mosty

(37 wyników)
  • Zainteresowani wiedzą o temacie. Powoli traciłem wiarę w to, że temat ruszy, ale najwyraźniej coś się zaczęło. Stacja Neste przy węźle z Wisłostradą już nie istnieje - jest zamknięta, hula wiatr a Neste napisało mi w wyjaśnieniu, że wymówili im dzierżawę w związku z przebudową. Symetrycznie po drugiej stronie od lat był salon Hondy - też już zamknięty na siedem spustów z informacją, że przenieśli się na Arkuszową.
  • kiedy zamykają?
  • www.tvnwarszawa.pl/informacje,news,wisla-podmywa-most-polnocny,270570.html
  • Ciekawe czy nazwa przyjmie się równie dobrze jak rondo Radosław ...
  • Rusza budowa Mostu Północnego. Z punktu widzenia Żoliborza sprawa niby obojętna, ale: Most Krasińskiego mógł powstać przed Mostem Północnym - w tym samym czasie rozpisano przetarg na projekt a do tego jest tam znacznie prostsza sprawa z własnością ziemi. Ale... no cóż, lobby Żoliborza jest dość wpływowe - na pewno bardziej wpływowe niż lobby Bródna i Targówka. Ale gdy najpierw powstanie Most Północny i trasa do Młocin, to ruch wleje się w przez Bielany i Żoliborz do centrum...
  • Jest szansa na likwidację wąskiego gardła na ul. Kasprowicza. Mieszkańcy walczą też o przebudowę Wólczyńskiej. – Bielany mogą zostać sparaliżowane przez most Północny – ostrzegają. www.zw.com.pl/artykul/539568-Most-zakorkuje-Bielany.html
  • Drżyjcie Bielany- w następną sobotę Most Skłodowskiej, czyli Północny jak normalni ludzie mówią, otwierają. Zobaczymy, czy Bielany wytrzymają... www.gazetaecho.pl/od-nastepnego-poniedzialku-jezdzimy-polnocnym_60101
  • miasta.gazeta.pl/warszawa/1,95190,6232460,Zoliborz_prosi_o_most_tylko_dla_tramwajow.html Chyba warto poruszyć ten wątek również tutaj. Ja tam jestem także za pasem dla samochodów, ale: - oddać trzeba od razu cały ciąg do Budowlanej - nie dla poszerzania ulicy krasińskiego do klasy drogi tranzytowej Most lokalny ok, do tranzytu służy most Grota/trasa AK.
  • Niech mottem dyskusji stanie się fragment wywiadu Krzysztofa Piesiewicza dla Informatora Żoliborza: "Myślę że mieszkańcy mojej dzielnicy nie dadzą się zwieść inwestycji, która co najwyżej ma posłuży do spektakularnych efektów nie rozwiązując rzeczywistych problemów komunikacyjnych Stolicy a zarazem niszcząc nieliczne miejsca uratowanej, starej Warszawy. Budowa mostu w tym czasie, w ten sposób i w tym miejscu uczyni z naszej dzielnicy „przejazdowo”
  • Czy ktoś z Państwa był dziś na spotkaniu w tej sprawie w gminie? Wydaje mi się, że władza i projektant robią swoje, a zebrani mieszkańcy Żoliborza mają negatywne zdanie o tym projekcie. Proszę o opinie.
  • Most – może inaczej? W dniu 21 VI 2007odbyło się, w gmachu NOT-u na ul. Czackiego w Warszawie, spotkanie informacyjne na temat projektowanej trasy mostowej Krasińskiego–Budowlana, „wraz z ekologicznym środkiem transportu” jak napisano w zawiadomieniu, kolportowanym – choć skromnie – w ciągu paru poprzedzających dni. Dwie rzeczy były wiadome już przed zebraniem: – że jest projektowana trasa mostowa łącząca ulicę Budowlaną po praskiej st...
  • Ostatnio pojawiają się artykuły z deklaracjami kandydatów na prezydenta naszej kochanej stolicy dotyczące planów budowy Mostu Krasińskiego na przedłużeniu ul. Krasińskiego koło Centrum Olimpijeskiego. Mieszkam na Żoliborzu od urodzenia, przy Pl. Wilsona od 14 lat. To kolejny niepotrzebny Nam kwiatek do korzucha. Pl. Wilsdona jest i tak codziennie rozdeptywany przez tłumy przyjeżdżające z Pragi, zdąrzające do metra. Przystanki autobusowe pod Kinem Wisła ustawione sa właśnie dla tyc...
  • ....podobno Pani Walz, miała całkiem dobry wynik wyborczy (sic!) na Żoliborzu, a na siłę forsuje budowę mostu Krasińskiego, inwestycja przy założeniu, że zostanie zrealizowana przed mostem północnym i w czasie kiedy na 2 lata most grota będzie zamknięty i remontowany, spowoduje, że tranzyt samochodów przez Pl.Wilsona i jeszcze tramwaj nie wiadomo dokąd, który w projekcie także jest, zniszczą do końca zasoby i stare budynki Żoliborza Centralnego, co Państwo o tym sądzicie...
  • rzeczpospolita.pl/dodatki/warszawa_060926/warszawa_a_1.html INWESTYCJE Most Krasińskiego zbudują za cztery lata Miasto chce do 2010 roku zbudować most między Żoliborzem a Targówkiem. Przeprawa łącząca Białołękę z Bielanami ma być gotowa w 2011 roku Według ustaleń "Rz" władze miasta zaplanowały budowę mostu Krasińskiego na lata 2008 - 2010. Urzędnicy przygotowują właśnie dokumenty niezbędne do dofinansowania przez Brukselę budowy mostu Krasińskiego. Jedna dziesiąta działek Tras...
  • Mieszkańcy Bielan pozdrawiają mieszkańców Białołęki .Spotkamy się za 5 lat jak zacznie sie budowa mostu północnego.Na razie możemy sobie pomachać ręką z przeciwnych brzegów rzeki.A teraz wyciągnąć trzeba wnoiski po przegranej sprawie w sądzie. 1.Niech firmy które wygrały konkurs ale które faktycznie nie wygrały go odadzą pieniążki z nagrody to chyba było ok 450000zł X 2 2.Niech ten ,,spec'' od budowy mostu poda się do dymisji albo niech go wykopią z tego ratusza. 3.No i zmienić ...
  • My po prostu chcemy mostu
  • www.zw.com.pl/apps/a/tekst.jsp?place=zw2_a_ListNews1&news_cat_id=11&news_id=92328
  • Miasto znow przygotowuje przetarg na most polnocny i w SIWZ ma byc wpisane, ze torowisko ma byc od strony polnocnej. Miom zdaniem takie wymaganie niepotrzebnie komplikuje wezel Mlociny bo trawmwaj i na wolczynskiej tramwaj bedzie musial przejechac na druga strone TMP zatem powinien byc jakis wiadukt. Czy ktos moze mi powiedziec na jakiej podstawie rodza sie takie wymagania? Czy ktos robi jakies analizy ktora opcja jest bardziej korzystna? Mam wrazenie, ze ktos kiedys tak sobie wymysl...
  • Toczy się postępowanie administracyjne w sprawie rozbudowy trasy Armii Krajowej do parametrów drogi ekspresowej. Na rozprawie 2 czerwca przedstawiciele GDDKiA stwierdzili, że jest za wcześnie, by rozstrzygać o takich szczegółach jak np. to, czy w efekcie modernizacji przy trasie pojawi się ścieżka rowerowa. Dowiedzieliśmy się jednocześnie, że wystosowane w tej sprawie w zeszłym roku pismo "zaginęło". Nie chcemy, by potem okazało się, że ścieżka "nie mieści się " albo "musi" p...
  • siskom.waw.pl/artykuly/2008/080509-dz.jpg ----------------------------- www.blueandyellow.pl

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się