to spłacić w cholerę, bo jak się okazuje nigdzie nic nie mogę wziąc i do samochodu się komornik przyczepił... Czy komornik sumę rozłoży na raty czy w całości trzeba spłacac?
  • Mam pytanie, może ktoś mi odpowie- mam już odebrany nakaz zapłaty przeciwko dłuznikowi - spółce z o.o., windykacja się nie powiodła. Chcę złożyć drugi pozew - przeciwko członkom zarządu, ale nie wiem czy w trybie art.299 mogę wystąpić w postępowaniu nakazowym, czy jednak powinienem w zwykłym?
  • witam mam problem z firmą windykacyjną z Wrocławia cetelem czy jakoś tak, otrzymałem już 3 telefony od nich na początku od razu proszą o podanie daty urodzenia celem weryfikacji, odmawiam ponieważ przez telefon nie udziele takiej informacji i zaraz następuje rozłaczenie, nawet nie wiem za co i o co im chodzi, powiedzieć im date urodzenia czy nie? co to może zmienić? Proszę o rade.
  • mam sporo zaleglości w ZUS-e z tytułu prowadzonej działalności. Ścigają mnie komornicy i poborcy US. Aż tu nagle wczoraj odbieram pismo od komornika w którym napisano: "na podstawie przepisu art.825 pkt 1 kpc wszczęte przeciwko dluznikowi postepowanie egzekucyjne NA WNIOSEK WIERZYCIELA umorzyć" Qrde - lubię niespodzianki, ale tu chodzi o ponad 100 tys !!!!!! O co chodzi??? Z nerwów nie mogę nic w necie znaleźć............:))) Aha - mogę się od decyzji odwołać.....:)))))))))))...
  • Witam, mam takie pytanie,mam chorą córkę(w śpiączce) nie pracuję bo opiekuję się córką,no i mam 1/4 renty rodzinnej po zmarłym mężu 319zł z ZUS. Wiadomo jestem zadłużona,bo koszt utrzymania chorej córki jest bardzo duży, i wczoraj dostałam pismo z ZUS ze na tą moją rencinkę siadł komornik i będzie mi zabierał po 80 zl. Czy tak może? czy są jakieś przepisy żeby tego uniknąć? Błagam poradzicie co mam zrobić,te 80 zł to dla mnie bardzo dużo.
  • Maz prowadzil przez kilka lat dzialalnosc gospodarcza, co bylo warunkiem jego zatrudnienia w firmie. Jego miesieczna pensja nie wystarczala, aby mogl oplacac wszystkie podatki w US i skladki w ZUSie. Po zamknieciu dzialalosci i znalezieniu " normalnej" pracy US i ZUS wziely sie za jego dlugi, ktorych w chwili obecnej jest prawie 40 000 zl. Od kilku miesiecy ZUS siedzi na pensji meza, ktory w chwili obecnej przynosi do domu po obciazeniu ok. 700 zlpensji miesiecznie. Wynajmuje...
  • żyrowałam koleżance kredyt. I musiałam niestety go spłacić. Czy muszę wystąpić do sądu o nadanie klauzyli wykonalności? W zasadzie to nie wiem co dalej z tym zrobić, HELP!
  • Jesteśmy z meżem po rozwodzie, natomiast on zaciągnął tuż przed sprawa kredyt którego teraz nie spłaca ( firma W.Kruk już się za niego wzięła). Czy w zwiazku z tym, że kredyt był teoretycznie wzięty w trakcie trwania małżeństwa ( ja żadnej zgody na kredycie nie podpisywałam) czy moge być obciazona spłatami ?
  • witam i proszę o poradę! jakiś czas temu dostałam z sądu nakaz zapłaty, to duża kwota, więc napisałam o rozłożenie na raty, trwało to ponad dwa miesiące, ale rozpatrzyli moją prosbę pozytywnie. grzecznie płacę. w międzyczasie sąd wysłał mi pomyłkowo komornika, wyjaśniłam to wszystko w sądzie i został odwołany, ale dupek przysłał mi pismo, że mam zapłacić koszty egzekucyjne - jakieś 250 zł, niby nie dużo, ale piechotą nie chodzi... wpłaciłam to na konto komornika, ale teraz chcę ...
  • Witam! Prosze o pomoc lub wasze doswiadczenia. Mam ogormne dlugi w zus i us. W tej chwili otrzymuje tylko polowe swojego wynagrodzenia z tytulu DG, reszte zabiera us. Nie wystarcza mi na oplacenie skladek biezacych i rachunki. Musze placic biezace skladki, bo zabiora mi calosc wynagrodzenia, jak wczesniej. Nie moge walczyc o uklady ratalne, bo wiaze sie to z wplata wiekszej gotowki ktorej nie mam poprostu jak zdobyc...Chcialabym swoje miejsce pracy przekazac corce i zalozyc jej ...
  • Mam dług w Lukasie, który odkupił KRUK, nie jestem w stanie spłacić całości od razu - ale najszybciej w 3 miesiące. Czy da się negocjować? Szczerze to nie lubię rozmawiać z windykatorami, wysłałam zapytanie z formularza internetem, ale nie mam jeszcze odpowiedzi

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Chcesz mieć własne forum dyskusyjne?

Szybkie i bezpłatne

Z dostępem do panelu administracyjnego

Możliwością ustawienia własnego logo

Załóż forum

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.