mosty

(32 wyniki)
  • Jak najlepiej dojechać z ul. Światowida do Mostu Gdańskiego, chodzi mi zwłaszcza o kawałek przy Modlińskiej - jeździcie tam Modlińską, czy tymi prowizorycznymi chodnikami po lewej stronie ulicy?
  • Witam Nie wiem, czy temat był poruszany, nie znalazłam nic w wyszukiwarce. Chciałam poruszyć temat niebezpiecznego zakrętu na ścieżce rowerowej na wyżej wspomnianym moście. Chodzi mi o zakręt w prawo, gdy zjeżdżając z mostu kierujemy się na południe wzdłuż Wisły. Jest tam prosty odcinek (biegnący mostem), który zmienia się w schody prowadzące prosto (na złamanie karku) w dół. Nie jest to zupełnie oznaczone. Jest absurdalnie nieprzemyślane. I zwyczajnie niebezpieczne. Czy jakieś or...
  • Dziś wybrałem się na wycieczkę rowerową na lewą stronę Wisły. Jak zawsze postanowiłem skorzystać z Mostu Toruńskiego. Ciasno tam było zawsze, ale jakoś dawło się jechać. Dziś natomiasrt natknąłem się na dodatkowe słupki usztywniające jakieś drogowskazy - przymocowane do listew dobojowych od strony jezdni. I okazało się, że tym razem przejazd to jest naprawdę niezłe wyzwanie na poziomie jazdy akrobatycznej, zwłaszcz gdy się ma duży rower z szeroką kierownicą i lusterkami Cat-Eue na...
  • Witam, azali wie ktoś, czy można się przeprawić przez rzeczony most z Pragi i pojechać sobie do Powsina? Chodzi oczywiście o kulturalne ścieżki rowerowe, a nie jakąś partyzantkę. Pozdrawiam Halev
  • z wizyta sie wybieram do kolegi chorego i tak sobie wymyslilam,ze skocze tam na rowerze; problem mam jeden - ktoredy? czy na moscie Lazienkowskim jest sciezka, a potem czy poradze sobie w krainie slimakow? no i zapomnialam dodac,ze musze dotrzec na Ostrobramska w okolice przestanku "Zamieniecka"; z gory dziekuje! no i pozdrawiam;-)
  • No i jak tam wszyscy? Bo my most zdobyliśmy i potem pojechaliśmy (znacznie uszczuploną grupą) pod Rurę:)) Jakie ustalenia na środę?
  • Jak myślicie - jak można teraz wjechać na most Świętokrzyski, albo czy był sens budowania w ogóle tego mostu jak nie mozna na niego wjechać, a ni zjechać, ale się wczoraj wkurzyłam ....
  • Jakim cudem w Warszawie (i w Polsce wogóle) można uniknąć pieszych na ścieżkach rowerowych, skoro są już oni na nich nawet na etapie planów?? bi.gazeta.pl/im/2230/m2230852.jpg a tutaj cały artykuł: miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34862,2231259.html
  • Most i główne dojazdy są już gotowe. Zanim nastąpi uroczyste otwarcie mostu czyli, taka mała aferka propagandowo-wyborcza, most powinni "objąć w posiadanie" warszawscy rowerzyści. Należy nam się to i tyle. Rower ma małą siłę przebicia. Szczególnie w zetknieciu z czymś twardym. Dlatego proponuję, aby Stołek dopomógł nam w zorganizowaniu uroczystego otwarcia mostu przez rowerzystów, połączonego z przejazdem co najmniej w obie strony. Pora obojetna. Może być w nocy. Napiszcie, czy wpa...
  • Cześć, czy wiecie w którym miejscu można wjechać na ścieżkę rowerową na Most Siekierkowski (oczywiście jeśli taka istnieje) od strony lewobrzeżnej Warszawki czyli ul. Czerniakowskiej, aby swobodnie przemieścić się w kierunku Wału Miedzeszyńskiego. Czy na Wale jest ścieżka? Chodzi o dojazd z Warszawy do Falenicy, będę wdzięczna za info.
  • Niech się wpisują Ci, którym udało się przejchać trasą toruńską po moście Grota ;) czasami sobie myślę, że dowmhill jest bezpieczniejszy... PS. podobno jest tam zakaz poruszania się rowerów...ale ja go nie widziałem :)
  • Czy są chętni do sforsowania tej przeprawy? Proponuję nocą, bo za dnia ciecie- ochroniarze bardzo bojowi są. No i kupa robotników się jeszcze kręci. Zapraszam...
  • Czy możecie wskazać jakieś miejsca z których jest dobry i ładny widok na Warszawę i w które można wybrać się rowerkiem? Nie interesuje mnie PKIN czy wysypisko na Bemowie, ani też mosty warszawskie. Byłem w niedzielę na Górze Lotników w Michalinie ale niestety wszystko zarosło i mało co widać.
  • Ta droga jest w najbardziej znanych przewodnikach: Pascal +taka mala ksizaeczka wydana kiedys przez GW (beznadziejna, szczerze odradzam korzystanie z niej). A na poczatku drogi stoi zakaz wjazdu. I na drodze lapie Sluzba Ochrony Kolei. Troche ciezko przemknac nia niezauwazenie bo droga ma ok 5 km i NIKT (oprocz SOKowcow:)) i pojedynczych rowerzystow nia nie jezdzi. Znalazlam juz inna (ale niestety bardziej skomplikowana) droge dojazdu do sciezki nad kanalkiem zeranskim a pytanie o ta dr...
  • Przejeżdzajac przez most Świętokszyski rowerem kolarskim , ludzie sa narażeni na bardzo niebezpieczna i śmiertelną niespodziankę , mianowicie przy łaczeniu z mostem szczeliny ktore prowadzą przez caly pas ruchu , są na tyle duże ze rowerzysta jadąc na takim rowerze nie ma szans a biorąc pod uwagę ze jest to rower dość szybko to taka niespodzianka może być bardzo niebezpieczna i śmiertelna. Może ktoś postawi znak ostrzegający o tym zanim ktoś zginie.Czy ktoś juz spotkał się z tym lub z i...
  • img266.imageshack.us/img266/108/roweryws4.jpg w każdym razie wspaniały przykłąd inteligencji i wyobrażni projektantów i wykonawców.
  • Skoro MASA przejezdzajac przez most Swietokrzyski jechala ulica a nie droga dla rowerow to jest na to prosta odpowiedz. Za mostem Swietokrzyskim droga dla rowerow skreca w prawo wpadajac na droge dla samochodow (tymczasowa obwodnica tunelu). Gdybys chcial jechac prosto to tam znajduje sie chodnik, ktory nie ma 2 m szerokosci a w swietle prawa na rowerze mozna poruszac sie po chodniku tylko wtedy jezeli ten bedzie mial conajmniej 2 m szerokosci. Zatem wjezdzajac na most z zamiare...
  • Pytanko: czy z mostu siekierkowskiego, jadąc od ursynowa, można zjechać na wał (ale nie na ulicę) w stronę góry kalwarii i dokąd można nim dojechać zbytnio nie wybijając sobie zębów. Z góry dzięki za info.
  • Pojechałem sobie dziś nowym mostem. Bardzo fajne miejsce do oglądania panoramy lewobrzeżnej Wawy. Most git :+), trasa nieskończona :+( Wiało jak w Szikago ;+) Pozdrawiam
  • Wyszedłem wczoraj wieczorem na rower z zamiarem zrobienia krótkiej wycieczki po Warszawie... pierwszy kierunek Dolna... Trzeba czasem się przeciągnąć po tygodniu jazdy po płaskim ;) Stamtąd pojechałem Puławską do Dworca południowego... ruch jeszcze całkiem spory, ale jadąc koło 40-ki nie było zbyt wielu chętnych do wyprzedzania... jechało się całkiem przyjemnie, bezwietrzna pogoda, lekki chłodek, bardzo przyjemne warunki do rowerkowania. Tam spotkałem się z Christoffem, postanowiliśmy ...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się