matura

(86 wyników)
 • Przestańcie sprzedawać młodym kit , że w naszym regionie jest jakieś nadzwyczajne zapotrzebowanie na spawaczy .
 • a pensje nauczycieli i tak nie zależą od wyników nauczania, tylko od zdobytego papierka. I tak nauczyciel dyplomowany, który lata temu zdobył tytuł i nie potrafi uczyć - czego efektem są beznadziejne wyniki na maturze, otrzymuje prawie dwa razy wyższe wynagrodzenie od młodego nauczyciela. któremu chce się uczyć i potrafi to robić. I co z tego, ze jego uczniowie zdają bez problemu maturę, skoro Karta Nauczyciela w żaden sposób nie odnosi się w realny sposób do efektów pracy nauczycieli.
 • Gratulacje dla kadry LO2 , że podjęła się tak trudnego tematu.Szkoła swoje zrobiła przygotowała kadrę ma zdolnych chętnych uczniów. Teraz piłka leży po stronie miasta trzeba w szkołę zainwestować bo bedzie wstyd jak przez miasto nie dostana certyfikatu . Panie krzystek to też prestiż dla miasta ale ten prestiż kosztuje.Ile mozna remontowac salę gimnastyczną ?
 • Ciekawe, co by było, gdyby była porządna matura ;-)
 • Nasza kochana hall zajmuje się bzdurami typu obniżenie wieku szkolnego kłopotów z tym cała masa dla gmin ,rodziców , przedszkoli szkół a efekty wątpliwe.( w Finlandii od 7 roku zaczynają a to najlepsza oswiata na swiecie), natomiast nie przygotowała programów pod przyszłą maturę gdzie bedzie obowiązkowa matematyka.Normalny minister zwiekszyłby liczbę godzin matematyki w gimnazjum i w liceum kosztem np religii czy innych pierdół typu plastyka, muzyka .Już teraz trzeba by zwieks...
 • Ale skandal! I nikt nie jest odpowiedzialny, nikt nie poniesie konsekwencji?
 • Ciekawe kiedy krajowe uczelnie ja docenią.Kiedy polskie uczelnie dostrzegą ze tem idzie najambitnieja młodzież.
 • A moze by zdal?
 • Nie trzeba sie zalamywac. I niedostanie wie w tym roku wcale nei swiadczy, ze drzwi zamkniete. I nie oznacza to WCALE, ze kasa stracona!!! Dziewczyny z artykulu maja caly rok, aby meczyc niemieckie uniwersytety od nowa i zapisac sie odpowiednio na nowy semestr, lub na nowy rok akademicki. I WCALE nie oznacza to, ze MUSZA KONIECZNIE studiowac w tym roku na pierwszym lepszym uniwersytecie... Rok wolnego dobrze robi. Daje perspektywe... :) Pozdrawiam i polecam! :)
 • ...temat na pusty, suchy, nawet niezbyt mroźny poniedziałek. Ludu mój. Take it easy. Czy są tu ludzie, którym zależy, by ich dzieci zdawały religię na maturze ? Dajcie spokój...:):):)
 • Hejze, Odezwijcie wszyscy, ktorzy pamietaja krzywe okna i wchodzili do gory po kretych schodach w Kamienicy Lojcow.Klasa prof.Zyskowej.A kto pamieta prof. Kukle?
 • "100% zdało....." to jawna obłuda. A jak to się ma do nowej matury, której twórcy zakładają, że połowa z przystępujących do egzaminu powinna go nie zdać. Żałosne to wszystko, a nawet tragiczne, jeżeli w tegorocznych przyjęciach na studia będą brane na równi wyniki ze "starej łatwizy" i "nowego, genialnego eksperymentu" Jak myślicie, kto tu jest z góry skazany na przegraną?
 • Niech już te dzieciaki nie dramatyzują! bez przesady! to jest ledwie pięć godzin, da się wytrzymać bez jedzenia i picia.
 • HEJ, JESTEM Z KLASY IVE OD p.TŁUSZCZAK. NAJPIERW BYŁ PALUCH A POTEM TŁUSZCZAK BRRR. POZDRAWIAM I ZACHĘCAM DO WPISÓW
 • komunistyczny przezytek. glupi komunistyczny system jak gangrena trzyma sie tego glupiego spoleczenstwa. zadna matura nie jest potrzebna. popatrzcie jak zachodni swiat poradzil sobie z tym. uczysz sie zaliczasz testy, zaliczysz wszytkie dostajesz swiadectwo ukonczenia. glupi kraj, glupi ludzie, z pokolenia na pokolenie idiotyzm zwycieza w polsce
 • Był taki tekst, że w województwie zachodniopomorskim najgorzej wyszły matury. No i nic! Wszyscy milczą . Zadnej dyskusji. Kurator. Biskup. Wojewóda. Prezydent ciocia mania i wójeLeon tez. Czas zgasić światło? Samo się tak narobiło! A do kasy kto pierwszy. Nawet jakis dzień nauczyciela był. Ach i jeszce połowinki były a zaraz 100 dni w dół.
 • A może zamiast całą winę przypisywać leniwym uczniom, należy się zastanowić nad poziomem umysłowym i kwalifikacjami osób, które storzyły reformę matury. Z moich informacji wynika, że ocena z jęz. polskiego wynosiła średnio poniżej 3 (także w naszych renomowanych szczecińskich liceach). Po prostu system oceniania prac z języka polskiego polega na ocenie wg klucza - czyli obowiązuje "jedyna słuszna linia" twórcy egzaminu i dlatego uczniowie, którzy dotąd nie mieli problemu z tym prz...
 • Bardzo dobra inicjatywa. W ogóle uczelnie powinny częściej interesować się młodzieżą licealną i włączać się w jej edukację.
 • wypada dodać że na przygotowanie prezentacji z języka polskiego ma się czas już od września a z języka obcego dopiero po wylosowaniu tematu czyli kilkanaście minut...kryteria oceny też nie są precyzyjne przy ocenie prac pisemnych z języka obcego-dać punkt za 1 zdanie czy za dwa zdania...ale nowa matura ma znacznie więcej plusów i warto podziękować tym którzy ją wdrażają...stres będzie mniejszy -przecież tylko 30 procent to zdany egzamin więc nie straszmy się wzajemnie...
 • I to jest ten wspólny front nauczycieli. Przedstawiciele wszystkich zawodów potrafią stać za sobą murem, ale nauczyciele nie! Nigdy nie poprawi się wizerunek belra, jeśli w samym gronie zainteresowanych nie będzie jednomyślności. Oczywiście, że w tym momencie szkoda jest dzieciaków ale przecież jak powiedzaiano można się obejść bez weryfikatorów. Tylko co z procedurami? Co na to Rzecznik Praw, że maturzyści z dwóch województw będą oceniani inaczej? Co z porównywalnością matur?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się