matura

(28 wyników)
 • Z jakich materiałów, książek, pomocy naukowych korzystać, aby dobrze przygotować się do matury z języka angielskiego? Najbardziej chciałbym pod szlifować gramatykę (czasu, trybu warunkowe, przedimki id) i na tym najbardziej się skupić. Polecicie jakieś dobre pomoce naukowe? Będę bardzo wdzięczny.
 • Jesli obawiasz sie angielskiego na maturze , chciałbyś zapoznać się z aktualnymi zmianami w egzaminie maturalnym oraz solidnie przygotować wg. Wykazu Wymagań Centralnej Komisji Egzaminacyjnej zgłoś się do mnie. 14 LAT PRAKTYKI . NAJLEPSZY WYNIK Z MATURY ROZSZERZONEJ W 2011 TO => 98 % Dojeżdzam na terenie Warszawy. Szczegóły mailem angielskihelp4you@wp.pl lub tel 0609 607 104 . w godz 11 00 - 23 00
 • Hej, zdałem w maju 2010 roku rozszerzoną maturę pisemną na 91%, ustną na 75%. Ile czasu, zakłądając, że posiadam pewne zdolności językowe (do angola przygotowywałem się tylko przez rok, ale intensywnie) zająć powinno przygotowanie do zdania CPE na powiedzmy B? 2, 3 lata? Więcej? Proszę też o rady dotyczące sposóbów nauki, dzięki.
 • Witam Was drodzy maturzyści! Będzie mi bardzo miło jeśli ktoś potrafi rozwiaćmoje wszelkie wątpliwości-jak wygląda matura z j.ang w tym roku?Swoją zdawałamdokładnie 2 lata temu. Ciągle słyszy się o jakiś zmianach. Czy będzie jedenarkusz łączony z obiema stopniami, czy też jeden będzie się tyczył tylkopodst.albo rozsz? W internecie niestety niewiele na ten temat można wyczytać. Jestem osobą dość zajętą, nie mam czasu pojechać do szkoły i zapytać o tąrzecz, a kiedy tylko próbuję się dod...
 • Witam!Mam pytanie jak powiedzieć "matura" po angielsku. Spotkałam się z określeniem "mature exam" ale nie jestem pewna czy to dobre określenie. Dzięki za pomoc.
 • Witam! Chciałbym poprosić o opinie nauczyciela co do książek Enterprise Matura Companion, czy są to dobre książki do przygotowania do matury? Czy może jakieś inne wydawnictwa bardziej godne polecenia?
 • Czy maturę można nazwać "school leavers' exam"? Wydaje mi się, że nie, gdyż nie isnieje coś takiego, jak egzamin kończący szkołę średnią, konkretnie liceum ogólnokształcące. Jesteśmy "school leavers" bez względu na to, czy przystąpimy do matury, czy nie, prawda? Co innego gimnazjum, tam musi się podejść do testu na koniec szkoły, ale czy z kolei absolwentów gimnazjum można nazwać "school leavers"?
 • hej, czy ktoś mógłby mi jasno i przystępnie wytłumaczyć jak to było z tymi grupami na angielskim? podobno były 2 grupy - te same pytania, ale w innej kolejności... a jak było z kodowaniem? ja w tym roku nie zdaję matury, ale chciałabym wiedzieć. jeżeli ktoś może wytlumaczyć to poproszę. dzięki i pozdrawiam.
 • Sorry for posting in Poilsh, but the topic very much relates to English... wortal angielski.EDU.pl ( www.angielski.edu.pl ) rozpoczął akcję zbierania podpisów pod petycją o przywrócenie uznawalności certyfikatów językowych na maturze. Od przyszłego roku certyfikaty nie będą z niej zwalniać – w rezultacie np. nauczyciel, którego znajomość angielskiego potwierdza certyfikat CAE Advanced) z oceną C, będzie egzaminował ucznia, który ma CPE (Proficiency) z oceną A. Wielu ucznió...
 • Hello, I would like to ask you (just out of curiosity, because I'm 15 and haven't taken matura yet) if the following sentence is correct: 2.4 I prefer staying dirty to washing in that water (RATHER) I would stay dirty rather than wash in that water. I know that in the key, there is "I would rather stay drity than..." (which I would have chosen) but I'm wondering if this form with "rather than" is also OK... Can somebody help me ;)?
 • czy dobrze zdana matura i dobre osłuchanie języka gwarantuje mi dobrą komunikatywność w UK? pytanie może idiotyczne ale często słychać, można przeczytać: miałem piątki z angielskiego, a jak tam zajechałem to doszło do mnie, że nic nie umiem. Od czego to zależy?
 • Lubię angielski. Za dwa lata zdaję maturę i chcę w przyszłości iść na filologię angielską. Mam jednak jeden problem. Nie rozumiem mowy rodowitych anglików ( amerykanów też jeśli o to chodzi ). Boję się, że nie poradzę sobie kiedyś na maturze ustnej. Czy ktoś z was też ma taki problem lub miał ? Jak sobie z nim poradziliście ? Boję się, że same korki nie wystarczą. Proszę o pomoc. Pozdrawiam :-)
 • Czy osoba ucząca się języka 3 lata ma szansę na zdanie "rozszerzenia" na min. 90%?
 • nouns

  (4)
  witam Panstwa. mam taka prosbe. na maturze zdarzaja sie czasem tkaie zdania, w ktorych trzeba wiedziec, ze dany rzeczownik traktuje sie jako liczbe pojeyncza tylko i wylacznie (np. the FURNITURE makeS it so cosy) albo z kolei byla na probnej taka podchwytka, ze w zdaniu chodzilo o policje i ja dalam "the police HAS" a tu sie okazalo ze police to zwykle HAVE. moglibyscie mi podac jak najwiecej przykladow tkaich wyjatkow??? to znaczy np tkaich rzeczownikow, ktore sa tylko w liczb...
 • W przyszłym roku mam zamiar zdawać FCE. Czy to jest bardzo trudne? Słyszałam, że poziom jest trochę trudniejszy od poziomu podstawowego z matury, ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć. Jakie wiążą się z tym koszty (książki, wpłata za egazamin)? Czy znacie jakieś naprawdę dobre szkoły, które do tego przygotowują? Pliska, odpowiedzcie :)
 • Bardzo chciałabym studiować w Anglii lub w Stanach. Tylko, że nie wiem jak się zabrać do załatwiania tego przedsięwzięcia... Nie jestem na tyle bogata, żeby opłacić sobie studia, więc muszę ubiegać się o liczne stypendia... Ale nie wiem jak i gdzie:((( Please advice me!!!
 • JAK NAPISAC CV PO ANGIELSKU, CO TAM POWINNO BYC, W JAKIEJ KOLEJNOSCI. MOZE SA JAKIES STRONY INTERNETOWE O TYM? POMOZCIE.PLEASE.
 • No właśnie, czy warto studiować filologie angielską? Bardzo lubię angielski, ale zastanawiam się czy studia są niezbędne,zeby podjąć prace zwiazaną z językiem? Czy lepiej inne studia, a jezyk swoja droga? Niech sie wypowiedzą Ci co studiowali i Ci co nie studiowali :) Bede wdzieczna za pomoc. Pa
 • What grades for what percentage should students get at the written Matura exam (basic and extended level)?
 • Czy może mi ktoś powiedzieć jak wygląda matura ustna jak i pisemna z j. angieslskiego? Tj. ile ma się na nią czasu, jak wygląda jej ogólny schemat itp. A po za tym najważniejsze czy ze srednimi umiejętnosciami można ją zdać na poziomie podstawowym (ogólnie jak wygląda matura z angielskiego na poziomie podstawowym)?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się