mosty

(27 wyników)
  • Co z mostkiem na Kobialce? Czy ktos ma jakies info? Podobno mial byc juz na jesieni. Moze ktos z radnych sie wypowie.
  • Przez całą jesień urzędnicy z Ratusza i ZDM zarzekali się, że (poza częścią tramwajową) most będzie gotowy do końca 2011. Nie zaszły żadne wydarzenia nadzwyczajne - force majeure jak to się określa w kontraktach - czyli w listopadzie i w grudniu nie spadł śnieg, jesienią nie padał deszcz i nie wiał wiatr, etc - i co? Nic. Co się teraz dzieje? "Odbiory" zajmą niewiadomo ile i skonczą się "wiosną" (czyli pod koniec czerwca?)? Cóż to za piękny przykład impotencji urzędników! Pół roku będą ...
  • 25 lutego, początek o godz. 18:30 w sali konferencyjnej Urzędu Dzielnicy (Modlińska 197) organizuję spotkanie mieszkańców z udziałem przedstawicieli GDDKiA: radny.com.pl/dok2kadencja/int2kadencja/int2_320-spotkanie130204prosba_dzb.jpg Serdecznie zapraszam. PS. Czekam jeszcze na potwierdzenie przybycia ze strony GDDKiA.
  • warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,10772387,Przetarg_na_most_Grota_ogloszony__Zamkna_trase_.html
  • Most przy ul. Kobiałka na Białołęce musi zostać zamknięty do listopada. To zła wiadomość. Dobra jest taka, że obok powstanie most tymczasowy, a drogowcy wreszcie wezmą się za budowę nowej przeprawy. www.tvnwarszawa.pl/-1,1665453,0,,most_na_bialolece_sie_sypie__drogowcy_zbuduja_nowy,wiado mosc.html
  • Nie wiecie przypadkiem co się dzieje z Mostem Krasińskiego. Na Północny rozpisali już przetarg a tu cisza...
  • sznowni sąsiedzi ! ostatnio jeżdżąc do pracy rano zauważyłam, że naszym mostem na Białołęce ( ul Białołęcka) jeżdżą ciężarówki załadowane piachem,codziennie widzę te same w kolorze wiśniowym lub zółtym z z tej samej firmy.Jest ich na prawdę dużo.Jak tak dalej pójdzie to ten most podzieli losy mostu na Kobiałce. Próbowałam rozmawiać z jednym z kierowców ale nawet nie będę cytować jego beszczelnej odpowiedzi, próbowałam też kontaktować się z numerem telefonu podanym na boku cieża...
  • Już przed II Wojną Światową planowano zbudowanie Mostu Krasińskiego na Wiśle, który połączy Żoliborz oraz Targówek. Do tego pomysłu wraca się co kilka lat - zazwyczaj przed wyborami. Nowy most widnieje także w tegorocznym Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania . W TYM MIEJSCU znajdziecie poglądową mapkę z lokalizacją mostu. Ma on znajdować się na przedłużeniu ul.Krasińskiego na Żoliborzu oraz ul.Budowlanej na Targówku. Na mapce jest zaznaczony grubą, przerywaną, z...
  • Wszyscy pewnie słyszeli o budowie Mostu Północnego (dalej MP), na który czekamy jak na zbawienie. Ma zdecydowanie zmniejszyć korki, które pojawiają się podczas przeprawy na drugą stronę Wisły. Być może nie wszyscy jednak wiedzą, że MP ma stanowić pierwszą fazę budowy jednej z obwodnic, która ma nosić nazwę Trasy Mostu Północnego (dalej TMP). Trasa ma zaczynać się na węźle drogowym z Alejami Jerozolimskimi (okolice ul. Dzieci Warszawy). Dalej pobiegnie na północ, w stronę lotniska ...
  • Jakoś nikt nie zwrócił uwagi, że pomyślnie zakończono przetargi na projekty mostów Krasińskiego i Północnego. Ponieważ nikt się nie odwołał (startujące firmy podzieliły się przetargami), więc można podpisywać umowy. Wiem, że do wybudowania mostu droga jeszcze daleka, ale rozstrzygnięcie konkursu na projekt to chyba duży krok naprzód. W końcu przetargu nie udawało się rozstrzygnąć przez ponad 2 lata. Pozdrawiam wszystkich dojeżdżających
  • Drewniany most u ujścia Kanału Markowskiego trafił szlag i zagrodzono go betonowymi zaporami. Tymczasem muchy się nie gonią, aby wybudować w tym miejscu trwały most z betonu o wyższej nośności.
  • Ja juz zbieram podpisy! Polecam i Wam to samo... :) www.tvnwarszawa.pl/informacje,news,polnocny-za-sklodowska-radny-zbiera-podpisy,338744.html Pozdrawiam S.
  • Miasto Warszawa zbudowało bardzo przyjemną ścieżkę biegową od mostu Łazienkowskiego, do mostu Grota. Może warto pomyśleć nad przedłużeniem tej ścieżki na terenie Białołęki. Jako minimum wystarczy trochę słupków z "drogowskazami" i słupki kilometrowe. Ścieżka taka powinna mieć jak najwięcej miękkiej nawierzchni. Moja propozycja, to przedłużenie ścieżki od Grota, chodnikiem obok elektrociepłowni, pod Modlińską, północnym nabrzeżem portu żerańskiego, wzdłuż Płochocińskiej, na drugą stronę kanału...
  • Próbuję to załatwić z szyprem MS "Generał Kutrzeba", ale on chyba mocno zajęty jest, bo odpowiada "papuga". A chodzi mi o to, żeby ten stateczek przybijał do filara pod mostem na Kobiałce, co umożliwiłoby zaokrętowanie mieszkańców Grabiny, Regat i Os. Mochtyńska, gdyby chcieli popłynąć do Serocka. NIe bardzo mi się uśmiecha o wstawać w weekend rano, żeby zdążyć przed 9:00 pod Auchana. Czy jest tu ktoś chętny do poparcia takiej inicjatywy?
  • Dziękuję władzom Warszawy za korek, jaki trworzy się na ulicy Białołęckiej już od mostu prowadzącego z Płochocińskiej w kierunku TT. Cały ruch mieszkańców jadących z północy do stolicy omija piękny, wybudowany za pieniądze Białołęki dojazd do hal kupieckich, który korkuje Płochocińską. Wszyscy uciekają w Białołęcką, nie chcąc stać na Płochocińskiej. Tu może pomóc tylko poszerzenie Płochocińskiej tak, jak było to planowane, ale zostało wyrzucone z WPI. Co ciekawe, na mapie znajdującej...
  • Nadzór budowlany planuje zamknąć przeprawę nad Kanałem Żerańskim. Powód? Zrujnował ją deweloper. Dla północnej Białołęki to jak wyrok. Powiatowy inspektor nadzoru budowlanego obawia się, że most na Kobiałce w każdej chwili może runąć do Kanału Żerańskiego. W przygotowaniu jest już decyzja o zamknięciu feralnego obiektu. Ale drogowcy negocjują jeszcze przedłużenie jego agonii. www.zw.com.pl/artykul/1,413991_Odcinaja_Bialoleke.html
  • ... do tramwaju na Annopol. Myślę, że mała korekta trasy linii 204 załatwiła by sprawę (Skarbka z Gór, Berensona, Ostródzka, Juranda ze Spychowa, Danusi, Szlachecka, Daniszewska, Annopol, Rembielińska i dalej bez zmian do PKP Praga). -- agent ze WSI ;) pl.youtube.com/watch?v=tUEyYuZkjVI www.youtube.com/watch?v=F_Oxtn000L8
  • Dzisiaj znowu zniszczony został asfalt na skręcie z Kątów G. w prawo na mostek na ul. Zdziarskiej. Notorycznie, na siłę skręcają z ul. Kąty Grodziskie ciężkie samochody do obsługi osiedla JWC przy Zdziarskiej. Jest to prawie niewykonalne, dlatego po każdym ciężkim sprzęcie pozostaje połamany asfalt, wywrócony krawężnik i dół. Do tego skrzyżowanie jest zablokowane przez kilka minut. Nie rozumiem, dlaczego z ul. Kąty Grodziskie w lewo jest zakaz jazdy dla pojazdów powyżej 10 t a w prawo na most...
  • Zapowiadana od kilku lat przebudowa Trasy Toruńskiej (Trasy Armii Krajowej) do ekspresowej (klasa S) trasy S8 zbliża się wielkimi krokami. Trzeba więc zająć się tą sprawą na naszym forum. Co ma się zmienić? * poszerzenie Mostu Grota Roweckiego do 2x5 pasów ruchu (po 5 w każdą stronę!), * poszerzenie całej trasy do 2x3 pasy a wielu miejscach do 2x3 + 2x2 pasy ruchu, * nowe wiadukty i ulice, * bezpośrednie połączenie (klasy S) z autostradą A2, która też zbliża się (niestety bar...
  • 26 marca 2009 roku o godz. 16.00 Rada Dzielnicy będzie głosowała: www.bialoleka.waw.pl/data/votesProjects/druk_217.pdf

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się