matura

(2196 wyników)
  • było kilka wątków z pytaniami o maturę po kilku latach od ukończenia szkoły średniej.. czy ktoś się zdecydował? ja wczoraj złożyłam wstępną deklarację i nie jestem do końca przekonana czy zdążę z przygotowaniami :) jeszcze niewiele zrobiłam poza tym, że wiem jak ta matura wygląda i mam kilka podręczników..planuję zapisać się na kurs maturalny z angielskiego i szukam kursu z polskiego.. niestety z tym drugim jest problem - zajęcia są w weekendy a ja mam soboty i niedziele zajęte.. więc n...
  • Witam. Nie zdałem matury z dwóch przedmiotów pisemnych: j. polski oraz matematyka. Ustne mam zaliczone. Wiem, że nie mogę pisać poprawki w sierpniu. Moje pytanie jest następujące. Czy przystępując w przyszłym roku do matury będę musiał zdawać całą maturę, czy tylko z nie zdanych przedmiotów? Słyszałem różne opinie na ten temat, jednak chciałbym być pewny, jak z tym jest naprawdę, więc proszę o pomoc tego, kto orientuje się doskonale w tym temacie. Pozdrawiam :)
  • Witam. Mam takie pytanie odnośnie matury. Podchodziłam do matury w roku 1988 i niestety nie zdałam. Chciałabym jednak podejść jeszcze raz. Czy jest to możliwe bez chodzenia do liceum? Mam średnie wykształcenie. Jak to wygląda w moim wypadku? Proszę o odpowiedź. :)
  • witam. pisalem dzis mature, w wypracowaniu pisalem o chlopach. niestety zamiast mloda polska, napisalem ze jest to powiesc spoleczna z epoki pozytywizmu :(. czy beda jakies tego konsekwencje, czy tylko ew. punkty w dol?
  • Czy jest jeszcze organizowana stara matura? Szkołę kończyłam w 2003r. Ponieważ uczęszczałam do liceum ekonomicznego dla dorosłych egzamin miałam tylko z dwóch przedmiotów. Zarówno ustny jak i pisemny wybrałam matematykę i polski. Nie udało mi się zdać matematyki. Teraz chciałabym zdać ten zaległy egzamin (najchętniej w maju przyszłego roku) tylko nie wiem czy mam jeszcze taką możliwość? Czy są organizowane stare matury?? Jeśli tak to gdzie powinnam się udać (mieszkam pod Opolem). Jeśli...
  • Witam. Proszę o pomoc , gdyż jestem troche załamany po oblanej maturze (zabrakło 2% :< ). Mam zamiar poprawić w sierpniu to czego się nie udało zaliczyć teraz . Moje pytanie brzmi - Czy po nie zdaniu składa się jakiekolwiek papiery zanim sie zda mature czy dopiero po poprawce? (aktualnie zarejestrowalem się na 1 uczelni ale nie bardzo wiem co dalej )
  • oblałam maturę ustną z angielskiego przez cukrzycę? co mam zrobić? z wszystkich matur bede miala powyżej 80 %, z rozszerzonej fizyki tylko 50. na koniec z angielskiego miałam 3. przed samym egzaminem moja nauczycielka podeszła do mnie i powiedziała: nie denerwuj sie, na pewno zdasz przecież to umiesz. Odpowiedziałam na większość pytań a oblałam! Dostałam 8pkt a 9 zalicza. Pare dni wcześniej ta sama egzaminatorka ośmieszyła mnie przed połową szkoły że jestem chora. Było to na maturze pisemnej ...
  • Miałem problemy z tematem...ale mniejsza o to. Chcę zdawać rozszerzoną chemię i biologię, ale w profilu przez te ostatnie 2 lata.przedmioty te miałem jako podstawowe. Mój profil to rozszerzone ang.-geo.-matem. W jaki sposób mam się przygotować więc do rozszerzonej matury z chemii i biologii?
  • W tym roku podchodziłem po raz 3 do matury. Za 1 razem nie zdałem matury z języka angielskiego pisemnego i ustnego. w zeszłym roku zdałem ustny ale nie zdałem pisemnego. Natomiast w tym roku zdawałem pisemny. Chciałbym się dowiedzieć, czy jeżeli nie zdałem matury przysługuje mi prawo do poprawki w sierpniu ???? proszę o odp !
  • Ten artykuł to jakiś żart. Przedstawia wyciągnięte z rękawa parę zadań wraz z punktacją i pozostawia wszystko bez komentarza. A takowy by się przydał. Otóż od 2010 matura podstawowa staje się dziecinnie łatwa (udowodniono, że dokładnie 30% punktów nie wykraczało poza poziom gimnazjum), żeby przypadkiem tzw. "humaniści" nie oblewali zbyt masowo, socjologia, politologia i inne kierunki kształcące bezrobotnych magistrów muszą w końcu kogoś przyjąć. Matura rozszerzona zaś stała się o wiele trudn...
  • Mam pare pytan odnośnie matury ustnej z polskiego. Czego dotyczą pytania zadawane przez komisję? Jedno z tego co wiem jest związane z biliografią, tylko z literaturą przedmiotu czy podmiotu? A pozostałe 2 czego dotyczą? I jak to jest z literaturą przedmiotu? Komisja to sprawdza, czy napewno z tych materiałów korzystałam? Bo ja mam gotową prace o bardzo podobnym do mojego temacie, tylko 2 utwory dodałam, dwa odrzuciłam, cos tam przerobiłam, tylko do całej prezentacji i do tych ut...
  • Przygotowuję się do matury, mój temat na ustny egzamin z polskiego brzmi: "Porównaj dzieło literackie z jego filmową adaptacją". W bibliografi wybrałem trylogię Władcy Pierścieni, ale zdołałem jak dotąd przeczytać niecałą pierwszą cześć, a do matury nieco ponad miesiąc. Zrodził się więc pomysł na zmiane lektur na takie, które czytałem i znam dobrze, wybór padł na Harrego Pottera, ale nie wiem czy to najlepszy pomysł na egzamin dojrzałości. Proszę o opinie na temat wyboru Harrego Pottera na ma...
  • Witam, generalnie w temacie matur jestem zorientowany ale ostatnio coś usłyszałem co bardzo mnie zaintrygowało. Mianowicie- czy na maturze mogę powoływać się na tytuły książek spoza matury czy to nie wchodzi w rachubę (zarówno chodzi mi o poziom rozszerzony jak i podstawowy) Np. Na Waldemara Łysiaka.
  • Witam Mam pytanie czy można iśc na studia bez jednego niezdanego egzaminu maturalnego...a później mature prostu donieść do uczelni np na 2 roku ?? czy sa takie uczelnie prywatne w warszawie ??... bede bardzo wdzieczna za taka informacje ... pozdrwiam
  • Proszę o pomoc,poszukuje kursów przygotowujących do starej matury (Warszawa)z polskiego i historii.Zalezy mi na tym żeby były rzetelnie i dokładnie przygotowujące (10 lat temu ukończona szkoła). Rozważam równiez korepetycje.Bardzo prosze o pomoc!! To dla mnie bardzo ważne! Moze znacie coś godnego polecenia? wszedzie tylko kursy do nowej matury..:-(
  • Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy na maturę muszę wsiąść ze sobą świadectwo ukończenia szkoły średniej?? I czy są potrzebne jeszcze jakieś inne dokumenty oprócz dowodu osobistego? Dziękuję i Pozdrawiam.
  • hej mam pytanko,licemu skonczylem kilka lat temu, chcialbym sam przygotowac sie do matury z polskiego, chce przygotowac sie najlepiej jak jest to mozliwe. Czy wystarczy kazda epoke od antyku przerobic...czyli? wszystkie wiersze,utwory,lektury znac, watki, chrakterystyke postaci utworow itd i cechy danej epoki?? czy to wystarczy?czy wymagane jest cos wiecej?
  • Witam. Zamierzam zrezygnować z matury i mam pytanie czy mam napisac do dyrektora podanie czy oświadczenie? czy cos innego?
  • Witam, chciałam Was zapytać/poradzić się, a mianowicie ostatnio mam mętlik w głowie, za rok zdaję maturę, ale że jestem na jak na razie niskim poziomie wiedzy, chciałabym dobrze zdać mature. Ale czy mam szanse? Chodzi mi o geografie aby dostać się na wymarzoną uczelnie muszę zdać ją rozszerzoną na powyżej 60%, zaznaczę że geografie miałam tylko w 1 i 2 kl (chodze do tech), kiedyś bardzo przykładałam się do tego przedmiotu i bardzo mnie "ciągnie" do gegry więc z nauką problemu nie będzie...
  • Korzysta ktoś z kursów on-line do matury? ?Jaką szkołe polecacie???

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się