mieszkanie

mieszkanie

(2086 wyników)
  • Witam. Jak można obliczyć ile podatku mam zapłacić do US od gruntu pod mieszkaniem? które sprzedałem. Za mieszkanie nic nie płacę bo korzystam z ulgi meldunkowej ale jak obliczyć to 19% podatku z przychodu od tego gruntu na którym znajduje się mieszkanie? Powierzchnia tego gruntu to 64,75 m2. Proszę o pomoc bo nawet w US nie potrafią tego wytłumaczyć.
  • proszę o informację czy korzystne będzie przekazanie w formie darowizny mieszkania własnościowego siostra - siostrze. I jakie wiążą się z tym opłaty? Czy formalności związane z darowizną można było załatwić przy okazji wykupu mieszkania i zakładania księgi wieczystej?
  • Witam Mój dziadek chce dac mi swoje mieszkanie zanim pujdzie na operacje. W chwili obecnej jest w szpitalu i prosil mnie abym sie zorietowal w temacie. Jak lepiej wybrnac z problemu, moj dziadek nie chce aby jego synowie cokolwiek dostali, chce w calosci przepisac wszystko mi.Ile kosztuje stosowna procedura u notariusza dla mieszkania o wartosci ok. 350. tys. +-, ile ona trwa, mozna to wszystko zalatwic jednego dnia? Czy jezeli dziadek sporzadzi testament wlasnorecznie nie bedzie puznie...
  • witam, Mam pytanie, moze ktos mi odpowie; 3 lata temu dostalem mieszkanie od rodzicow (zwolnione z podatku od darowizny) i chcialbym je wynajac. Jestem w nim zameldowany dopiero od 3 lat, dlatego chcialbym wiedziec czy moge je legalnie wynajac bez zaplacenia tegoz podatku od darowizny? dzieki i pozdrawiam g
  • Witam Mam taki problem. Bardzo proszę o przeczytanie i poradę. W 2000 roku wykupiłam miszkanie od gminy z 80% bonifikatą. W 2002 roku sprzedałam to mieszkanie i w tym samym roku zawarlam umowe przedwstępną na zakup większego i o lepszym standardzie. W 2003 roku sfinalizowano zakup do końca. Złożyłam również w US stosowne zaświadczenie, że zobowiązuje się zakupić w okresie 2 lat od sprzedaży poprzedniego mieszkania nowe, większe - wówczas uniknę zwrotu bonifikaty i podatku. ...
  • Mam uprzejma prosbe, jesli ktos wie o podzielenie sie informacja w nastepujacej kwestii: Po smierci rodzicow zostalismy (ja i brat) skonfrontowani z koniecznoscia uregulowania sprawy spadkowej. Poniewaz ja mieszkam za granica mam ograniczony dostep do informacji prawnej oraz ograniczona mozliwosc pobytu w Polsce. Po rodzicach mamy odziedziczyc mieszkanie w rownej czesci. Wiem ze nalezy zlozyc wniosek do sadu o wszczecie sprawy spadkowej i decyzja sadu zostanie nam to mieszkanie przyz...
  • Czy mozna zamienic mieszkanie komunalne w ktorym mieszkam na cos innego np. na mieszkanie wlasnosciowe w innym miescie? Czy to w ogole mozliwe? Jaka jest ewent. procedura? Za sensowne podpowiedzi serdecznie gracias.
  • Pytanie moje dotyczy wykupu mieszkania spółdzielczego lokatorskiego na własność. W niedługim czasie mama moja podpisze stosowne dokumenty u notariusza. Jest nas trójka rodzeństwa i wiem, że w razie śmierci obojga rodziców wszyscy troje dziedziczymy po równo 1/3 wartości mieszkania. Jednak przeprowadzenie sprawy spadkowej będzie zapewne wiązało się z kosztami. Czy nie będzie bardziej opłacało się, żeby mama za jednym pójściem do notariusza przepisała miaszkanie dla jednego z nas, po śmierci ro...
  • witam Wynajmuje mieszkanie w starym budownictwie w warszawie . Mam problem z prądem w mieszkaniu jest stara instalacja i zaczeły nam sie dziwne rzeczy dziać otórz co noc wyskakują nam korki okazało sie ze gniazdko w łazience robi spijecie . Gniazdko z białego zrobiło sie czarno żółte a wtyczka od pralki wyraznie nadtopiona jest zgłaszałam to własciecielą mieszkania i oczywiscie nie przejęli sie tym w ogóle tylko powiedzieli żebyśmy nie używali tego gniazdka (a o tym ze wezwę elektryk...
  • Mam prośbę, nie bardzo orientuję się w prawie dotyczącym sprzedaży mieszkania, dlatego proszę o radę. Poniżej opisuję sytuację: Właściciel mieszkania,wykupił je od miasta za jakiś tam mały procent. Podobno wg prawa jeśli sprzeda je do 5 lat będzie płacił podatek. Chce je sprzedać mi, ale nie płacąc podatku. Opcja jest taka że przepisze je w darowiźnie córce ( wiecie może ile to trwa??) a ona sprzeda je mi. Tylko podobno weszły przepisy że nie będzie mogła sprzedać mieszkania do roku? ...
  • Witam, mam problem-posiadam mieszkanie spóldzielcze własnościowe o pow.29 m2 i otrzymałam propozycje zamiany na mieszkanie spóldzielcze lokatorskie/mieszkanie jest własnoscia spółdzielni/ o pow.47 m2. Proszę mi poradzic,czy za różnice w metrażu powinnam jeszce zaplacic. Mam wątpliwosci,czy zamienijąc mieszkanie wlasnosciowe na lokatorskie nie strace na tej transakcji, dziękuje z góry za pomoc. pozdrawiam
  • Jeszcze przed wejściem w życie ustawy o korzystnym wykupie mieszkania złożyłam wniosek o wykup. Wówczas spółdzielnia powiadomiła mnie, że aby rozpocząć sprzedaż mieszkań w budynku przynajmniej 1/4 lokatorów musi złożyć wniosek o wykup. Podobno taka większość się zebrała i wykup miał być kwestią czasu. Kilka dni temu (około 5 miesiecy od złożenia wniosku) ponownie odwiedziłam spółdzielnie i usłyszałam, że nie mogę wykupić mieszkania ponieważ nie zebrano wymaganej liczby chętnych....
  • Nabyłem w spadku po Ojcu(zmarłym w styczniu 2007 )1/4 mieszkania, również 1/4 nabyła moja Mama, pozostała 1/2 mieszkania była i jest własnością Mamy ponieważ rodzice nabyli 8 lat temu nieruchomość wspólnie. Mama jest zameldowana w tym mieszkaniu nieprzerwanie od 25 lat, ja natomiast nie. W tej chwili postanowiliśmy sprzedać mieszkanie i przeprowadzić się. Kto z nas musi zapłacić podatek w wysokości 19 % i od jakiej części ?
  • Powiedzcie prosze, jesli: - małżonkowie mają wspólne mieszkanie własnościowe - po kilku latach zrobili rozdzielność majątkową bez podzialu tego mieszkania - po ustanowieniu rozdzielności jedno z nich zaciągnęlo dług, którego pewnie nie spłaci i zacznie się... - pytanie- czy można jakoś uratować to mieszanie, bo drugi z małżonków nie odpowiada za długi powstałe po rozdzielności, ale czy to dotyczy tez nietykalnosci wspolnego mieszkania? Jak sadzicie?
  • Kupiliśmy działkę dla której w momencie odłączenia z księgi wieczystej została nam przepisana do naszej księgi załozonej na nową działkę służebność mieszkania i użytkowania nieruchomości na rzecz ojca właścicielki sprzedającej te działki. Oczywiście pan ten ma gdzie mieszkać i służebność ta ograniczona formalnie jest do jego nieruchomości, lecz jego podeszły wiek uniemożliwia nam "dogadanie się" w sprawie wykreślenia tej służebności z naszej księgi. Jak inaczej mozna to załatwić...
  • Witam .Piszę w imieniu teściowej bo kobieta jest załamana i chcę jej pomóc.Sprawa wygląda tak. Niedawno zmarł mi teść, który wraz z teściową mieszkali w domu . Dom należał do matki teścia ,która przed śmiercią przepisała nieruchomość na swoją córkę i wnuczkę . Rodzina teścia wyjechała do niemiec a teściowi zaproponowali pełnomocnictwo (notaralnie). Teść przed śmiercią wraz z teściową mieszkali (teściowa nadal) w tym domu przez 22 lata płacąc wszystkie podatki . Nieruchomość utrzymywali za wła...
  • Witam, Prosiłbym o poradę w poniższej sprawie - chodzi oczywiście o rozwiązanie legalne i najtańsze. Kilka lat temu kupiłem mieszkanie, które teraz chcę sprzedać i kupić większe. Moim rodzice chcieliby kupić moje obecne mieszkanie dla mojej siostry. Czy w związku z tym możliwe jest abym ja dokonał darowizny mieszkania na siostrę a rodzice darowizny gotówki odpowiadającej wartości gotówki na mnie ? Czy jest to legalne i na czym w tej sytuacji można zaoszczędzić ? Pozdrownia MS
  • rodzice mieszkaja w mieszkaniu spoldzielczym lokatorskim.Ja mam swoje mieszkanie tez lokatorskie i jestem w nim zameldowana.Zastanawiam sie co z mieszkaniem rodzicow gdyby nagle (odpukac) zmarli.Przeada tzn. spoldzienia zabiera.A co z wkladem mieszkaniowym? Niestety na dzien dzisiejszy nie moge zameldowac sie u rodzicow.Na wykup tez nie ma pieniazkow A co jesli zameldowala bym tam niepelnoletnie dziecko?Co w takiej sytuacji? Ile czasu musze byc zameldowana(czy wogole jest jakies minimu...
  • Witam, mam taki problem, dwa lata temu wykupiłam mieszkanie (kawalerkę) od miasta. Oczywiście obowiązuje mnie 5-letni okres karencji, kiedy nie mogę sprzedać mieszkania, ale ja chciałabym zrobić coś innego, chciałabym by mieszkanie zostało przepisane na moją 2-letnią córkę. Nie jestem mężatką, mam tylko jedno dziecko i to własnie na nią chciałabym przenieść prawo własnoći. Stąd moje pytania: 1. Czy w ogóle jest możliwość przepisania nieruchomości na dziecko ? 2. Jakiego r...

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.