matura

(65 wyników)
  • Maturę zdawałam rok temu i język obcy, który wybrałam był rosyjski. W tym roku zdaję angielski jako przedmiot dodatkowy. Sekretarka w mojej szkole aby zapisać mnie na pisemny angielski, musiała zapisać mnie też na ustny egzamin. I w związku z tym mam pytanie, czy rzeczywiście muszę podchodzić do ustnego egzaminu, skoro do niczego nie będzie mi potrzebny? Czy jak nie podejdę do ustnego to pisemna matura, którą zdam, zostanie anulowana?
  • Jak wam poszła matura rozszerzona z ang? Ile % i ogólnie jak oceniacie jej poziom?? Pytanie kierowane w szczególności do osób które wybieraja sie na filiologie angileska :) pozdrawiam
  • witam, mam pytanie dotyczące rozszerzonej matury z języka angielskiego. otóż chciałabym ja zdawać ale nie wiem czy będzie to możliwe. jestem teraz w II klasie LO, mój poziom j. angielskiego to intermediate a słyszałam ze na rozszerzona trzeba upper-intermediate/ FCE . Czy zdążę przerobić dobrze ten poziom przed matura?? Czy lepiej jednak zrezygnować i pisać podstawowa????
  • moja mama ostatnio zapytała koleżanki anglistki (podstawówka) a propo egzaminu rozszrzonego z angielskiego. Babka twierdzi że poziom jest zbliżony do poziomu first, zwłaszcza forma pisemnna. Początkowo przymierzałam się do podstawy (+ biol. rozsz. i pol. rozsz.) jednak usłyszłam od tegorocznego maturzysty że bez rosz. mogę zapomniec o studiach (mój przypadek - psychologia). Jak to jest z tym rozszerzeniem? Postanowiłam zakupić Matura Compation na poz. rozsz. i jednak do maja prz...
  • Witam! Czy absolwent klasy dwujezycznej niemieckiej jest zmuszony OBOWIAZKOWO zdawac na maturze jezyk obcy wlasnie niemiecki? Czy moze wybrac jako obowiazkowy j.obcy - drugi nauczany tzn.angielski? Jakie przepisy to okreslaja?
  • czy obecnie na maturze jest możliwość zdawania trzech języków obcych, angielskiego, niemieckiego i francuskiego ?
  • Jak się nauczyć niemca na maturę, trzeba korzystać z jakiś książek, jeśli tak to z jakich. Czy jest jakaś książka gdzie można znalęść słownictwo do określonych działów na maturę ?
  • Mam dwa pytania odnosnie matury z jezyka ang. Mianowicie w zadaniu 4.6 z poziomu podstawowego tj. "You won’t get anything to eat or drink." odpowiedz w kluczu jest C tzn. "Wildlife Walk". Mam pytanie czemu tak, tam chyba nie ma nic o jedzeniu o ile znam angielski, natomiast w B tzn. "Easter Flowers" pisze "...then try some homemade cakes and tea.". I jeszcze mam pytanie odnosnie zadania 16.4 tj. parafrazy zdania "The police are investigating the case very thoroughly.", czy pr...
  • Bylbym bardzo wdzieczny, gdyby ktos mogl mi podac tekkst egzamiu pisemnego z jez. niemieckiego z ubieglego roku. pozdrawiam serdecznie dr P.Prass
  • Jeżeli planujecie poprawianie matury pamiętajcie o terminie zgłoszenia na kolejną sesję. Jeżeli chcecie zdawać w zimie: zgłoszenie do 30 czerwca tego roku!!! do dyrektora szkoły Jeżeli chcecie zdawać na wiosnę: zgłoszenie do 30 września tego roku!!! do dyrektora OKE. To bardzo sprytny wybieg CKE, aby maturzystów było jak najmniej – świadectwa dostaniecie 28 czerwca i będziecie zajęci składaniem dokumentów na studia. Możecie poprawiać część pisemną przez 5 lat. Jeżeli ...
  • ej, ludzie, gdzie sa odpowiedzi do matury dwujezycznej????? jezeli ktos pisal taka mature niech napisze do mnie ....chyba nie zdam...
  • czy pisal ktos z Was dzis mature probna z jezyka niemieckiego???
  • 3/4 młodzieży chce powtórki z angielskiego, wiecie ja w sumie nie napisałam dobrze, ale też nie tak źle ale czy warto to powtarzać??? zastanówcie się i nie piszcie, że mieliście przecieki bo wcale ich nie było, a jeżeli były to by uniewaążlili całą maturę wieć nie kręćcie i nie ściemniajcie. jeżeli ktoś sie uczył to napewno zda. takie jest moje zdanie. pa
  • jakie ksiazki polecacie do matury z niemieckiego?? poziom podstawowy mnie interesuje:)
  • uwazacie ze ta co dzisiaj pisalismy byla latwiejsza czy trudniejsza od probnej?chetnie wyslucham waszych opinii,szczegolnie o maturze rozszerzonej
  • zna ktoś może jakiegoś dobrego nauczyciela j. angielskiego z liceum??? prosze dajcie mi jakies namiary bo matura sie zbliża. Chciałabym aby to była osoba która uczy w liceum
  • Niedługo będe w 3 klasie LO. Nauczyciel wybrał podręcznik wyd. Oxford "Repetytorium z j. anglieksiego" Czy nauczyciel dobrze zrobił? Oprócz tego mamy robić dużo arkuszy w ramach ćwiczeń.
  • i jak wam poszlo?ja jesem srednio zadowolony:/
  • Chyba najwyższa pora, zeby sie przekonać jak nam poszło. Ja w pierwszym słuchaniu mam FFTT. Dzielcie się tym co pamiętacie. :)
  • Zaskoczyło Was coś? Jakie tematy królowały?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.