mamy

mamy

(2458 wyników)
  • Witam i proszę o pomoc. Już dwa razy prułam i jesem bliska zrzucenia włóczki wraz z drutami z balkonu. Mam wzór po angielsku, w miarę radzę sobie z tłumaczeniem (choć to nie jest napisane przystępnie...) ale z obliczeniami mam wielki problem. Dla rozmiaru L na plecy nabiera się 117 oczek,potem 12 rzędów ryżem, potem zaczyna się odejmowanie oczek: w następnym rzędzie 2 i w kolejnym szóstym 2, razem cztery prawda? A we wzorze stoi, że tu powinnam mieć 111 oczek. Czegoś nie widzę a...
  • Szukam ładnych wzorów ze schematami dla niemowląt. Czy ktoś ma takie cuda?
  • Normalnie o ścianę trzasnąć :( Robię spódnicę od dołu na okrągło, na dole zrobiłam 2 rzędy ściągacza 1x1, żeby się nie zawijało i dalej jadę samymi prawymi, bo ma to być prościutka spódnica 'trapez'. Zrobiłam ten ściągacz, żeby się nie zawijało, to mi się zawinął CAŁY ściągacz.. to ja już nie wiem czy robic dalej, bo jak mi się to będzie zawijało, to ja nie chcę :( -- Impresje Naili - blog
  • moja mama po 35 latach chce sięgnąć ponownie po druty. Zamarzył jej się niedługi sweterek z dekoltem w serek i krótkim rękawkiem jakims prostym ściegiem. Niby mam sporo gazetek ale nic nie mogę znaleźć. Pomóżcie proszę. Wzór musi być niestety po polsku, bo obcymi językami nie władam. Jeszcze raz pięknie proszę.
  • Nakupiłam wełny skarpetkowej w lidlu i nie mam pomysłu co jeszcze mogę z niej zrobić, macie jakiś pomysł.... M.
  • zdjecia

(4)
    Chce dodac swoje robotki na fotoformu i juz mi sie to udalo z jednym zdjeciem-najprawdopodobnie przypadkowo.Pomocy ...
  • Witam, Przepraszam, że zawracam głowę takim banalnym pytaniem, ale chyba mam jakąś blokadę myślową. Próbuję i próbuję i ciągle mi brakuje oczek. Opis wzoru brzmi tak: 3 o.p.,1.przeciągnąć przez 2.i 3.o.,1n, Pytanie brzmi, które oczko z kolei mam przeciągnąć przez dwa poprzednie??. Bo kombinuję i kombinuję, ale ciągle z 16 wyjściowych oczek próbki wychodzi mi 12 w następnym rzędzie, a powinno być 16. Z góry dziękuję za pomoc.
  • Jaka jest w użyciu i po praniu, bo interesują mnie kolory a ma być z niej koc pozdrawiam
  • Robię szal KIRI z angory RAM - i do zamknięcia oczek zabraknie mi jakiegoś metra włóczki :( Jak myślicie, dałoby się zastąpić ją po prostu grubą i mocną nicią do szycia? Nie uśmiecha mi się kupowanie (zresztą gdzie - moja pasmanteria już nie ma tej włóczki, a tylko oni w mieście ją mieli) całego motka dla tego metra :(
  • wyglądam! Zamiast łokci mam dołki! Jest takie wyjście - jak sie nie podoba, niech nie patrzą, ale najgorzej jak przychodzi upał. Ażurem to zakryć, czy macie jakieś inne pomysły?
  • Chcialabym zrobic sobie sweterek z kimonowym rekawem. Cos w takim stylu: www.allegro.pl/item951260817_nietoperz_kimono_golf_swetr_swetry_japan_style.html Gora ma byc na szydelku, dol i golf na drutach. Jaka wloczke byscie polecily? Spodobala mi sie himalaya mercan ( www.allegro.pl/item946414509_wloczka_himalaya_mercan_akryl_jasno_szara.html) ale nigdy w zyciu jej nie dotykalam i nie mam pojecia jak wyglada. Co o tym myslicie?
  • Podczytuję Was od jakiegoś czasu:-))) Na drutach nauczyłam się robić od mamy, wiecie, były "ciekawe" lata osiemdziesiąte, a kilkunastoletnia uczennica miała ochotę ubrać czasem coś innego od szaro-burej oferty ówczesnych sklepów. Potem było dłuuuga przerwa, niby lubię coś tam sobie podłubasić, ale jakoś tak wydawało mi się, że drutowaniem to już tylko siwe babuleńki się parają. No i ten ciągły brak czasu! Aż tu nagle kiedyś weszłam na fotoforum...i jakie zdziwko! Nie dość, że kupa...
  • Witam wszystkich bardzo serdecznie :) Szukam w sieci miejsca, gdzie mogłabym zamówić sweter z konkretnym wzorem z przodu. Wydaje mi się, że przekopałam już sporo stron, i niestety nic godnego uwagi nie znalazłam. Więc w końcu przyszłam tutaj i liczę na Waszą pomoc. Może jest Wam znany taki serwis? Szukałam w archiwum, niestety znalazłam tylko dwa wątki dotyczące robienia czegoś na zamówienie, oba zarchiwizowane - dlatego zakładam nowy. Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki. Bardzo m...
  • Witam! jak w temacie, doradźcie która włóczka będzie lepsza na sweter zimowy (jesienny).skład mają taki sam , długość motku podobną , więc grubość ta sama.To którą wybrać? pozdrawiam
  • czy jakas dobra duszka moze mi to przetlumaczyc z angielskiego. niestety w slowniczku robotkowym nie znalazlam takich zwrotow... selv st take yo 2 on needle, sl foll 5 sts pwise, thereby drop acc yos of prev row, pull sts evenly and place on left needle again, then work sts k tbl, take up 2 new yos on needle = 5 sts bede bardzo wdzieczna za pomoc pozdrawiam Iwona
  • czy wrabiając np. renifera - jego wzór mam kształtować tylko na prawej stronie roboty a lewa ma iść tak jak oczka schodzą (w takich kolorach) - nie jestem pewna czy dobrze napisałam o co mi chodzi? Ale może ktoś zaskoczy.
  • Dziewczyny, szukam wzoru na takie bolerko www.ravelry.com/projects/Lilia/little-jive Nie chodzi nawet o ten konkretny wzór, a o kształt, czyli okrągły dekolt, guziczek i zaokrąglone dołem przody. Kupiłabym nawet ten wzór, ale niestety nie ma możliwości kupna on- line pliku pdf. Bolerko jest nam potrzebne do sukienki na dużą rodziną imprezę w długi weekend. Fora robótokowe kocham za to, że ZAWSZE znajdzie się ktoś, kto bezintersownie pomoże, no co i ty razem liczę ;-))
  • Mam dwie sprawy, ktore mnie klada na lopatki:) mam wloczke i chce cos z niej zrobic wiec przegladam mnostwo gazet, ksiazek ktore posiadam no i oczywiscie siec.I nie trafiam na opis taki ktory moglabym zrobic w zgodzie z posiadana wloczka, a mam jej trrooche/ nie zgadza sie ilosc wloczki w motku/ a gazety swoje.Powiecie zrob probke -no oczywiscie.Ale tak mi sie marzy, aby te wszystkie proponowane w gazetkach wloczki byly dostepne u nas.W naszych pasmanteriach czysz nie byloby prosciej ,"...
  • Swego czasu kupilam na allegro wloczke alze puffy we wscieklym melanzu roz-nieb-zolty oraz ciensza alize puffy fine w kolorze wscieklego rou. Kupilam malo z mysla o narodzonej coreczki, ale nie mialam pomyslu i przelezala w worku, Teraz cora strasznei chce zeby jej zrobic cos tej wloczki ale nawet na kamizelke mam za malo :( Na Allegro nic nie ma, w pasmanteriach tez nei znalazlam :( Moze komus sie kurza gdzies w kacie takiw wloczki. Odkupie pare motkow :)
  • jakw tytule, zeby nie zginal i zeby kazdy wiedzial, ze czekamy an zgloszenia. forum.gazeta.pl/forum/w,15333,109567979,109567979,startuje_Secret_Pal_6_.html

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.