mamy

mamy

(2465 wyników)
  • Miejsce akcji - Pyrzowice Bagaż - podręczny Przedmiot przemycany - druty drewniane dokręcane do żyłki Wiem, że metalowe nie przejdą na 100%, może lepiej zamiast drewnianych akrylowe? Macie jakieś doświadczenia?
  • dziewczyny kochane, ostatnio "rzuciły mnie na kolana" filcowe torebki. O filcowaniu mam blade poęcie, więc nie będę nawet próbować. Wynalazłam jednak w sieci pomysł na filcowanie torebek robionych na drutach. Przeszukałam mnóstwo stron i chyba znalazłam najbardziej odpowiednią dla siebie. Na drutach robiłam sporo ale bardzo, bardzo dawno temu, gdy nie było dostępu do wzorów po angielsku i nie mam żadnego doświadczenia w czytaniu ich opisów. Wydawało mi się, że moja znajomość teg...
  • Zapragnęłam wydziergać sobie sweterek w kolorze jagodowym, lekki letni czy cieplejszy jesienny - nie ma znaczenia, byle jagodowy. Podpowiedzcie proszę, które włóczki występują w tym kolorze. Będę bezgranicznie wdzięczna (i szczęśliwa).
  • Proszę pomózcie, mniej wiecej drobna, roczna dziewczynka ile ma wzrostu. Małgorzata
  • Witam Mam pytanie, może będziecie wiedziały, czy ten sweterek jest szyty na bokach, to znaczy chodzi mi na rękawach? czy jet przerabiany na okrągło? A może ktoś ma po polsku schemat? Z góry dziękuję. Pozdrawiam radikal.ru/F/s55.radikal.ru/i148/0903/3a/4626ec058345.jpg.html
  • Witajcie. Znów chodzi mi nowy pomysł po głowie... chciałabym swojej córce zrobić pelerynkę do komunii. Tak sobie myślę, że bylaby to też dla niej fajna pamiątka. Tyle, że nie wiem jak... począwszy od tego jaki wzór, który byłby w miarę łatwy i ładny, z jakiej włóczki, czy himalaya kasmir byłaby dobra, ile bym jej potrzebowała? Czekam na Wasze wsparcie. POzdrawiam, Ania
  • Jutro jedziemy przez Częstochowę, dokładnie obok sklepu Inter-foxu. Mąż ma wogóle plan zostawienia mnie tam na 2 godziny i spokojnego załatwienia innych spraw ;) Kupić mogę włóczek w rozsądnej cenie, ale w ilości trochę większej niż zazwyczaj :))))))))) Tyle że nie wiem co kupić... Po naoglądaniu się włóczek na ich stronie zgłupiałam totalnie i nie wiem co chce... no poza jednym motkiem zielonej Oliwii na beretkę... Poradźcie mi proszę co warto kupić, bo skończę jak ten osiołek z wiersza i wy...
  • czy ktoś robił z tej włóczki? Ma opinię b. wydajnej. A mam z niej zrobić sweterek dla rocznego dziecka. Ma być z 3 kolorków i nie wiem ile włóczki zamówić. Oryginalny przepis mówi o włóczce Phildar Phil soft 3 1/5, 2 motki koloru bazowego i po 1 z dodatkowych kolorów. Druty 3 i 3,5 a do Rozzetti polecane jest 3,75 -4,5. pozdrawiam Mampka
  • Została przetłumaczona przez osobę znającą powszechnie stosowaną terminologię? Który tłumacz zadał sobie trud, by kupić jeden numer Sandry i sprawdzić, jak pisze się opisy robótkowe? Po wczorajszym przeglądzie mojej kolekcji mam wrażenie, że tylko "Jak samemu zrobić prezent na każdą okazję?" Reader's Digest - tu mogę własną głową ręczyć (choć redakcja z o.p. zrobiła op, ale nadal jest to czytelne) - bo sama to tłumaczyłam. Jestem bliska szukania wersji anglojęzycznych w internecie...
  • Przejrzałam archiwum,ale nadal potrzebuję Waszej pomocy. Muszę (!) wykonać nowy sweter dla meża, bo te które mu zrobiłam jakiś czas temu wygladaja fatalnie. Jeden z włóczki z lnem (polski produkt, nie pamietam już szczegółów) - super, co do grubości i 'grzejności' - rozwlókł się. Drugi - z wendy (85% akryl, 15% wełna, 100g - 190m) koszmarnie się mechaci i jest jakiś taki 'prześwitujący'. Jest jeszcze jeden zrobiony z kupionego w interfoxie akrylowego Yeti (coś ok. 160-190m/100g), ten się ni...
  • Dziewczyny, zrobiłam sobie prostą chustę na drutach, korzystając z tej podpowiedzi: haft.blox.pl/2010/01/Tak-robie-chusty.html Czyli: w co drugim rzędzie dodawałam cztery oczka - po jednym z obudwu boków i dwa pośrodku. Chusta wyszła trójkątna, bardzo fajna - przy okazji dziękuję autorce za zamieszczenie tego tutoriala. Teraz chciałabym zrobić kolejną, ale w innym kształcie: bardziej zbliżoną do szala, nieco prostokątną, ale z dolnym brzegiem zakończonym lekko na okrągło. Czy mogłybyście ...
  • W ostatnim Twoim Stylu jest dodatek na temat trendów w modzie na jesień - zimę i jako pozycja nr 2 na liście najciekawszych hitów sezonu znalazł się poczciwy gansey, w gazecie nazwany "irlandzkim swetrem". I już można byłoby się cieszyć, że w modzie pojawiło się coś na nasz klimat, że może nastolatki chociaż założą jakieś porządne swetrzysko pod te kuse kurteczki sponsorowane przez lobby producentów leków na zapalenie pęcherza i nerek, gdyby nie ostatnie zdania w tekście: "Jeśli nie zdecyduje...
  • www.joana-leyer.com/Wools-hand-knitting-yarns__36/Lana-Grossa__56/Evento__1064 czy może ma ktoś pomysł jaką bym mogła zastąpić włóczką dostępną na naszym internetowym rynku tą włóczkę, w oryginale są kolory nr 8,9,10 i 11 prsozę bo dumam, i dumam i nic wymyślić nie mogę dzięki z góry
  • proszę podeślijcie mi jakieś wzory na tuniczkę lub sukienki w rozm.140-146.Oglądam tak piękne rzeczy ale jeszcze zbytnio nie kumam i nie widzę opisów tych wzorów.jak miałybyście coś z opisem polskim to bardzo proszę, byłabym wdzięczna.dzięki.
  • No i się wysypałam z angielskim:-(. Robię estoński szal który ma bordiurę na węższych brzegach.Właśnie miałam ją zaczynać jak przystopował mnie opis "...knit 6 rows and at the same time inc 22 sts evenly spaced on the last WS row...". Może jakaś dobra dusza mi pomoże?
  • rękawów i swetrów robionych "od góry" (najlepiej bez zszywania...) polecam na dole strony CUSTOM KNITS. Wszystko ślicznie opisane i narysowane. Miłego dziergania życzę vyazanie.zhenzhurnaly.com/category/raznye/next/4
  • Mam pytanie jak w temacie.W opisie sweterka który mam robić,na odpowiedniej wysokości mam odłożyć oczko(dotyczy to wszystkich części).Później na tych oczkach dorabia się karczek.Wiem,że chodzi o to,żeby nie zakańczać oczek,ale chodzi mi o stronę techniczną.Zostawiać na drutach(ale jak później zszyć wszystkie części?),czy po prostu wyciągnąć drut z oczek i uciąć nitkę(czy znów nie zaczną "uciekać"tak zostawione oczka).Jak wy to robicie?
  • Wow!

(4)
    Dziewczynki, zobaczcie jaki cudny płaszczyk: www.ravelry.com/patterns/library/louhi i to darmowy wzór!
  • Próbowałam, poddałam się. Nie cierpię robić na okrągło, szczególnie tych prawidłowych oczek prawych. Komin mi się marzy, ale na okrągło nie wydziergam. Czy któraś z Was robiła komin na prostych drutach i potem zszywała? Jak się wtedy układa? Lepiej zrobić dwa kawałki (szwy po bokach) czy jeden (szew z tyłu?). Mam włóczkę fantazy (miekki, gruby akryl ala mocher) i druty nr 6.

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Chcesz mieć własne forum dyskusyjne?

Szybkie i bezpłatne

Z dostępem do panelu administracyjnego

Możliwością ustawienia własnego logo

Załóż forum

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.