mamy

mamy

(2458 wyników)
  • wyglądam! Zamiast łokci mam dołki! Jest takie wyjście - jak sie nie podoba, niech nie patrzą, ale najgorzej jak przychodzi upał. Ażurem to zakryć, czy macie jakieś inne pomysły?
  • Też tak macie, że jak widzicie gdzieś (np. w filmie) jakiś ciuch zrobiony na drutach, to od razu kombinujecie jakby go tu samemu zrobić? W sobotę oglądałam film z Cameron Diaz i Kate Winslet na tvn i najbardziej moją uwagę przyciągnął taki piękny kremowy sweterek jaki w łóżku miała na sobie CD (bo zimno jej było). Rany, jaki on był cudny. I oczywiście cały czas kombinowałam jakimi on wzorami jest zrobiony i ta plisa na przodzie to jak ją zrobić, żeby nie sterczała.... :) No, fioł po prostu...
  • dawno mnie cos az tak nei zafascynowalo jak ten kardigan. Chyba kupie sobie ta ksiazke zeby go zrobic www.ravelry.com/patterns/sources/a-knitting-wrapsody-innovative-designs-to-wrap-drape-and-tie/patterns www.ravelry.com/projects/KristinOmdahl/infnity-cardi-wrap-with-sleeves [img]http://images4.ravelrycache.com/uploads/KristinOmdahl/50774275/Infinity2_medium.jpg[/img] Co myslicie, fajne?
  • moja mama po 35 latach chce sięgnąć ponownie po druty. Zamarzył jej się niedługi sweterek z dekoltem w serek i krótkim rękawkiem jakims prostym ściegiem. Niby mam sporo gazetek ale nic nie mogę znaleźć. Pomóżcie proszę. Wzór musi być niestety po polsku, bo obcymi językami nie władam. Jeszcze raz pięknie proszę.
  • Normalnie o ścianę trzasnąć :( Robię spódnicę od dołu na okrągło, na dole zrobiłam 2 rzędy ściągacza 1x1, żeby się nie zawijało i dalej jadę samymi prawymi, bo ma to być prościutka spódnica 'trapez'. Zrobiłam ten ściągacz, żeby się nie zawijało, to mi się zawinął CAŁY ściągacz.. to ja już nie wiem czy robic dalej, bo jak mi się to będzie zawijało, to ja nie chcę :( -- Impresje Naili - blog
  • Nakupiłam wełny skarpetkowej w lidlu i nie mam pomysłu co jeszcze mogę z niej zrobić, macie jakiś pomysł.... M.
  • Witam, Przepraszam, że zawracam głowę takim banalnym pytaniem, ale chyba mam jakąś blokadę myślową. Próbuję i próbuję i ciągle mi brakuje oczek. Opis wzoru brzmi tak: 3 o.p.,1.przeciągnąć przez 2.i 3.o.,1n, Pytanie brzmi, które oczko z kolei mam przeciągnąć przez dwa poprzednie??. Bo kombinuję i kombinuję, ale ciągle z 16 wyjściowych oczek próbki wychodzi mi 12 w następnym rzędzie, a powinno być 16. Z góry dziękuję za pomoc.
  • Robię szal KIRI z angory RAM - i do zamknięcia oczek zabraknie mi jakiegoś metra włóczki :( Jak myślicie, dałoby się zastąpić ją po prostu grubą i mocną nicią do szycia? Nie uśmiecha mi się kupowanie (zresztą gdzie - moja pasmanteria już nie ma tej włóczki, a tylko oni w mieście ją mieli) całego motka dla tego metra :(
  • zdjecia

(4)
    Chce dodac swoje robotki na fotoformu i juz mi sie to udalo z jednym zdjeciem-najprawdopodobnie przypadkowo.Pomocy ...
  • postanowiłam wyszydełkować piękną serwetę dosyć dużych rozmiarów, zrobiłam 10 rzędów a ona się faluje tzn. nie leży płasko, oczka na pewno są dobrze wyliczone, a więc w czym problem?
  • Chcialabym zrobic sobie sweterek z kimonowym rekawem. Cos w takim stylu: www.allegro.pl/item951260817_nietoperz_kimono_golf_swetr_swetry_japan_style.html Gora ma byc na szydelku, dol i golf na drutach. Jaka wloczke byscie polecily? Spodobala mi sie himalaya mercan ( www.allegro.pl/item946414509_wloczka_himalaya_mercan_akryl_jasno_szara.html) ale nigdy w zyciu jej nie dotykalam i nie mam pojecia jak wyglada. Co o tym myslicie?
  • Podczytuję Was od jakiegoś czasu:-))) Na drutach nauczyłam się robić od mamy, wiecie, były "ciekawe" lata osiemdziesiąte, a kilkunastoletnia uczennica miała ochotę ubrać czasem coś innego od szaro-burej oferty ówczesnych sklepów. Potem było dłuuuga przerwa, niby lubię coś tam sobie podłubasić, ale jakoś tak wydawało mi się, że drutowaniem to już tylko siwe babuleńki się parają. No i ten ciągły brak czasu! Aż tu nagle kiedyś weszłam na fotoforum...i jakie zdziwko! Nie dość, że kupa...
  • Dziewczyny, Postanowiłam wziąć do ręki dla odmiany szydełko i zrobić na początek coś bardzo prostego: mały skromny kwiatuszek - taki do przyszycia na sweterku. I klapa. Nic nie rozumiem pomimo kupienia super książki Heidi Fuchs, buuuu.... Żeby się jeszcze bardziej pogrążyć od razu przyznam, że z samego kwiatka nie potrafię zrobić nawet kółeczka, do którego należy przyczepić potem płatki. Opis kółeczka jest taki: Zrobić 5 o. łańc., 1 o. ścisłym zamykającym zamknąć w kółeczko (to mi si...
  • Witam wszystkich bardzo serdecznie :) Szukam w sieci miejsca, gdzie mogłabym zamówić sweter z konkretnym wzorem z przodu. Wydaje mi się, że przekopałam już sporo stron, i niestety nic godnego uwagi nie znalazłam. Więc w końcu przyszłam tutaj i liczę na Waszą pomoc. Może jest Wam znany taki serwis? Szukałam w archiwum, niestety znalazłam tylko dwa wątki dotyczące robienia czegoś na zamówienie, oba zarchiwizowane - dlatego zakładam nowy. Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki. Bardzo m...
  • Jaka jest w użyciu i po praniu, bo interesują mnie kolory a ma być z niej koc pozdrawiam
  • czy jakas dobra duszka moze mi to przetlumaczyc z angielskiego. niestety w slowniczku robotkowym nie znalazlam takich zwrotow... selv st take yo 2 on needle, sl foll 5 sts pwise, thereby drop acc yos of prev row, pull sts evenly and place on left needle again, then work sts k tbl, take up 2 new yos on needle = 5 sts bede bardzo wdzieczna za pomoc pozdrawiam Iwona
  • pamiętam, że był taki temat na osince. Tyle że teraz jak potrzebuję, oczywiście nie mogę znaleźć. Może ktoś ma jakieś namiary? Bardzo proszę o pomoc. Z góry ślicznie dziękuję. Hania
  • Dziewczyny, szukam wzoru na takie bolerko www.ravelry.com/projects/Lilia/little-jive Nie chodzi nawet o ten konkretny wzór, a o kształt, czyli okrągły dekolt, guziczek i zaokrąglone dołem przody. Kupiłabym nawet ten wzór, ale niestety nie ma możliwości kupna on- line pliku pdf. Bolerko jest nam potrzebne do sukienki na dużą rodziną imprezę w długi weekend. Fora robótokowe kocham za to, że ZAWSZE znajdzie się ktoś, kto bezintersownie pomoże, no co i ty razem liczę ;-))
  • Wymysliłam sobie sweter. Projekt własny, wzorki zaczerpnięte z gazetek. Jako że jestem niezbyt zaawansowana, wzorki wybrałam łatwe. Radośnie zrobiłam połowę pleców, gdy okazało się, że wzorek zjeżdża w bok. Na próbce nie było tego widać, na większej płaszczyźnie owszem. Schemat był na tyle nieskomplikowany, że o pomyłce nie może być mowy. Sprułam, wybrałam inny, zrobiłam. W momencie, gdy w połowie pleców przeszłam na inny wzór, znowy zaczęło wychodzić dziwnie. tu jednak doszłam, g...

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.