Forum eDziecko eRodzice emama
ZMIEŃ
      matura

matura

(66 wyników)
    • Bo ja starej daty jestem i po wczorajszym zebraniu u syna w 1 LO, jestem przerażona. Planem nauczania. 1 klasa luz, czyli po jednej godzinie biologii, chemii, fizyki itd (szkoda), dwie historie, matma i polski godzinowo ok, języki dzięki bogu też. Ale w drugiej szał! Po 6-7 godzin z przedmiotów rozszerzonych, czyli pędzenie z materiałem, wg mnie dwa lata w jednym roku i zero czasu na powtórzenie, zapamiętanie. Starczy jedynie na zakucie. Pozostałe przedmioty znikają... (A potem narzekania na ...
    • Jeśli tamci się zgodzą na dopuszczalność i refundację aborcji z przyczyn społecznych. Na zasadzie "przecież nie musicie sobie tej aborcji robić, ale innym nie zabraniajcie". No więc nie muszę tej matury zdawać i tamtym też nie będę zabraniać. Ale bądźmy konsekwentni. A Wy, zgadzacie się na maturę z religii?
    • wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13273025,Wazna_zmiana_na_maturze_z_jezyka_polskiego__Prezentacji.html#BoxWiadTxt Czyli takie opisz co jest na obrazku, czyli rozrywka dla 7 latka, ewentualnie dorosłego na kursie językowym. Potem nie ma się co dziwić że na linkach z nagrań typu "Matura to bzdura" jeden debil z drugim szukają Alaski w Afryce, nie wiedzą kim był Clinton czy co to "Żelazna kurtyna". Właściwie tak, teraz matura to będzie bzdura...
    • krakow.gazeta.pl/krakow/1,35803,12180339,Chorzy_na_matematyke_na_maturze_nie_maja_szans.html Ciekawa jestem opinii emam na ten temat. W ostatnim czasie namnożyło się bardzo dużo dyslektyków, dyskalkulików i i nnych dysów. Moim zdaniem średnie wykształcenie świadczy o pewnym poziomie wiedzy i posiadanych umiejętności. Jeśli ktoś nie umie rozwiązać podstawowego zadania z matematyki trzeba się zastanowić czy powinien mieć wykształcenie średnie. Inna sprawa, że nie do końca jestem przekonana o ...
    • matura

(30)
      Chciałam sie pochwalić, mój maż zdał maturę nie ucząc się nic! Wszystko w granicach 65-68%. Jest 14 lat po technikum. Zawsze mówił ze nie chce zdawać bo nie ma czasu się przyłożyć. Teraz poprostu podszedł z obojętnością czy zda czy nie. Po tym jak ja również po latach podeszłam, mało się uczyłam , bo praca, dom ,dziecko. Zdałam nawet nieźle maturę z poprawką ale zdałam. Jestem na studiach prawniczych, mam dobrą pracę i bardzo zmieniło się moje życie. Teraz mąż idzie na politechnikę! ...
    • Matura, rok 2001 Całe pół roku przed matura balowałam skoro przeczytałam 95% lektur (chłopów nie zmogłam i drugiego tomu nad niemnem), to jakim cudem miałabym nie zdać polskiego? Na maturę poszłam bez jednej ściagi Angielski skoro uczylam się w szkole i na kursach całą podstawówkę i liceum to jakim prawem miałabym nie zdać matury? Rosyjski jw I z takim całkowitym wyluzowaniem poszłam na maturę. średnia 5.0, nauki przed samą maturą zero. O wiele bardziej stresowaly mnie egzaminy ...
    • znacie osoby które zdawały maturę 5-6 razy? ja próbowałam 2 razy i porażka za każdym razem i zastanawiam się czy znowu spróbować czy się wygłupię i lepiej se odpuścić?
    • Jedni ją robią inni nie. Ale żeby od razu robić koncert? Edyta Górniak, Chylińska, Hołdys, Gawliński, Maleńczuk. Że co, nie zdawaj matury, a i tak zajdziesz wysoko? Ratowanie sponiewieranego ego?
    • Bez matury

(59)
      Czytam wlasnie na jednym z portali o planowanym koncercie gwiazd które nie posiadaja matury. W artykule widzę szereg nazwisk ot np Edyta Górniak, Agnieszka Chylińska, Zbigniew Hołdys, Maciej Maleńczu czy Paulina Młynarska oraz... Andrzej Wajda. O ile talent sam się broni , to poza tą kwestią jakoś nie postrzegam tych ludzi jako niepiśmiennych... każdy potrafi się wysłowić w sposób logiczny , są to bez wątpienia ludzie którzy mają intelekt. Dlaczego więc człowiek bez matury kojarzy się og...
    • Myślę, że by się przydała. Nieraz powala mnie brak podstawowej wiedzy biologicznej , takiej która jest nam potrzebna na codzień. Znam ludzi , którzy jak łapie ich jakakolwiek choroba czy przeziębienie czy ból brzucha to zażywają JEDNĄ !!! tabletkę przeterminowanego o 3 lata antybiotyku, który trzymają w apteczce latami na takie właśnie okazje. Znam ludzi, którzy homoseksualistów uważają za zboczeńców , którymi należy się brzydzić i których należy wysłać na leczenie , bo przecież to się lecz...
    • kuzynka zdaje mature w styczniu, mam prośbę gdzie mogłabym znaleźć i pomóc jej w powtórzeniu materiału polski i historia w necie? czy może wzory matury starej gdzies można znaleźć?
    • Co prawda już się tydzień temu w sobotę przymierzyłam w szkole dla dorosłych, ale dzisiaj po raz pierwszy (z tej nowej matury) pytam 20 osób ciurkiem, naszych biednych przerażonych licealistów ;). W szkole dla dorosłych wszyscy mi zdali - miałam ochotę się każdemu rzucić na szyję po tym, jak zdał, nie cierpię oblewać - i chciałabym, żeby dzisiaj było podobnie, z drugiej strony sumienie nie pozwala naciągać punktacji na chama. Mam dzisiaj albo jutro ciężki przypadek - na trzy próbne dziewczyna...
    • .. i nie zorientowała się jeszcze przez kolejne dni. wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,11729733,Pisala_fizyke__a_myslala__ze_to____wos__Matura_do.html
    • Chodzi mi o wiek późniejszy niż 18 lat. Czy jest trudno? Chodzi mi o kontakt, egzaminator- dorosły uczeń. Może jest tutaj jakaś e-mama nauczycielka dorosłych?:) pozdrawiam
    • matury

(18)
      Witam ,jutro matura temat ciagle walkowany przez moich znajomych i tak mnie natchnęło mimochodem jak to było u Was czy udało się wam obstawić wlaściwe tematy ? Wsrod moich znajomych ciagła dyskusja co będzie i zatanawiam się sama na jakiej zasadzie wymyslane sa tematy , nijak to się ma do rocznic .....ogólnie do niczego .Ciekawa tez jestem jak mlodziez wybrnie z matematyki. Taki lekki wątek wspominkowy -czy wspomagalyscie się pomocami dydaktycznymi ?
    • Wystarczyło porównać Zosię z Telimeną podobno na podstawie tekstu który był napiasny!!! to jakieś kpiny!!! to ma być matura!!! jeszcze pare lat temu maturzysta musiał znac wszystkie lektury napsiać porządne wypracowanie musiał myśleć!! a teraz ...dla mnie to matura dla głąbów..w ogóle dla mnie to już nie jest egzamin dojrzałości!! to kpina!!! --
    • kochane mamy, chciałabym przygotowac sie do matury, ale nie zdąze wszytkiego przeczytac, a zresztą ciezko mi czytanie wchodzi do głowy. Myślałam zeby kupic sobie płyty dvd i pooglądać filmy. Chodzi o historię i polski. Właśnie pare dnitemu oglądałam film dokumentalny o I wojnie swiatowej i mnie zainteresował. Czy jest sens tak sie przygotowac? czy ksiązki daja wiecej informacji?
    • gimnazjalistów /tam, gdzie jest liceum i gimnazjum/ czy wasza młodzież ma wolne w związku z maturami? całe trzy dni?
    • Proszę o pomoc, może orientujecie się w takiej sprawie. Osoba w 2000 roku rozpoczęła studia (komercyjna uczelnia) i złożyła tam oryginał świadectwa maturalnego. Po 3 semestrach odechciało jej się nauki, lecz nie złożyła oficjalnej rezygnacji tylko zaprzestała płacić (i uczęszczać). Teraz potrzebuje świadectwa (nie ma żadnego, choć powinna, bo dostała przecież nie jeden egzemplarz), szkoła średnia nie istnieje. Czy może się zgłosić do tej wyższej uczelni i poprosić o zwrot matury? Czy to u ni...
    • Matury próbne 2007 wydawnictwa OPERON są planowane na 5,6,7 grudnia.Zaciekawiona wydawnictwem,które układa matury, zerknęłam na tę stronę: www.operon.pl/www/matura2007/dla_nauczyciela.php?c=probna_matura No i zobaczcie,jakie jajo!Nie dość,że maturzyści mogą zobaczyć arkusze,które za parę dni dostaną,to nawet podano im odpowiedzi! Fajna matura.My tak łatwo nie mieliśmy...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się