mieszkanie

mieszkanie

(2084 wyniki)
  • czy mozna zmienic metraz mieszkania w ksiedze wieczystej? w wypisie z ksiegi metraz mieszkania, ktore chcemy kupic, okreslony jest na 43 m2. rzeczywista powierzchnia mieszkania to 70 m2 ze wzgledu na adaptacje poddasza przeprowadzona przez sprzedajacego. jak przeprowadzic te traansakcje, zeby wszystko bylo zgodnie z prawem? i zeby bank wycenil nieruchomosc zgodnie z jej cena?
  • witam, czym sie rozni mieszkanie spoldzielcze lokatorskie od komunalnego? Czy nowa ustawa dot. wykupu mieszkan obejmuje takze mieszkania komunalne?Jesli nie, to jakie sa koszty wykupu mieszkania komunalnego, jesli jego wartosc wynosi ok 100 tys? pozdrawiam Agrele
  • Jaka jest procedura zakupu mieszkania na kredyt. Czy trzeba zakładac księge wieczystą, kto to robi, po co, kto wycenia mieszkanie, kiedy następuje podpisanie umowy i zapłata.
  • teściowie wyprowadzili się zostawiając siostrze męża 60 metrowe mieszkanie...ona chce je teraz wykupić, a oni się jeszcze nie wymeldowali...czy musi spłacić brata, bo przecież z tego co słyszałam ma on 25% praw do tego mieszkania...nie jest już tam zameldowany...jestem troszkę zła, bo oni w 3 osoby na tych 60 m a my w 4 osoby na 30m i mamy gorszą sytuację finansową...jednak to męża rodzina i chyba nie powinnam się mieszać...
  • proszę o informację czy korzystne będzie przekazanie w formie darowizny mieszkania własnościowego siostra - siostrze. I jakie wiążą się z tym opłaty? Czy formalności związane z darowizną można było załatwić przy okazji wykupu mieszkania i zakładania księgi wieczystej?
  • Pytanie moje dotyczy wykupu mieszkania spółdzielczego lokatorskiego na własność. W niedługim czasie mama moja podpisze stosowne dokumenty u notariusza. Jest nas trójka rodzeństwa i wiem, że w razie śmierci obojga rodziców wszyscy troje dziedziczymy po równo 1/3 wartości mieszkania. Jednak przeprowadzenie sprawy spadkowej będzie zapewne wiązało się z kosztami. Czy nie będzie bardziej opłacało się, żeby mama za jednym pójściem do notariusza przepisała miaszkanie dla jednego z nas, po śmierci ro...
  • witam, Mam pytanie, moze ktos mi odpowie; 3 lata temu dostalem mieszkanie od rodzicow (zwolnione z podatku od darowizny) i chcialbym je wynajac. Jestem w nim zameldowany dopiero od 3 lat, dlatego chcialbym wiedziec czy moge je legalnie wynajac bez zaplacenia tegoz podatku od darowizny? dzieki i pozdrawiam g
  • Witam Mój dziadek chce dac mi swoje mieszkanie zanim pujdzie na operacje. W chwili obecnej jest w szpitalu i prosil mnie abym sie zorietowal w temacie. Jak lepiej wybrnac z problemu, moj dziadek nie chce aby jego synowie cokolwiek dostali, chce w calosci przepisac wszystko mi.Ile kosztuje stosowna procedura u notariusza dla mieszkania o wartosci ok. 350. tys. +-, ile ona trwa, mozna to wszystko zalatwic jednego dnia? Czy jezeli dziadek sporzadzi testament wlasnorecznie nie bedzie puznie...
  • Witam Mam taki problem. Bardzo proszę o przeczytanie i poradę. W 2000 roku wykupiłam miszkanie od gminy z 80% bonifikatą. W 2002 roku sprzedałam to mieszkanie i w tym samym roku zawarlam umowe przedwstępną na zakup większego i o lepszym standardzie. W 2003 roku sfinalizowano zakup do końca. Złożyłam również w US stosowne zaświadczenie, że zobowiązuje się zakupić w okresie 2 lat od sprzedaży poprzedniego mieszkania nowe, większe - wówczas uniknę zwrotu bonifikaty i podatku. ...
  • Mam uprzejma prosbe, jesli ktos wie o podzielenie sie informacja w nastepujacej kwestii: Po smierci rodzicow zostalismy (ja i brat) skonfrontowani z koniecznoscia uregulowania sprawy spadkowej. Poniewaz ja mieszkam za granica mam ograniczony dostep do informacji prawnej oraz ograniczona mozliwosc pobytu w Polsce. Po rodzicach mamy odziedziczyc mieszkanie w rownej czesci. Wiem ze nalezy zlozyc wniosek do sadu o wszczecie sprawy spadkowej i decyzja sadu zostanie nam to mieszkanie przyz...
  • Czy mozna zamienic mieszkanie komunalne w ktorym mieszkam na cos innego np. na mieszkanie wlasnosciowe w innym miescie? Czy to w ogole mozliwe? Jaka jest ewent. procedura? Za sensowne podpowiedzi serdecznie gracias.
  • Kupiliśmy działkę dla której w momencie odłączenia z księgi wieczystej została nam przepisana do naszej księgi załozonej na nową działkę służebność mieszkania i użytkowania nieruchomości na rzecz ojca właścicielki sprzedającej te działki. Oczywiście pan ten ma gdzie mieszkać i służebność ta ograniczona formalnie jest do jego nieruchomości, lecz jego podeszły wiek uniemożliwia nam "dogadanie się" w sprawie wykreślenia tej służebności z naszej księgi. Jak inaczej mozna to załatwić...
  • Jeszcze przed wejściem w życie ustawy o korzystnym wykupie mieszkania złożyłam wniosek o wykup. Wówczas spółdzielnia powiadomiła mnie, że aby rozpocząć sprzedaż mieszkań w budynku przynajmniej 1/4 lokatorów musi złożyć wniosek o wykup. Podobno taka większość się zebrała i wykup miał być kwestią czasu. Kilka dni temu (około 5 miesiecy od złożenia wniosku) ponownie odwiedziłam spółdzielnie i usłyszałam, że nie mogę wykupić mieszkania ponieważ nie zebrano wymaganej liczby chętnych....
  • Mam prośbę, nie bardzo orientuję się w prawie dotyczącym sprzedaży mieszkania, dlatego proszę o radę. Poniżej opisuję sytuację: Właściciel mieszkania,wykupił je od miasta za jakiś tam mały procent. Podobno wg prawa jeśli sprzeda je do 5 lat będzie płacił podatek. Chce je sprzedać mi, ale nie płacąc podatku. Opcja jest taka że przepisze je w darowiźnie córce ( wiecie może ile to trwa??) a ona sprzeda je mi. Tylko podobno weszły przepisy że nie będzie mogła sprzedać mieszkania do roku? ...
  • witam Wynajmuje mieszkanie w starym budownictwie w warszawie . Mam problem z prądem w mieszkaniu jest stara instalacja i zaczeły nam sie dziwne rzeczy dziać otórz co noc wyskakują nam korki okazało sie ze gniazdko w łazience robi spijecie . Gniazdko z białego zrobiło sie czarno żółte a wtyczka od pralki wyraznie nadtopiona jest zgłaszałam to własciecielą mieszkania i oczywiscie nie przejęli sie tym w ogóle tylko powiedzieli żebyśmy nie używali tego gniazdka (a o tym ze wezwę elektryk...
  • Witam, mam problem-posiadam mieszkanie spóldzielcze własnościowe o pow.29 m2 i otrzymałam propozycje zamiany na mieszkanie spóldzielcze lokatorskie/mieszkanie jest własnoscia spółdzielni/ o pow.47 m2. Proszę mi poradzic,czy za różnice w metrażu powinnam jeszce zaplacic. Mam wątpliwosci,czy zamienijąc mieszkanie wlasnosciowe na lokatorskie nie strace na tej transakcji, dziękuje z góry za pomoc. pozdrawiam
  • Nabyłem w spadku po Ojcu(zmarłym w styczniu 2007 )1/4 mieszkania, również 1/4 nabyła moja Mama, pozostała 1/2 mieszkania była i jest własnością Mamy ponieważ rodzice nabyli 8 lat temu nieruchomość wspólnie. Mama jest zameldowana w tym mieszkaniu nieprzerwanie od 25 lat, ja natomiast nie. W tej chwili postanowiliśmy sprzedać mieszkanie i przeprowadzić się. Kto z nas musi zapłacić podatek w wysokości 19 % i od jakiej części ?
  • Witam, Prosiłbym o poradę w poniższej sprawie - chodzi oczywiście o rozwiązanie legalne i najtańsze. Kilka lat temu kupiłem mieszkanie, które teraz chcę sprzedać i kupić większe. Moim rodzice chcieliby kupić moje obecne mieszkanie dla mojej siostry. Czy w związku z tym możliwe jest abym ja dokonał darowizny mieszkania na siostrę a rodzice darowizny gotówki odpowiadającej wartości gotówki na mnie ? Czy jest to legalne i na czym w tej sytuacji można zaoszczędzić ? Pozdrownia MS
  • Bylabym wdzieczna gdyby mi ktos podpowiedzial co nalezy dalej zrobic aby moc sprzedac mieszkanie, ktore zostalo odziedziczone przez kilku spadkobiercow. Odbylo sie juz postepowanie spadkowe, zostal tez juz zaplacony podatek od spadku (jeszcze stare przepisy). Mieszkanie ma hipoteke, to teraz trzeba wpisac nowych wlascicieli i to juz jest tytul prawny uprawniajacy do dysponowania mieszkaniem ? Czy cos jeszcze trzeba gdzies zalatwic ? Dzieki

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Chcesz mieć własne forum dyskusyjne?

Szybkie i bezpłatne

Z dostępem do panelu administracyjnego

Możliwością ustawienia własnego logo

Załóż forum

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.