morze

morze

(24 wyniki)
  • Dokładnie 68 lat temu doszło do największej w historii tragedii na morzu. konflikty.wp.pl/kat,1020225,title,To-byla-najwieksza-tragedia-na-morzu-zginely-tysiace,wid,14207205,wiadomosc.html konflikty.wp.pl/gid,15291171,kat,355,title,Katastrofa-na-Baltyku-Zginely-tysiace-ludzi-zdjecia,galeria.html
  • katowice.gazeta.pl/katowice/1,72739,10059014,Prawie_dobe_jechali_nad_morze__Pasazerowie_TLK_musieli.html "Skoro pociągów i miejsc jest zbyt mało, to czy koleje mogą ograniczyć sprzedaż biletów, żeby takie sytuacje się nie powtarzały? Sitkowska [Małgorzata Sitkowska, rzecznik Inter City] przekonuje, że nie. Mówi, że to byłoby ograniczenie dostępu do oferty, która jest wykonywana w ramach służby publicznej (pociągi TLK są objęte dofinansowaniem wynikającym z umowy z Ministerstwem Infrastruktu...
  • Morza szum, ptaków śpiew, bez dymka pośród drzew Po Gdańsku i Olsztynie kolejne miasta planują wprowadzanie zakazu palenia na plażach. Ale nie wszystkie. - Lepiej stworzyć dobry klimat dla imprezowania i nie ważne, czy to się odbywa przy papierosku lub zimnym piwku - mówi burmistrz Krynicy Morskiej Słońce, woda, piasek i powtykane w niego niedopałki papierosów. Jako pierwsi do walki z takim wizerunkiem plaż zabrali się radni z Gdańska. Zakaz palenia przegłosowali miesiąc temu, ...
  • www.gazetawyborcza.pl/5,75539,4373995.html?i=0
  • policyjni.gazeta.pl/Policyjni/1,91152,7258253,Wczasowicze_opalali_sie_na_niewypalach__Nad_Baltykiem.html "Wzburzony Bałtyk odsłonił to, na czym przez kilkadziesiąt lat opalali się wczasowicze. A mianowicie arsenał 151 pocisków artyleryjskich z okresu II Wojny Światowej. Leżały sobie na plaży w Chłapowie."
  • ...niech sobie chociaż popatrzy! www.spiegel.de/fotostrecke/fotostrecke-16215.html
  • 1. Morze nie jest nudne - są fale albo ich nie ma, płyniesz, jeśli są - mogą cię ochlapać, przykryć, unieść, zdjąć część garderoby. 2. Nad morzem nigdy nie chce się tak bardzo pić jak nad jeziorem - może to zasługa przyjaznej orzeźwiającej bryzy? 3. Dno morskie jest zawsze przyjazne - twarde, w każdym miejscu możesz bezpiecznie stanąć - bez obawy pogrążenia się w obleśnym mule. 4. Nad morzem jest mniej robali (ważek, os, gzów, itp.) 5. I w ogóle...
  • www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_040804/prawo/prawo_a_4.html Prawo reklamy Polska Izba Turystyki sprzeciwia się kampanii negatywnej Heyah zachęcając, odstrasza Kampania reklamowa firmy Heyah - "Nie jedźcie nad morze", "Nie jedźcie na Mazury", "Nie jedźcie w góry" - wzbudza kontrowersje i otwiera dyskusję, czy negatywna reklama może naruszać prawo lub dobre obyczaje. Kampanii Heyah sprzeciwia się Polska Izba Turystyki. Twierdzi, że szkodzi ona branży turystycznej. - Billbo...
  • Bylo naprawde cudownie :) Temperatura powietrza 22 C, a wody 20 C ... ludzi jak zwykle niewiele, blekitne niebo, a w powietrzu szybujace jaskolki ... Toalety czyste, nowoczesne, i do tego bezplatne ... Ale nie wszyscy maja tak mile wspomnienia: wyborcza.pl/1,75480,6946751,Ta_plaza_nas_obraza.html [i] Karolina z Gorzowa Wlkp., lat 23: - Siedem dni spędziłam w Kołobrzegu. I nie polecam. Plaża krótka i zatłoczona. Więcej starszych niż młodych. Czułam się jak na zjeździe ...
  • A ja dzisiaj podaję owoce morza. Podgotowałam je trochę na "rosole królewskim", ugotowałam ryż, zmieszałam, dodałam "mieszankę chińską" Hortexu, curry, czosnku, chili i się teraz dusi.
  • nazwano mnie dziwadlem no coz na to poradze,ale dzieci-nagusy wprawiaja mnie w niesmak. czy to taki piekny widok?czy to higieniczne jest?
  • fajnie jest mieć wybór. móc dopasować coś do siebie, wybrać to, co mi najbardziej odpowiada. ale czy na pewno? kiedy wchodzę do sklepu, widzę 36 rodzajów mydła. zanim sprawdzę, które jest tym najbardziej odpowiednim dla mnie, mija bardzo dużo czasu, tracę humor i ochotę na zakupy. czasami wolałabym mieć zawężone pole wyboru... dotyczy to nie tylko zakupów ma się rozumieć...
  • Jeden z największych portali podróżniczych na świecie TripAdvisor rozesłał wczoraj do milionów użytkowników z całego świata swoje rekomendacje na sezon wakacyjny 2009. W raporcie doradzającym, jak w kryzysowych czasach świetnie się bawić za rozsądną cenę ("Best for Less"), poleca dziesięć najlepszych europejskich plaż. Wśród nich polskie wybrzeże Bałtyku. Nasze plaże znalazły się w doborowym gronie, obok hiszpańskiej Ibizy, portugalskiego Algarve czy tureckiego Bodrum. Twórcy raportu,...
  • Srynki, nie srynki, okazja do miłosno - całuśnych zachowań odpowiednia. Byśmy się kochali!!!! Może do tego lampka szampana??
  • ja tam lubie malże (ale musza byc rozowe, swieze). Kalmary dobrze zrobione (zeby nie byly twarde), osmiornica- tez pyszna. Krewetki zjem, ale sie nie zachwycam. POlacy zazwyczaj maja powsciagliwy stosunek do takich ... nowinek (?). Moj maz nie ruszy, chyba ze ich nie widac (np. krewetki na pizzy przykryte serem) (nota bene malze nie maja cholesterolu, a krewetki bardzo duzo)
  • Za półtora tygodnia zaczynam urlop. Dziwne, ale od samego rana czuję zapach morza. Pewnie dlatego,że już nie mogę się doczekać wyjazdu wakacyjnego. Wreszcie będzie można poleniuchować :))))
  • Gdzieś na jakimś forum natknąłem się na stwierdzenie, że w tych czasach wakacje w kraju to obciach i świadczą o ubóstwie lub braku ciekawości świata. Co za bzdura.
  • To brzeg pulsujący To rąk ocean gorący To mrok, cierpki mrok I noc, noc Ref. Wołania coraz mniej Wołania coraz mniej W wolny odpływam sen Wołania coraz mniej Wołania coraz mniej Adriatyk zamknął się I szept słonej ciszy I nagle blask, ostrość kliszy I biel, gęsta biel To sen, sen www.tekstowo.pl/index.php/tekst/Lombard/Adriatyk___ocean_gor%B1cy
  • Ładną mamy jesień tego lata - jak powiada stare indiańskie przysłowie. 15 stopni, wieje i cały czas pada. W takiej aurze setki tysięcy turystów zamiast skwierczeć na piachu, ubiera sztormiaki i myśli o powrocie. Zadowoleni są tylko restauratorzy - knajpy przeżywają oblężenie -Jak żyję, takiego okropnego lata nie pamiętam - mówi Paweł Wszółcowski z hotelu Energetyk w Ustce, rodowity mieszkaniec kurortu. - Kto by pomyślał, żeby w połowie lipca wieczorami ubierać zimową kurtkę?! A...
  • Dlaczego w dniu wyjazdu na upragnione wakacje wielu z nas paraliżuje strach? Przecież wakacyjne plany to nie zakres obowiązków pracownika. Niczego nie musisz. Szczęście jest już tak blisko. Przed tobą kilkanaście dni wakacyjnej laby. Oczyma duszy widzisz lazur morza i malownicze palmy, łódki na Mazurach albo konie na kieleckiej wsi. Ale zamiast cudownego luzu czujesz się jak po wypiciu pięciu kaw, boli cię żołądek, głowa... Oczekiwanie, by tylko ktoś cię sprowokował (a awantura muro...
« poprzednie 1 2

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Chcesz mieć własne forum dyskusyjne?

Szybkie i bezpłatne

Z dostępem do panelu administracyjnego

Możliwością ustawienia własnego logo

Załóż forum

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.