matura

(27 wyników)
  • Witam. Mam taki problem za rok czeka mnie matura, w drugiej klasie mieliśmy już tzw. mini matury i stało się to czego się obawiałem mianowicie gdy tylko usiadłem by prezentować swój temat z matury ustnej w mojej głowie pojawiła się pustka, a jeśli coś już było to było to ukrojone. Przygotowywałem się kilka miechów do tego, systematycznie powtarzając gdy powtarzałem ze znajomymi mówiłem wszystko tak jak trzeba. Lecz w chwili gdy miałem zdawać wszystko zapomniałem, zaczęły plątać mi si...
  • boję się, nie mogę spać, jestem przemęczona, wydaje mi się, że jestem beznadziejna, że za mało umiem. mam duże ambicje i nie wiem, co będzie jak napiszę źle ;(((
  • Jak Wam poszło z maturą? Czy macie jakieś złote rady? Co Wam pomogło? Słyszałam że na ustnej maturze najlepiej jest zaczynać od pytanie na które się wiem najmniej a skończyć na tym na które się wie najwięcej. Czy mieliście jakieś swoje inne sposoby? Będę wdzięczna za każdą radę :-) Pozdrawiam serdecznie
  • Jak mu powiedzieć, że nie mam matury, że praca była dla mnie ważniejsza niż szkoła, bo nie mieliśmy pieniędzy w domu. Jak mam mu to powiedzieć, on ma 3 fakultety, nie zrozumie tego nigdy. Jesteśmy ze sobą dwa lata, tak mi głupio, że wcześnej tego mu nie powiedziałam. Tak się tego wstydze...on tego nie zrozumie,a teraz wszystko się wyda. Jak mu to powiedzieć?
  • Zdecydowałam, ze musze to napisac, wyrzucic to z siebie, bo w koncu kazdy tutaj jest anonimowy. Z pewnościa dla wielu ten problem nei wyda sie problemem badz tez nie uznacie go za wielki... ale dla mnei taki jest:( Mam 19 lat i jestem tegoroczna maturzystką. Mieszkam w małym 40tysiecznym mieście. Ci, którzy mieszkaja w podobnyh miescinach wiedzą jak tu się zyje. Zero perspektyw, lokalne machlojki, kazdy sie zna, jęzorem operuje ciagle ehhh. Starałam sie dostac na studia medyc...
  • ...nie mam zadnego podkładu na życie.Jestem ubezwłąsnowolniona przez rodziców i rodzeństwo. Nawet hasła do otwarcia komputera nie mam prawa znać. Jestem w rozpaczy. Jestem przerażona. Nie wiem co dalej. Help!
  • Uczę się w technikum chemicznym w gdańsku, ale chciałabym studiować psychologię, gdyż bardzo jestem zainteresowana tematami związanymi z nią. Czy to, że się uczę w technikum ma jakiś wpływ na to czy będę przyjęta? Jakie przedmioty muszę zdać na maturze? Czy to prawda, że w trójmieście jest 30 osób na 1 miejsce?
  • -- Jeśli dostaniesz złotówkę i dasz ją komuś innemu to możesz twierdzić, że sam na tą złotówkę zapracowałeś? Jeśli dostaniesz dzieciństwo i oddasz je innemu dziecku to możesz twierdzić, że sam zapracowałeś na swoje dzieciństwo? Czy prawidłowe jest rozumowanie, że twoje dzieciństwo zafundowali ci rodzice skoro oni oddawali tobie by na swoje dzieciństwo zapracować? Kto tak faktycznie kryje się za fundowaniem tobie dzieciństwa, jeśli Ty je przywłaszczasz? Dziecko umiera z głodu lub...
  • Za 2 miesiące matura. Strach ? Przerażenie? Skąd. Raczej przegrana na starcie. I nie chodzi o zdanie czy nie zdanie. Tylko o dostanie się na studia. Konkretnie na psychologię. Każda (a przynajmniej większość) decyzji w moim życiu jest pełna wątpliwości. Jak na ironię nie decyzja o studiach. Chce psychologii, chcę nią przesiąkać każdego dnia, a nie wtedy kiedy znajdę na nią czas pomiędzy funkcjami kwadratowymi, a morderstwem Popiełuszki. Zalecenia: Studia psychologiczne Starania: 9...
  • kciuki za wszystkich maturzystow! psychole laczcie sie ze mna
  • Co sądzicie o takim przypadku: było dziecko, które uczyło sie średnio, tak z grubsza na 3+. W porywach na 4 a i 5 się zdarzały. Owo dziecko nagle nie zdaje matury ustnej (tej starej matury bo to było lata temu). No a przeciez maturę wszyscy zdają :) Dzieko potem ma poprawkę i poprawki też nie zdaje. Za rok sytuacja się powtarza, ciągle nie zdaje. A w międzyczasie w szkole średniej najadło się upokorzeń, co przychodziło do szkoły z podaniem że znów chce próbowac tej matury, patrzono nań ...
  • gospodarka.gazeta.pl/Gielda/1,85951,6763414,Miliardowe_rachunki_za_analfabetyzm_matematyczny.html Ciekawy artykul! Polecam! Zwlaszcza chcialbym zwrocic uwage na temat bud z automatami, ktore sie ostatnio mnoza, bo sam mam w rodzinie problem z hazardzista, ktory przysparza coraz wieksze problemy. Zauwazacie zwiekszone problemy spoleczne z hazardem? Albo z niesplacaniem kredytow? I jak sie te problemy i ich konsekwencje w zwiazkach maja do wielu tych, ktore na tym forum wynikaj...
  • są świetne - temat alkoholizm i okolice, polecam osobom uzależnionym i współuzależnionym, jak również DDA/DDD byłam dziś w empiku i zauważyłam najnowszą Jej książkę "Rak duszy" nt alkoholizmu i sposobów wyjścia z uzaleznienia i jeszcze "Sekrety kobiet", "Powtórka z matury" z innych "Dzień po dniu w AA" i wszelkie rozważania na każdy dzień dla osób uzależnionych, współuzależnionych, dorosłych dzieci alkoholików lub z rodzin dysfunkcyjnych no, ale to tylko uzupełnienie terapii, ale...
  • nie zdałem matury
  • Pisze tutaj bo mam problem z ktorym nie moge sobie poradzic... Wlasciwie nie o problem chodzi, ale o to co sie ze mna dzieje:( Nie radze sobie juz ze soba, nie wiem co sie dzieje. Wszystko trwa od wiosny i jest coraz gorzej. Cale dnie siedze w domu, bezsensownie patrzac w komputer, nawet nie mam ochoty nigdzie wyjsc. Nic mnie nie cieszy, wszystko jest obojetne... Odsuwam sie od ludzi, juz nie potrafie rozmawiac o tym co boli. Zreszta mam wrazenie ze mnie juz nie boli, nie czuje po p...
  • matura

(32)
    jestem potwornie zmeczona. Nie wiem czego powinnam sie uczyc: polskiego, niemieckiegoi, czy moze przygotowywac sie na egzamin na studia. dzisiaj uczykam sie caly czas polskiego, a wcale tak milao nie byc! mialam zrobic wszystkiego po trochu, ale caly czas cos znajdowalam do nauki z polskiego. A najgorsze jest to, ze teraz mam poczucie, ze nie mam zdania. Mam w glowie taka sieczke, ze nie wiem juz co jest zle a co dobre. W dodatku czuje sie jak na bezludnej wyspie. Z mama totalnie ...
  • matura

(21)
    kiedyś przy akompaniamencie kwitnących kasztanów dziś kwitną magnolie, ale i tak najsłodszy jest zapach lip
  • Pytam glownie tych co nie zdali matury bo wiem ze nie zdam , ale nie wyobrazam sobie dalszego mojego zycia skoncze szkole i co ? co ja ze soba zrobie? nie wyobrazam sobie spotkania z rzezywistoscia POLSKA rzeczywistoscia, co dalej?przeciez ja nigdzie pracy nie znajde!!! CO robicie teraz? jak zyjecie?
  • Gdańskie Kuratorium Oświaty tuż przed maturą 2006 r. zleciło Akademii Medycznej zbadanie, czy nowe zasady egzaminu potęgują stres licealistów. Wyniki zaszokowały nawet specjalistów. U połowy z pięciuset przebadanych maturzystów stwierdzono objawy depresji. Co piąty powinien natychmiast rozpocząć leczenie! Czy psycholodzy są na to gotowi, skoro szokuje ich skala zjawiska. Powinni dawno przejśc do kontrofensywy, jak na razie budzą się z marazmu, że mają coś do roboty. Wake up!
  • Jak zmotywować chłopaka który jest nadzwyczaj inteligentny, zna 2 języki, łamie zabezpieczenia informatyczne, robi to od niechcenia, wrecz intuicyjnie. Jednakze każda inna wiedza która nie jest mu po drodze jest mu zbedna przestał chodzic do szkoły bo go totalnie nudzi. Większa poprzeczka, kara ...to nie zrobi wrazenia na człowieku, który czuje sie wolny. Zatrzymał się przed maturą, nie wie co ze soba zrobić. W szkole zapowiadają, że ze względu na nieobecności mogą go niedopusc...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.