mieszkanie

mieszkanie

(2084 wyniki)
  • Mam małe mieszkanie które od dłuzszego czasu próbuje zamienic na wieksze niestety,kiedy osoba zainteresowana dowiaduje sie iz to kamienica i jeszcze ogrzewanie piecowe temat sie konczy.Natomiast interesuje mnie czy mozliwa jest zamiana mieszkania własnosciowego które ja mam na spółdzielcze czy ktos miał podobny dylemat,moze wtedy moje marzenia o wiekszym m sie spełni...poprostu opinie sa tak rózne ze niewiem czy taka zamiana w swietle prawa jest mozliwa
  • Moja św. pamięci Siostra zapisała mi w spadku mieszkanie. Nie ma ona żadnych zstępnych, jestem jedyną spadkobierczynią. Chciałabym sprzedać to mieszkanie i nie ukrywam, że zależy mi na czasie, jest jednak pewien problem - w mieszkaniu jest zameldowana siostrzenica. Siostrzenica nie korzysta z mieszkania, ale nie chce się wymeldować, twierdzi że nie miałaby gdzie się zameldować, a podobno stały meldunek jest jej do czegos potrzebny. Według niej nie moge jej wymeldować do nikąd, rze...
  • Dziewczyna mieszka z rodzicami w mieszkaniu sluzbowym teatru, ktory z koleji wynajmuje je od spoldzielni. Mieszkaja tam juz ok. 20 lat i tutaj mam pytanie: Jakie sa mozliwosci ew. wykupienia tego mieszkania na preferencyjnych warunkach?
  • Witam! Teście są właścicielami mieszkania w bloku. Mieszkanie ma założoną KW. Teście chcą nam to mieszkanie podarować. Jak zrobić to najkorzystniej? Tak żeby wyszły jak najmniejsze opłaty. Dodam jeszcze że planujemy to mieszkanie sprzedać za jakieś dwa lata, a pieniądze przeznaczyć na wykończenie budowanego domu. Według mnie najkorzystniej byłoby przepisać mieszkanie na żonę notarialnie. Nie płacimy wtedy podatku bo żona jest w pierwszej linii zwolniona od podatku. Potem po dwóch lata...
  • witam, czy istnieje cos takiego jak wykup czyjegos zadluzonego mieszkania lokatorskiego od spoldzielni mieszkaniowej? Czy wogole mozna kupic mieszkanie od spoldzielni mieszkaniowej tzn. umiera jedyny wlasciciel mieszkania, do ktorego nikt nie ma prawa poza spoldzielnia... pozdrawiam
  • Witam. Poradzcie prosze. Zakupilem jako osoba fizyczna spóldzielczo własnościowe prawo do lokalu. Czy oprócz PCC i innych oplat uiszczonych u notariusza musze płacić jakis podatek od nieruchomości. Jesli tak to gdzie to zglosc (czy sa no to jakies deklaracje). Za pomoc bede bardzo wdzieczny. Pozdrawiam
  • Mam następujący problem. Potrzebuję takiej informacji. W jaki sposób można zdobyć średnie ceny rynkowe sprzedaży mieszkania w danym mieście? Potrzebne jest mi to jako dokument do sądu. Jakimi dokumentami musze się posługiwać? Potrzebne mi to jest do odszkodowania za niezawarcie umowy przyrzeczonej. Może ktoś wie? Chcę wykazać różnicę między kupnem w innym miesiącu a teraz. Dziękuję za odpowiedź.
  • kupuje mieszkanie na rynku wtórnym, ale nowe, z 2007 niezamieszkałe jeszcze, odbiór aktu własności włascieciele mają miec około września. Mieszkanie nie ma KW ani KW gruntu. Własciciele twairdzą ze KW będzie około stycznia 2008, i dopiero wtedy bedziemy mogli wziac kredyt hipoteczny pod ta inwestycję.Zasugerowali ( tzn jakis notariusz im tak powiedział) by zapalcic im gotówką lub wziac kredyt hipoteczny pod inna nieruchomość. Czy w zwiazkuz tym w tej chwili ( lipiec/sierpień) nie...
  • chciałem sprzedać bezpośrednio i nie wiem gdzie się ogłaszać, gdzie ludzie szukają mieszkań? możecie coś polecić (gazeta, portal) ?
  • Witam, Mam zamiar wynajac mieszkanie, ktore zakupilem na kredyt. Mam zamiar pobierac czynsz w wysokosci powiedzmy 1000 zł. Co miesiac place raty kredytowe (650 - 700 zł). Czy w takim wypadku zamiast skorzystac z opcji podatku zryczaltowanego (8.5%), powinienem wybrac oplacanie zwyklego podatku (18%) - i czy wtedy bede mogl odliczac od dochodu placone raty? Jesli tak, to czy cala rate, czy tez tylko odsetki? Od jakiej kwoty wtedy musialbym zaplacic podatek. Czy wyniakaloby to z ro...
  • Jakie dokumenty muszę przedłożyć przy sprzedaży mieszkania - w biurze notarialnym
  • Kupuję od spóldzielni nowe mieszkanie. Za kilka tygodni je wykończę, formalnie zasiedlę. Ale zamierzam je pod koniec roku sprzedać (płacąc podatek dochodowy). Urząd skarbowy (powołując się na art. 43 ust. od podatku i usług z 2004r.) mówi mi, że muszę jeszcze zapłacić 7 proc. VAT, bo mieszkanie nie będzie używane. Według urzędu nie ma jakiejś definicji mieszkania używanego, ale przyjmuje się, że jest to takie, które było użytkowane 5 lat. Czy ktoś wie jak to jest z podatkiem VAT w tym p...
  • Kupilam mieszkanie 2 lata temu i teraz chce je sprzedac i kupic cos innego, nie wiem czy to bedzie wtorny czy pierwotny . Jaki zaplace podatek, jesli obecne mieszkanie kupilam na rynku wtornym ? Dziękuję za pomoc,
  • Chce kupić mieszkanie na rynku wtórnym od kobiety, która w przeszłości miała rozwód. Boję się sytuacji, żeby nie wziąć na swój kark męża, który moze sobie nagle przypomniec o mieszkaniu, bo mieli wspólnotę majatkową, albo nagle może sie zameldować. Jak to sprawdzić ?
  • Witam was, Jestem nowy na forum i nie wiem czy dobrze trafilem. Otoz, od niedawna jestem wlascicielem mieszkania i wynajmuje je studentce. Ostatnio owa studentka wystosowala prosbe/żądanie o zmniejszenie czynszu o polowe na okres wakacji - 3 miesiace. Podkreslala ona ze to norma i wszyscy jej koledzy studenci tak maja.. POnadto, dosc dobrze sie juz w mieszknku urzadzila i nie godzila sie zeby ktos tam mieszkal na czas jej nieobecnosci... Niestety bank mi nie zmniejszy kredytu o p...
  • Prosze o pomoc. Moji rodzice sprzedaja mieszkanie za 125tys zl. Czy to prawda ze bedziemy musieli oddac Skarbowce 20% czyli ponad 20 tys???? I jeszcze jedno... podobno jak sie podpisze jakies zaswiadczenie ze w ciagu dwoch lat kupi sie mieszkanie to nie trzeba placic tych 20%... Czy to prawda? Czy ktos potrafi odpowiedziec na te pytania???
  • Bylabym wdzieczna gdyby mi ktos podpowiedzial co nalezy dalej zrobic aby moc sprzedac mieszkanie, ktore zostalo odziedziczone przez kilku spadkobiercow. Odbylo sie juz postepowanie spadkowe, zostal tez juz zaplacony podatek od spadku (jeszcze stare przepisy). Mieszkanie ma hipoteke, to teraz trzeba wpisac nowych wlascicieli i to juz jest tytul prawny uprawniajacy do dysponowania mieszkaniem ? Czy cos jeszcze trzeba gdzies zalatwic ? Dzieki
  • Zmarł mi ojciec. Bedzie sprawa sądowa odnośnie jego majątku (mieszkanie M2)(spadku). Ojciec miał dwóch synów i córkę. Czy sąd może orzec że mieszkanie po ojcu będzie naszą współwłasnością - np każdy z nas po 1/3 udziału ? Czy to mieszkanie np będzie musiał przekazać jednej osobie, a reszta będzie musiała mu spłacać. Wiem że będzie można sprzedać mieszkanie i pieniędzmi się podzielić. ALE PYTANIE ZASADNICZE : MOZE SąD UZNAć TO ZA WSPółWłASNOść?????????? CZY DAć JEDNEJ OSOBIE ?????
  • Witam Mieszkałam z babcią w mieszkaniu komunalnym. Umówiłam się, że dam pieniądze na jego wykup w zamian za co babcia miała przepisać to mieszkanie na mnie. Latałam po urzędach i sądach około roku (w związku z wykupem trzeba było wiele spraw prostować). Wreszcie wczoraj triumfalnie zawiozłam babcię do notariusza, podpisała kwitki .... i dowiedziałam się, że staruszka sobie wszystko przemyślała i nie przepisze tego mieszkania! Pomijam fakt, że zagranie jest poniżej pasa. Pytanie brzmi: ...

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.