Bądź świadoma i bezpieczna w ciąży! Moja Ciąża z eDziecko.pl

moczu

moczu

(375 wyników)
  • witam, może któraś z Was, Drogie Forumowiczki, miała do czynienia z refluksem moczu i sposobami jego leczenia? u synka 5m-cy zdiagnozowano na razie reflux 4st z lewej, nieco mniejszy z prawej. czy często towarzyszy temu asymetria nerek (u nas lewa ma 41, a miała 48, prawa 65 mm) oraz zastój moczu i baardzo słaby apetyt? miałyście może jakieś doświadczenie z defluxem? będę wdzięczna za każdą informację
  • .. dziecku które jest już odpieluchowane ale na tyle małe, ze nie zakuma sikania do pojemniczka córkę czeka operacja, ma dwa lata, jak to zrobić, żeby wynik był wiarygodny? wszelkie pomysły mile widziane :)
  • witam wszystkich moja 5 letnia corka popuszcza mocz, i kał. lecze sie u uroluga. corka brala najierw tabletki ditropane pozniej vecisare. efekt zerowy. dostala skierowanie za cystoskopie. poprawil sie tylko kierunek oddawanego moczu. popszczanie jednego i drugiego bez zmian, nawet z nasileniem drugiego. po ponownej wizycie u lejarza zapisal leki przeczyszczajace,bo byc moze zalegajcy stolec napiera na pecherz. poprawy znow nie widze. zapach moczu i jest specyficzny-a traczej specyficzni...
  • Czytam z zapałem to forum i często piszecie że jesteście w stanie po zapachu rozpoznać czy jest np bakteria coli itp. Proszę spróbujcie zdefiniować ten zapach bo moje dziecko miało tą bakterię (bakteriuria znamienna )i pyro......cośtam ;/, ba nawet ostre zapalenie nerek a ja naprawdę nic nie wyczułam ( mimo że jestem raczej z tych matek przewrażliwionych). Czy pampers czy tetra nie czuję nieprzyjemnego zapachu, mocz mojego bejbe wydaje mi się bezwonny, chociaż teraz wyniki nieco lepsze a wcz...
  • Jaka jest norma dopuszczalnej ilości moczu po mikcji w badaniu usg u niemowlaka, tak żeby można było stwierdzić, że mocz nie zalega?
  • trudna sprawa juz 3 raz powtarzam badanie na posiew moczu u 14 mies. dziewczynki, wczesniejsze dwa były zakłamane duża iloscia bakteriijako ze pobrane były do woreczka (( jutro bede probowala bezposrednio na płytke zlapac ale u tak malego dziecka jest to prawie nie osiagalne. dzięki za podpowiedzi
  • Pobierałam u dziecka mocz jak zwykle kontrolnie co miesiąc i pierwszy raz coś takiego się zdarzyło. Przy pobraniu mocz był normalny przejrzysty, wstawiłam do lodówki bo od 6 rano do 9 to tak sobie stać nie może. Wyjęłam go żeby zawieść do przychodni a on wygląda jak skondensowany sok pomaraczowy (żółty). Dzwoniłam do laboratorium i powiedzieli że temperatura w lodówce była za niska, sprawdziłam i było około 7 stopni a więc w chyba porządku. Tylko szczepiłam go dwa dni wcześniej (p...
  • Witam. Moja 4,5 letnia corka moczy się w ciągu dnia. Moczenie to polega na niekontrolowanym popuszczaniu moczu. Kiedy w pytam się dlaczego ma mokre majtki mowi, że nie wiedziala że chce "siusiu". W badaniu USG stwierdzono poszerzone UKM-y. Z badania CUM stwierdzono zwężone ujście cewki moczowej. Urolog powiedzał, że jest za mała na wykonanie badania urodynamicznego i zapisał na kalibrację. Proszę o informację na czym polega te badanie i czy pomaga.
  • Prosze o wstępne informacje czy badanie ogólne moczu mojej córki(10 miesięcy) jest dobry.Wreszcie trafiłyśmy do poradnii nefrologicznej ale 2 wizytea mamy dopiero w piątek. barwa-słomkowa przejrzystość-zupełna ph-kwaśny ciężar włascviwy-1005 białko-nb glukoza-nb urobilinogrn-norma bilirubina- (-) ciała ket.-(-) nabłonki płaskie-pojedyncze leukocyty-poj.w preparacie. Mocz został pobrany ok godz 18.00 i natychmiast zawieziony do laboratorium. Z góry dziękujue za wszystkie...
  • juz drugi raz zdarza nam sie taka sytuacja, że wynik moczu ogolnego jest bardzo dobry, czyli: kolor zółty, glukozy, białka, ciał ketonowych, erytrocyty, leukocytów, azotanów: brak urobilinogen: 0,2 E.U./dl cięzar własciwy 1.005 w ocenie mikroskopowej osadu moczu: nabłoki płaskie i okrągłe poj.w preparcie krwinki białe: 0-2 krwinki czerwone: św. poj. w preparcie. a wynik posiewu z tego samego moczu to: escherichia coli 10 do 4 pobieram mocz do woreczka niestety w inny sposób sie ni...
  • niedano był mętny badania były ok czy teraz też zrobic bo już nie wiem raz mętny raz ładny
  • Jak przechowujecie mocz do chwli dostarczenia do laboratorium.U mnie jest tak,że czasami od chwili pobrania moczu do momentu dostarczena do laboratorium jest 2 godzyny przerwy i wtedy przechowuje mocz w lodówce na najniższej pólce drzwi.Słyszałam,że przechowywanie w lodówce powoduje namnażanie się bakterii.Prawda czy fałsz?
  • Dziewczyny mam pytanko, może któraś z Was spotkała się już z taką sytuacją i mi coś podpowie bo lekarze mnie jak debilkę traktują jak im to mówię... Kilka miesięcy temu po raz pierwszy wystąpił taki przypadek, Alka przestała siusiać, po tym jak przez dobę pieluszka była sucha moja mama (ja byłam w pracy) poszła z nią do pediatry a ta obejrzała ją, stwierdziła że wszystko ma opuchnięte, i natychmiast wysłała młodą do szpitala z podejrzeniem zum (nie miała żadnych objawów diurycz...
  • Witajcie! Muszę wykonać mojemu 15-miesięcznemu synkowi badanie moczu i nie mogę sobie poradzić ze zlapaniem materiału. Jestem poinformowana, że należy umyć, zdezynfekować siusiaka i łapać środkowy do pojemniczka... tylko, że próbuję już codziennie rano od 2 tygodni i nic. Pierwszym i głównym problemem jest to, że mój synek nie usiedzi ani minuty. Zazwyczaj ranek wygląda tak: budzimy się, lecimy w te pędy na przewijak - myję, i się przygotowuję do łapania zajmuje dziecko żeby na...
  • witam jestem mama Grzesia który przechodzil 2 miesiace temu ZUM, musimy zrobic badania kontrolne moczu i nie jestem pewna na 100 % jak pobrać próbkę. w szpitalu przemywali, po odciagnieciu napletka, kwasem borowym i łapali do pojemniczka, otwierając go w ostatniej chwili. czy tak samo mozna w waruknach domowych, czy mozna w aptece kupic kwas borowy i w jakim stezeniu pownien byc? czy może ktos przypomiec jak prawidłowo pobrać mocz u chłopca 4,5 miesiecznego? wydawalo mi sie ze byl na gó...
  • Zauważyłam, że moja prawie 13 letnia córka gdy wrzuca swoją bieliznę do kosza na brudne ubrania, jej majtki niemal codziennie są wilgotne, czuć od nich mocz. Czy Ala może mieć kłopoty z niedotrzymaniem moczu? No i czy to się mogło objawić tak późno? Wcześniej ani córka, ani nikt w rodzinie nie miała takich problemów. Chcę zapisać córkę na wizytę do lekarza, rodzinnego najpierw. Z tym, że "nasza" pani doktor jest na urlopie zdrowotnym (od czerwca do prawdopodobnie października). Mokrą ...
  • Tak zauważywałam taką prawidłowość. Jak Marysia miała zapalenie oskrzeli to podałam eurespal ( zawsze na niego zle reagowała ale myslałam że jej przeszło , miała wczęsniej gronkowca złocitego w przewodziepokarmowym i bardzo wrazliwy brzuszek") po podaniu leku wystapiła biegunka. Przed lekiem mocz był ok. Po biegunce zrobiłam posiew no i wyszło zakazenie.Po odstawienie eurespalu mała dostała Biseptol którym znacznie pogorszył sprawe. Po odstawieniu leków ( oczywiście na własna ...
  • Witam! Zdaję sobie sprawę,że to pytanie może niekoniecznie na to forum, ale może jako doświadczone mamy potraficie coś doradzić. 6-cio letnia córka koleżanki wstrzymuje oddawanie moczu w stresowych dla niej, moim zdaniem sytuacjach: zmiana opiekunki, pójście do przedszkola itp. Z tym,że problem nie ulega rozwiązaniu sam, bo dziecko zawsze czekało również ze zrobieniem kupki na powrót mamy.Jako spora już kilkulatka nie wysiusiała się, jeśli nie założyło się jej pampersa.Już kilkukrotnie...
  • Dziewczyny, corka ma prawie 2 lata i jeszcze jest zapieluchowana. Za nami pierwsze proba odpieluchowania, ale corka zuplenie nie kumala o co chodzi i planujemy nastepna na wiosne. Potrzebuje zlapac jej siusiu na badanie ogolne i posiew. Za nami druga 3 godzinna proba i generalnie jakas mega trauma. Mocz musze zlapac do sterylengo pojemnika i oddac do 12 do labu. Mira budzi sie kolo 8.00 i pielucha jest spomopowana po nocy. Zdjemuje jej pieluche, podmywam, przebieram i idziemy jesc sni...
  • Cześć dziewczyny, jakiś czas temu pobrałam mojemu synkowi mocz w woreczek- wyszła bakteria E.coli 10^5, powtórzyłam badanie w ten sam sposób i wyszła klebsiella 10^6, załamałam się,ale jeszcze raz pobrałam mocz do bania tylko że już inaczej, tak jak doradzono mi na tym forum-w pojemniczek. Odebrałam wyniki i na całe szczęście mocz jałowy :)) Pozdrawiamy :))
« poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Chcesz mieć własne forum dyskusyjne?

Szybkie i bezpłatne

Z dostępem do panelu administracyjnego

Możliwością ustawienia własnego logo

Załóż forum

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.