matura

(30 wyników)
  • A co to za róznica?? Na studia dostaną się i tak Ci , którzy mają coś w głowach (i nic tu bycie z absolwentem znanego LO nic nie da) lub ci , którzy mają znajomości i kasę... Czyli tak naprawde wybór LO nie ma znaczenia. trzeba być tylko pilnym i się uczyć....
  • Jadwiga Walkowiak, a nie Elżbieta...
  • Obowiązkowa matura z matematyki to totalne nieporozumienie. Tych, którzy to zarządzili, bym oddał pod Trybunał Stanu i wyrzucił z MEN. Po co w takim razie w liceach podział na klasy humanistyczne i temu pokrewne? Po to, żeby zdawali matematykę? Po co klasy językowe? Po to, żeby zdawali matematykę? Jak się okaże za dwa lata, że matura będzie masakrą, bo nie zdadzą matematyki, to wszyscy rodzice i maturzyści powinni wyjść w wielkim proteście przed MEN i CKE i postulować o ich ro...
  • Drodzy Maturzyści piszcie o swoich odczuciach dotyczących matury próbnej. Czy uważacie , że byla trudna? Ja osobiscie uważam , że temat z polala o Werterze byl naprawde prosty i osoba ktora powtorzyla sobie material nie powinna miec z tym problemu :)
  • Matematyka obowiązkowa od 2010. Czyli... rocznik 1990 zostanie (szczęśliwie!) ominięty? wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=1342&wid=8741964&rfbawp=1172084420.117&ticaid=13435
  • Witajcie Juz 12 lat minelo od matury. Czy chcecie sie spotkac? grzechotka66@wp.pl
  • Nie będę po nim płakać, a szkoły mają być publiczne i bezpłatne. Zresztą odkąd pamiętam to do prywatnych podstawówek i liceów nadziani rodzice wysyłali dzieci, gdy te miały problem z przechodzeniem do następnej klasy w szkole publicznej. Najczęściej problem ten wynikał z braku chęci do nauki w ogóle, a duże kieszonkowe pozwalało na spędzanie czasu w ciekawszy sposób.
  • Pisałam dzisiaj histę na maturze i muszę powiedzieć , że rozszerzona matura była banalnie prosta natomiast podstawowa trudna i bardzo trudna. Czy komuś się nie pomyliło? Ktoś chyba przegiął i to mocno. Na podstawę mieliśmy 2 godz., a na rozszerzoną 2,5 godz. Na podstawie prawie wszyscy siedzieli do końca a na rozszerzonej wychodziliśmy już po 1,5 godzinie. Ci którzy układają te matury powinni się chyba zastanowić, co robią. Z innych przedmiotów, które pisałam było ok., czyli pods...
  • pytanie: mam szanse na politechnikę bez matury z fizyki?...zdaje tylko rozszerzoną mamtematykę i zastanawiam sie czy z jakims wzglednym wynikiem bede miala sznse bez fizy...
  • Ludziska napiszcie cos jak wam poszło, bo ja mam kaca :-(
  • Hej jest tu kto? Kurcze, to juz szosty rok mija, ciekawa jestem co u Was slychac? pozdrowienia Agnieszka (biol-chem)
  • Najważniejsza [b]dla MEN, CKE i Gazety Wyborczej to statystyka. Nic innego się nie liczy. Nieważne jak uczą, ważne, żeby słupki się zgadzały. Ważne, żeby wysoka promocyjność z klasy do klasy była, żeby z jedną jedynką mógł przechodzić do następnej klasy ( kosmiczny pomysł pani Hall) itp, itd. Wzór liberalny szkoły dominuje w umysłach ministerialnych urzędników. W wielu krajach UE, promocyjność z klasy do klasy jest na poziomie 70% i nikt z tego nie robi żadnego problemu. Im większa poprzeczk...
  • Winne są dwie przyczyny: 1 wybieralność dyrektora, który nie będzie domagał się niczego od nauczycieli (np. lepszej jakości uczenia), bo go nie wybiorą na kolejną kadencję. 2. brak oceny naucyzieli - np. we Francji nauczyciel awansuje i dostaje podwyżkę tylko na podstawie wyników nauczania. średnia ocen jego uczniów, to ocena jego pracy. Oczywiście średnia ocen uczniów z ich egzaminów końcowych, na które ten nauczyciel nie ma wpływu innego jak tylko dobrze przekazana wiedza.
  • NIE dla dodatkowej lekcji matematyki! www.kalkulatory.pl/blog
  • Wszelkie rankingi szkół, to totalna głupota, które wymyślają ci, którzy chyba już nie mają o czym pisać. Wprowadza to również dezinformację o szkołach. [b]W jednych liceach przyjmują już [/b][b] gimnazjalistów ze śr. np. 3,1-3,5, z punktacją na poziomie 90 pkt. [/b] i później ci uczniowie całkiem przyzwoicie zdają maturę. I to jest sukces liceum. [b][b]W innych przyjmują ze śr. 5,0 i pkt 150- 17 [/b]0 pkt.[/b] i teoretycznie powinni oni później maturę zdawać na najwyższym poziomie...
  • Kotłowski to najlepszy polonista na świecie!!!!!!prowadzi zajecia w fenomenalny sposób.Ja zdawałam maturę w 2004 roku i choć minęło już tyle lat to nadal (razem z Pyrą, Dżejkobem, Dobrochną i Kasią-Pan pamięta Panie profesorze:)) wspominamy Kocioła jako gościa który w fenomenalny i niestandardowy sposób naprawdę potrafi przekazać wiedzę, i korzystamy z niej do dziś!!!!! :)
  • Witajcie:)) Student III roku etnolingwistyki na UAM w Poznaniu posiadający certyfikat FCE, udzieli korepetycji z j.angielskiego na różnych poziomach, przygotuje do matury. 3-letnie doświadczenie, miła i sympatyczna atmosfera, cierpliwość, przystępna cena - to tylko niektóre z atutów. Tel kontakt: 0 601 818 696 Pozdrawiam
  • Jest to najsłabsza szkoła z jaką się spotkałem, oczywiście ja do niej nie chodziłem ale moi koledzy tak. Nie polecam serdecznie.
  • No to najlepiej łączyć "zbyt" małe klasy. Żeby broń Boże klasa nie liczyła 15 uczniów których łatwiej jest czegoś nauczyć tylko jak najwięcej po 25-30.
  • trza bylo mature z matmy wprowadzic, bo biedni nauczyciele nie mogli liczyc na dodatkowa kase.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.