matura

(25 wyników)
  • edukacja.warszawa.pl/sites/edukacja/files/informacja-o-realizacji-zadan/6546/attachments/wyniki_egzaminu_maturalnego_w_2014_r.pdf
  • wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,12677960,Uczniowie__szykujcie_sie_znow_na_mala_reforme_matury.html?lokale=warszawa&t=1350413446517&obxx=12677960&v=1&pId=19452042&send-a=1#opinion19452042
  • wiem, że forum trochę inne, ale wielu gimnazjalistów jest juz po tym ważnym egzaminie i mam do was pytanie, jak się przygotowywali? czy wystarczyła im nauka w szkole? czy były to jakieś dodatkowe fakultety? a może popularne teraz kursy maturalne?, czy rozwiązywali testy z lat poprzednich.... pytam, bo jestem przed i nie wiem, czy powinnam zdecydować się na coś więcej? czy ktoś kto zaufa szkole, że ta przygotuje go do matury ma szanse ją zdać?
  • Tu statystyki ogólnopolskie: www.cke.edu.pl/images/stories/000000000000000000_matura_2012/20120628_wstepna_info_wynik_matury.pdf Te statystyki potwierdzają odczucia mojego dziecka , np. matura podstawowa z polskiego była trudniejsza niż z matematyki. Angielski rozszerzony - trudny tzn. milion razy trudniejszy niż dotychczasowe banały - a ja mówiłam, ostrzegałam - tłucz dziewczyno te testy, bo łatwe matury z języków kiedyś wreszcie się skończą :D 30/30 z ustnego naprawdę nikogo nie obchodz...
  • Czy ktoś moze wie, czy na maturze można zdawac jako drugi jezyk (na SGH trzeba miec zdane 2 języki), język którego ktoś nie uczył się w LO (uczył sie w gim i potem w LO poza szkołą). Dzięki
  • Dla wszystkich poszukujących informacji o liceach [cała Polska]: matura.ewd.edu.pl/index.php?str=opis Po pobieżnej analizie Warszawy - dla mnie zaskoczeniem są rozkłady wyników [szczególnie z j. polskiego] dla takich LO jak Witkacy, Sempołowska, Rej i Poniatowski.
  • Dla zainteresowanych: www.edukacja.warszawa.pl/index.php?wiad=3301
  • Mam bardzo poważne wątpliwosci, co do tematu matury z polskiego. Rozwazanie na maturze tego, czy Żydzi w gettach umierali godnie czy niegodnie wydaje mi się - delikatnie mówiac - niesmaczne. I za co dostanie się puynkty - tylko za "poltycznie poprawne" odpowiedzi, czy za własne poglady także? A co z pogladem, ze Żydzi w wiekszości umierali niegodnie, jak tchórze? Będą punkty czy nie będą? Jestem przewrażliwiona, czy nie?
  • Dla wszystkich zainteresowanych z Warszawy: www.perspektywy.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=2226&Itemid=659&woj=16&miasto=345 Na stronie Perspektyw również inne miasta Polski.
  • www.perspektywy.pl/images/ranking_liceow_warszawskich_2010/tabele/matura2009.pdf
  • Czy są na sali rodzice przyszłorocznych maturzystów? Oraz tych, którzy maturę zdawali w ciągu ostatnich kilku lat? :) Ciekawa jestem czy na tym etapie większość już jest pewna na 100% na jakie kierunki się wybiera, czy bardzo przejmuje się maturą? A do tych , ktorzy mają to już za sobą , pytanie "jak było?" :) U nas teoretycznie wszystko powinno być ok, ale ze wszystkich stron płyną informacje o tym jak zestresowani i przemęczeni są maturzyści. Czy naprawdę tak jest? Wiadomo, że chci...
  • Od razu chcę zastrzec, że nie chcę nikogo urazić swoją ignorancją w temacie. Ostatnio moja koleżanka korepetytorka powiedziała, że w całej swojej karierze widziała jednego dyslektyka i całe mnóstwo osób twierdzących, że mają dysleksję. Ten ‘prawdziwy’ miał duże kłopoty w kojarzeniu słów/liter i zapamiętywaniu. Ci ‘twierdzący’ często byli uczniami niemającymi specjalnych kłopotów w nauce, a czasem wręcz uczyli się świetnie. Moje pytanie jest takie: czy zaświadcze...
  • Mam pytanie, o mature. Może ktoś wie. Czy jako drugi jezyk na maturze można zdawać język, którego uczeń nie uczył się w liceum (uczył się za to w podstawówce i gimnazjum) ? Dzięki
  • Wiecie coś na temat tego liceum? To nowy pomysł mojej córki, na spotkaniu otwartym nie byłyśmy, znajomych tam nie mamy żeby popytać. W necie niewiele aktualnych opinii znalazłam. A córce zaczyna chodzić po głowie, zeby wybrać tę szkołę jako plan A.
  • www.wiadomosci24.pl/artykul/warszawa_ranking_liceow_publicznych_i_niepublicznych_2011_184568.html
  • Czy jest na tym forum ktoś kogo dziecko uczy się w tym trybie ? Chciałabym nawiązać kontakt aby zadać kilka konkretnych pytań praktycznych-prosze o maila na mój adres gazetowy jeśli ktoś przeszedł z dzieckiem lub przechodzi IB. Dzięki
  • Mogłybyście może doradzić dobre liceum dla kogoś, kto ma sprecyzowane zainteresowania w kierunku historii/archeologii? Niekoniecznie takie 'z najwyższej półki' (nawet lepiej nie, bo oceny poza historią takie sobie), ale z dobrą historią, i może łaciną i ewentualnie greką? Silnie preferowane licea na linii metra. Sama w miarę dobrze orientuję się w liceach specjalizujących się w klasach matematycznych i przyrodniczych, ale nie mam bladego pojęcia o humanistycznych.
  • Wprawdzie to forum dla gimnazjalistów i ich rodziców, ale widzę, że zagląda tu dużo osób znających się na sprawach polskiego szkolnictwa. I dlatego zapytam tu o sprawę pisania matury na komputerze. Na zebraniu informacyjnym dla rodziców maturzystów w liceum syna poinfomowano nas o takiej mozliwości. Pani dyrektor raczej odradzała [chyba głównie dlatego, że jest to duży kłopot dla szkoły, gdyż każdy uczeń musi mieć udostępniony komputer w osobnej sali i musi być pilnowany przez 3 (!) nauczycie...
  • miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,35751,6693633,Na_uczelnie_trafiaja_niedouczeni_kandydaci.html
  • 1. Byłam na spotkaniu z okazji spotkań Akademii Młodego Gimnazjalisty, i tam zajęcia dla rodziców (poświęcane wybieraniu szkół itp), prowadziła Dyrektor jednego z liceów warszawskich i wspomniała że teraz ma być zmiana w przepisach maturalnych, że ma być ograniczona liczba przedmiotów (do 3) które można wybierać, co zamyka możliwośći wyboru uczelni na które się zdaje. Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć o co chodzi ? Czy kiedyś można było zdawać więcej przedmiotów aby móć zdawać na...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się