Forum Regionalne Opolskie Opole
ZMIEŃ
    matura

  matura

  (62 wyniki)
  • A nie przyszło na myśl wykładowcom, że to nie wina matury, ale raczej niżu i tego, że żeby się ratować muszą przyjmować osoby, które zdały maturę na 30% (o zgrozo). Kiedyś trudniej było dostać się na studia i wykładowcy mieli kontakt z tymi najlepszymi. Teraz prawie każdy dostaje się gdzie chce mimo kiepskich wyników w nauce. Dawnej takie osoby szły do zawodówek, teraz kształcą się na wielkich panów mgr żeby w przyszłości pracować w McDonaldzie. Najlepiej zwalić winę na maturę. Z tego co wiem...
  • ten niespełniony artysta nawet podczas opowieści o maturze musi wcisnąć wątek polityczny. Wypisz - wymaluj jak jego idole Duda i Kaczyński, wszystko zohydzą polityką
  • Zbezczeszczony pomnik, tyle w tym temacie.
  • Po tytule tego artykułu nalerzy zadać sobie pytanie. A jak zdali matóre "dziennikaże" z kościószki?
  • za moich czasów nie piło się dwa razy więcej jak dzisiaj, balowało do rana i spało o połowę krócej :) ale matura to była świętość, dzisiaj to zupełne profanum - frywolny stosunek do nauki, jak się zda to się pójdzie na studia a jak nie to się pojedzie do Holandii :).
  • www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=2639 Osobiście jestem za petycją,bo matematyka mnie przytłacza. Każda lekcja matematyki to istne piekło, a dlaczego? A dlatego że matematycy (nie wszyscy) nie potrafią pracować z osobami mającymi trudności w uczeniu sie matematyki. Uważają nas za osoby gorsze mniej zdolne. A przecież my posiadamy wiele innych zdolności, które chcemy rozwijać później na studiach, a nie zdana matura z matematyki może nam w tym przeszkodzić. A, co wy tym sąd...
  • Uprzejmie donoszę opolskiej społeczności forum Gazety Wyborczej, że na dzisiejszej maturze z biologii na poziomie rozszerzonym nie było ani jednego pytania z ewolucjonizmu, mimo, że dotąd takie pytania ma maturze były, były też na maturze próbnej. Szkoda, że pan szkapa i ten drugi dowód na pochodzenie człowieka od małpy nie uprzedzili lojalnie maturzystów, że ewolucjonizm w polskiej szkole już został oficjanie wycofany.
  • A nie Bartosz Orpel przypadkiem szanowna GW?
  • Szukam naucyciela języka polskiego uczącego w liceum ogólnkształcącym w celu przygotowania ucznia do matury. czy znacie kogoś kto chciałby i mógłby, czy możecie kogoś polecić? wiem, że zostało niedużo czasu :( z góry bardzo dziękuję
  • Dziwne argumenty. Ja byłem z kolei uzdolniony matematycznie i przerażała mnie matura z j. polskiego (zdawałem kiedyś z obu tych przedmiotów). Prawda, że dziś matematyka jest potrzebna jeszcze bardziej niż 20 lat temu: ceny towarów np. 17.99 a nie 18.00 zł, wszechobecna informatyka (kBajty, MB, GB), oprocentowania kredytów, skomplikowane promocje usług dla telefonów komórkowych, itd.
  • A w poolsce bez zmian wszedzie DZIADY. Wszystko na wstecznym swiat do przodu a tam dziadostwo, nedza i glupota.Zadnych rozowjowych wspolczesnych tematow ani ksiazek sie tam nie przerabia. Co komu z tej wiedzy przyjdzie w zyciu? Podpowiadam nic. Jedynie to ze gdziekolwiek sie nie pojedzie w swiecie to wszyscy wiedza ze polacy to dziady.
  • 40godzin w tygodniu-18godz.dydaktycznych=2 2 na maturę,i tak22prace po1godz.na jedną lub 44 po pół godz. x2(3)nauczycieli=88(132)prace ocenione.Można?
  • do autora : Naucz sie pisac w swoim ojczystym jezyku!!!! " bilingual " matura???? jekie wy macie wyksztalcenie w tej gazecie .....ze nie umiecie po prostu sie wypowiedziec w swoim ojczystym jezyku ..."dwujezyczna " matura.....a moze nawet sam z polskiego matury nie zdales i dlatego nie piszesz poprawnie ... wiec co ty robisz w polskim pismie???????? Az mi sie niedobrze robi czytajac GAZETE niby pisana w jezyku polskim!!!!
  • A ciekawe jak wypadli uczniowie z naszego 'najlepszego' VI LO?
  • Podoba mi się nowa matura. Daje więcej możliwości uczniom przeciętnym ale także i zdolnym pozwala pokazać na co ich stać. Prezentacja z polskiego to świetny pomysł. jestem za. Nawet jeśli praca jest niesamodzielna to prezentacja już tak. Uczeń odpowiada też na pytania komisji.
  • Mój syn rzeczywiście dostał od kolegi wieczorem w przeddzień informację o podobno pewnych tematach. Ale jak stwierdził, nie po to powtarzał sam przez ostanie trzy miesiące materiał z j. polskiego, żeby teraz kombinować. Zdając wkrótce egzaminy wstępne na renomowany kierunek w renomowanej uczelni maturę traktuje jako indywidualny sprawdzian. Mocno był zbulwersowany faktem, że koledzy, potencjalnie słabsi, oddawali obszerne prace przed czasem. Niemniej jednak od zawsze były bardzie...
  • Lepsza matura dla młodych z religii jak kiedyś z ruskiego .Teraz ruski potrzebny jest dla rusycystów .
  • Czy ktoś może pamięta: kiedy ostatni raz udało się cokolwiek co było w RP wprowadzane centralnie dla całego kraju?
  • Za drugim razem nie udało się:( Współczuje rodzicom. Jak widzę nakoksowanych gó...arzy na motorach, skuterach, quadach czy w samochodach, ciarki mnie przechodzą... Amfa rozjaśnia umysł i przyspiesza naukę, ale tez przyspiesza prędkość prowadzonych pojazdów - zupełnie traci się kontrolę.
  • A może to komisja egzaminacyjna, układając pytania, zajrzała na stronę ze sciagami, bo im sie nie chciało myśleć ? ;-)

  Nie pamiętasz hasła

  lub ?

   

  Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się