Forum Nauka i edukacja Studia Studia
ZMIEŃ
      matura

matura

(531 wyników)
    • Witam . Chciałabym dowiedzieć się gdzie mam szansę się dostać z podstawową maturą? Interesuja mnie kierunki techniczne , może cos z gospodarka przestrzenna czy logistyką . Z matury zakladalm ok 80% matma , polski pisemny od 60-70% , ustny 90%, angielski pisemny 50-60% ustny podobnie, no i wos na podstawie ok 60% Podkreslę , że interesują mnie jedynie państwowe uczelnie.
    • Czy jeśli zdawałem maturę z jakiś przedmiotów to jest możliwość że np: po dwóch latach zdam sobie dodatkowo jeszcze jakiś całkiem inny przedmiot.
    • Cześć Mam takie pytanie, czy studia na tym samym kierunku jaki się skończyło w studium bez matury są możliwe? Pozdrawiam
    • Witam, proszę o pomoc. P = 0,6 × Wgłówny + 0,4 × Wdodatkowy Wgł - j.polski Wdod - wybrany mam starą maturę. proszę mi podpowiedzieć czy oceny z pisemnej czy ustnej matury podstawiam? czy sumuję oceny np. z pisemnego polskiego i ustnego? będę wdzięczna za pomoc. dzięki
    • Witam. W tym roku (szkolnym rzecz jasna :D) zdaję maturę, a jako, że muszę się zdecydować do końca września co do przedmiotów zdawanych na niej, mam parę pytań. Mam nadzieję, że ktoś kto orientuje się w temacie wypowie się. 1. Jak to jest z podstawą i rozszerzeniem w "obecnej" maturze. Można wybrać, który papierek zanosi się na uczelnie, czy z góry leci tzw. wyższy poziom? Chodzi mi o to, że powiedzmy piszę WOS. Podstawę zdałem na 90%, a rozszerzenie na 40%. Biorąc pod uwagę to, że podsta...
    • Czy bez matury mogę studiować?:)
    • Czy jeśli wybiorę sobie do zdawania rozszerzenie z j.polskiego, [a wiem, że podstawa jest obowiązkowa[ a podstawę i pisemną i ustną zaliczę, to czy jeśli nie zaliczę rozszerzenia to nie zdaję całej matury? A inaczej, czy rozszerzenie z jakiegoś przedmiotu wpływa na zdanie całej matury, mimo że podstawa jest zaliczona, czy nie rzutuje na zaliczenie i świstka o zdaniu matury?
    • Przeczytałam wątek o tym, że stara matura jest bezużyteczna, bo są nowe przeliczniki punktowe i "starzy maturzyści " muszą pisać nowy egzamin w ramach kwalifikacji na studia. Bardzo mnie to zainteresowało i zastanawiam się jak wygląda ta sprawa z późnymi studiami. Czy ci którzy pisali starą maturę muszą dodatkowo faktycznie coś pisać, chcąc dostać się na ZAOCZNE studia? I czy tak samo wygląda teraz sytuacja z tymi którzy nie zdawali obowiązkowej matmy na maturze. Też ażby dostać się n...
    • witam,marze o weterynarii...od zawsze 10 lat temu zdalam mature. tylko moje stopnie to 4,4 i 5! dzis w dziekanacie powiedziano mi ze są za slabe.na jedno miejsce jest juz 30 osób a na roku tylko 60miejsc.wiec polowe przejmą ludzie po olimpiadach i konkursach a drugą polowe ci z samymi piątkami. nowe matury moza poprawiac,a starych nie. czy moge pisac pierwszy raz nową mature mając starą???czy raczej moje marzenia juz legły w gruzach??? kto wymyslil te cholerne nowe matury!!??? na kazde...
    • Witam. Czy nie mając matury z chemii i biologii jest możliwość pójścia na studia medyczne?Chodzi mi o napisane do dziekana listu w którym przekonam go że warto dać mi szanse.Czy jest chociaż 1% nadziei, że się dostanę?Czy z góry jestem skreślony?
    • Jestem z rocznika 86. Moglam 5 razy po zdaniu matury w 2005 ją poprawiac. Poprawialam 3 razy i ani o% nie podsioslam swojego wyniku. Farsa Znam 4 posdbone przypadki! Po cholere poprawiać mature, skoro jej sie nie da porpawiac, bo sprawdzajacy patrzac na numerpedsel zaczynajacy sie od 86.. wiedza ze nie pisze jej po raz pierwszy... Wyniki nie byly imponujace, wiec porpawic poslki z 40% na co najmniej 60% nie jest problem, nawet jezeli nie studiuje polonistyki, tylko scisly kuierune...
    • co trudniejsze? co bardziej stresujace?
    • Witam. Mam pewne pytanie. Chcę poprawić maturę z jednego przedmiotu i z drugiego pisać po raz pierwszy. No i w związku z tym - jak będzie to wyglądało? Od nowa wypiszą mi świadectwo maturalne, w którym będzie tylko ten wyższy wynik z tego przedmiotu który poprawiam czy jak?;) Dziękuje z góry za odpowiedź, pozdrawiam.
    • oglądałem przed chwilą zadania z tegorocznej matematyki. Maturę zdawałem 5 lat temu. Ta dzisiejsza matura z matematyki jest najprościej mówiąc banałem. Gimnazjalista z palcem w nosie zrobiłby te zadania w ciągu 15 minut.
    • Czy jest taka mozliwosc? studiowania bez polskiej matury w Szwecji??
    • podajcie mi jakieś kierunki na które można iść po wos-ie (od razu piszcie jaki poziom wymagany).
    • Na Uniwersytecie Śląskim, na Wydziale Prawa (!!) dopuszczono sie czegoś co nie waham nazwać oszustwem egzaminacyjnym. Chodzi o sprawę rekrutacji kandydatów z tzw starą maturą na kierunek Administracja. Nie wykluczam, że podobnie wyglądało to na innych wydziałach tej uczelni. Postaram sie wyjasnic prosto w czym rzecz. Uczelnia postanowiła że przyjmie kandydatów ze starą i nową maturą uwzględniając proporcje wśród zgłaszających się. Czyli jesli z nową matura zgłosi sie 1000 chetnyc...
    • Słyszałam o paru przypadkach gdy osoba była zaskoczona swoim bardzo niskim wynikiem maturalnym z jakiegoś przedmiotu i postanowiła to sprawdzić i faktycznie okazywało się, że uzyskała np. nie 40 ale 80 %. Ciekawe ile jest takich pokrzywdzonych osób, które nie wiedzą o tym, że to maszyna się pomyliła .
    • Witajcie. Matura na poziomie rozszerzonym z matematyki nie poszła mi najlepiej. Realnie oceniając napisałem ją na niewiele ponad 50%. Nie jestem zorientowany, na jakim poziomie napisali ją inni (byc może była trudna i więcej osób jest zawiedzionych?). Marzyłem o studiach na Politechnice Krakowskiej, na Wydziale Inżynierii Lądowej - kierunek budownictwo, specjalnośc "Drogi, ulice i autostrady". Po maturze, myślę że będzie dobrze gdy dostane się na inny kierunek na PK, choc trochę pow...
    • podpowie mi ktos czy jesl;i jestem w takiej sytuacji ze z obu jezykow jestem dobry to oplaca mi sie zdawac 2 jezyki na maturze?czy zdecydowac sie na 1?oba ida mi niezle moglbym bez problemu dobrze je zdac ale czy w rkrutacji mam za to jakis plus?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.