mini

(12 wyniki)
  • no wlasnie, kupilam dzisiaj 4 sadzonki campanula mini, bo nie moglam sie oprzec takie byly ladne:)...wlasciwie wygladaja bardziej jak rozyczki niz dzwoneczki wiec sie zdziwilam jak przeczytalam ze to tez campanula..niestety nie ma przy nich zadnych wskazowek odnosnie wymagan, w necie na temat tego rodzaju tez jakos brak informacji..na jednej stronie pisza, ze w pelnym sloncu kwitna najlepiej, na innej zeby pelnego slonca unikac i to by bylo na tyle..w ksiazkach o campanula jest pe...
  • Dostałam kilka miesięcy temu mini różyczki, kwitły pięknie, ale do czasu. Zaczely gubic liscie i zostały same lodyzki. Potem wystawilam je na dwor.Maja kilka listkow, ale pozółkłych. Teraz nadchodzi zima i nie wiem jak je ratowac. Przeniesc do domu, w jaka temperature? Rosna w plytkiej donczce, bo sa faktycznie maleńkie. Prosze o rade.
  • Witajcie. Mam do zagospodarowania mały ogródek ok 10 m2, który znajduje się od strony południa (ostre słońce) za tarasem (dwa schodki w dół). Dwa lata temu posadziłam iglaki, takie zdrowe, geste tuje ale efekt taki średni a ja szukam jakiegoś odbrego pomysłu. Czegoś efektownego.
  • Witam mam w ogrodzie spore oczko. Ale juz znudzily mi sie rybki, roslinki i GLONY. Blee. I wpadlem na taki pomysl czy mozna jakos przemienic takie oczko w mini basenik. Chodzi mi o to zeby dodac do wody chemi zeby byla czysta i pachnaca a od czasu do czasu moc sie ochlodzic. Prosze o odpowiedz jakie srodki sa najlepsze czo jeszcze trzeba by zdobic... Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.
  • Mieszkam na parterze w bloku jednopiętrowym. Chciałabym zagospodarować teren pod moimi oknami (kuchenne i pokoju). Położenie: północny wschód. Podłoże: b. słabe, piaszczyste. Wielkość: szerokość - 3m (od drogi osiedlowej do ściany budynku), długość - 7m (od drzwi wejściowych do klatki sch. do szczytu ściany). Chodzi mi o takie nasadzenia, aby nie wymagały dużo pielęgnacji i podlewania, a cieszyły oko. Nie mam pomysłu, a wiosna tuż, tuż :)
  • witam wszystkich jestem totalnie ZIELONA jezeli chodzi o rosliny do tej pory nie interesowalo mnie to wogole ale teraz gdy juz troche podroslam i mam w koncu swoj wlasny taras...moim marzeniem jest miec swoj mini ogrodek - gdzie moge urzadzac codziennie piknik :D prosze prosze prosze niech ktos mi pomoze albo chociaz poda jakas godna polecenia strone o roslinach mam taras - (ok.18-20 m2) - czesc tarasu bardzo nasloneczniona natomiast druga tak srednio.. planuje za...
  • Już piszę jaki, otóż kiedyś około 20 lat temu moja mama kupiła coś takiego jak takie radełka, które pchało się i spulchniało ziemię.Ogólnie maszyna była bardzo ciężka, więc szybko przestałyśmy jej używać i teraz zobaczyłam u mnie w mieście, gdzie chyba wszystkie drogi są remontowane, że robotnicy z zieleni miejskiej mieli podobne urządzenie, ale na ropę i pan sobie szedł, a to mu super spulchniało ziemię. Moja mama po długiej przerwie znowu zajęła się uprawą ziemi i bardzo zainteresowa...
  • Są jakies? Mam działkę, w każdym miejscu zadrzewionym, gdzie chciałabym postawić piaskownicę dla juniora podoba się tez mrówkom. Paskudnie gryzące czarne mini-potwory. Nie chcę żeby mi dziecko zjadły. Nie chcę sypać trawki chemicznymi superodstraszaczami bo Młodego nie upilnuję, żeby się nie częstował. Może są jakieś rośliny, których mrówki nie lubią? Albo jakieś ekologiczne metody na namówienie ich do odejścia?
  • Mimo iz nie jestem bardzo doswiadczona ogrodniczka w zeszlym roku postanowilam zalozyc male wrzosowisko tuz obok tarasu. W sklad jego wchodzi tylko kilka krzewkow wrzosow i kilka drzewek w wersji mini. Efekt byl i jest wspanialy. Zachecona efektami wykarczowalam wraz z przyjacielem pol zagajnika, ktory moj tato bardzo pielegnowal(tzn pozwalal tam rosnac wszystkiemu:) pozostwilam cudowne male brzozy i jakies tam iglaki... i przystapilam do wdrazania mojego planu wrzosowiska:) Wzdl...
  • Wymyśliłem sobie że w tym roku zrobię lodowisko na moim trawniku przed domem (no właściwie to mini lodowisko) Jednak moja ślubna cały czas suszy mi głowę że to nie jest najlepszy pomysł bo trawę po tej zabawie szlak trafi Czy moja ukochana małżonka może się mylić?
  • Jak można sensownie zagospodarowac krajobrazowo pastwiska i jeszcze na tym zarobić.? 32 hektary ,ziemia torfowa,dostęp do małej rzeczki Położone w bliskiej odległości 160 tysięcznego miasta. Chodzi mi raczej o pomysły z zakresu architektury krajobrazu. Myslałem o szkółce roślin wrzosowatych,pasiece(łaka kwietna),czy coś podobnego Pastwiska są włąsnością gminy? Może znacie podobne pomysły już wykorzystane
  • moja dzialka nie jest przezemnie niestety czesto odwiedzana ale bardzo chce ja miec.Kupilam ja mocno zachwaszczona i prawde mowiac do tej pory nie moge sobie dac rady.Ziemia jest gliniasta wiec albo ciagle bardzo wysuszona albo po deszczu bagno.Podgladajac sasiadow postanowilam tak jak i oni kupic drewniane paliki ulozyc z nich duze jajo ,wewnatrz nasypac ziemi i tylko tam posadzic kwiaty lub byliny.wokol trawe i drzewa owocowe ,ktore juz sa.Nie wiem jednak czy wewnatrz tego jajo...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się