miednica

(4 wyniki)
  • Moją córeczkę od 5 miesięcy rehabilituję Vojtą. Teraz ma prawie 9 miesięcy. Na początku miała silną asymetrię ciała, wyginała się jak paragraf. Obecnie tłów jest prawie prosty ale różne napięcie mięśniowe po obu jego stronach pozostaje tak jak i skręcenie miednicy. A charakteryzuje się to tym iż optycznie wydawaje się, że ma jedną krótszą nóżkę, ale w rzeczywistości to skrócone mięśnie po jednej stronie tłowia ciągną miednicę i jednocześnie nóżkę do góry. Teraz zaczyna pełzać po podłodze, po...
  • witam moja 14 miesieczna corka siedzac na podlodze ma zaokroglone plecy, nie jest w ogole wyprostowana. czy to normalne?
  • Mój synek 6 m-cy.Urodził się w 41tc. w ostrym niedotlenieniu(ph6,8) i zwylewami dokomorowymi I stopnia.dodam, że w ciąży na początku miałam krwiaka.Od początku ciąży na duphastonie, a od 22tc na fenoterolu. W 2 m-cu zycia stwierdzono u niego asymetrie ułożeniową prawostronną, oraz osłabione napięcie centralne, wzmożone na obwodzie.Niecały miesiąc temu byliśmy na kontroli u neurologa która stwierdziła, że mały wszystko ładnie nadrobił i nie ma ju potrzeby rehabilitować.(Obecnie p...
  • Czy Ktoś z Was ma ten problem i jak z tym walczycie??? Osmag, może Ty jesteś w stanie poddać mi jakies pomysły jak to zwalczać. Klaudia ma obecnie 2,5 roku, wczesniak, onm centralnie, nadrabia nieco wzmozonym na obwodzie. Rehabilitowana ndt non stop, codziennie po 45 min z rehabilitantem, nie chodzi jeszcze, świetnie i prawidłowo raczkuje już od długiego czasu,siedzi, siada, wstaje i przemieszcza sie przy przedmiotach. Coraz stabilniejsza centralnie ale jeszcze nie tak jak być pown...
Pokaż wątki z forum:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się