mosty

(32 wyniki)
  • Gdzie by tu podwiesić kładkę z chodnikiem i ddr ?
  • Można przejść, jest chodnik. Ale ja tam nie byłem, a mam pytanie do tych, co byli: jaki najlepszy podjazd od strony Wrocławia, a dokładnie Wilkszyna?
  • Witam, W sobotę przejeżdżałem rowerem przez most Milenijny. Jako że na moście jest wydzielona cześć rowerowa postanowiłem nią przejechać. Niestety bez upadku się nie obyło. Starty materialne nie są duże, ale jestem poobijany. Cały ciąg pieszy i rowerowy był zasypany śniegiem. Pod śniegiem była bardzo śliska nawierzchnia... albo wylewka w zimie na tej części mostu nie spełnia swoich zadań, albo pokryła się warstwą lodu, co uniemożliwiało normalne poruszanie się po chodniku. Ze śladów...
  • Witam. W miniony piątek "Gazeta Wyborcza" wydała wkładkę dotyczącą otwarcia Mostu Milenijnego. We wkładce znajduje się ramka o grupach osób, które niekoniecznie są zadowolone z jego otwarcia. Na liście jednak nie znalazłem rowerzystów, dlatego też postanowiłem osobiście sprawdzić, jak Milenijny spełnia wymogi infrastruktury drogowej, przyjaznej rowerzystom. Moje obserwacje zamieściłem w artykule na stronie: www.woo.strefa.pl?gl=mmilenijny Zapraszam do lektury. Pozdrawiam,...
  • Witam, czy jest mozliwosc przedostania sie rowerem przez most kolejowy na Odrze w poblizy stacji Wroclaw Popowice? Chcilabym zrobic wycieczke dookola miasta i wracalbym od strony Osobowic. Czy jest tam jakas kładka dla pieszych??
  • Wyniki badan natezenie ruchu rowerowego na moscie grunwaldzkim: rowery.eko.org.pl/?site=news&id=44
  • Temat był już poruszany, ale... Do tego, że jednokierunkowość na ddr nie istnieje zdążyłem się już przyzwyczaić, chociaż tego nie akceptuję. Jednak poruszanie się po ddr dwukierunkowo nie może być pozbawione jakichkolwiek zasad. Bardzo proszę o to, by: - trzymać się prawej strony - trzymac się prawej strony także wtedy, gdy jedziesz powoli ;-) - nie wyprzedzać w miejscach, w których jest wąsko i brak jest widoczności - patrzeć do przodu zamiast gapić się na licznik, narkotycznie jedn...
  • cą się z niego krwią. Już dawno się zastanawiałem, nad tym, aby ktoś podjął kroki w sprawie przejazdu pod Aleją J. Kochanowskiego. Na skrzyżowaniu Alei Kochanowskiego z ulicą Kanałową zginął wczoraj pieszy, bądź rowerzysta. Droga rowerowa, która prowadzi przez Aleję Kochanowskiego (przed mostami Jagiellońskimi) jest jedną z najbardziej uczęszczanych dróg rowerowych. Znajduje się też tam ścieżka biegowa (pętla 6km) gdzie co dzień biega kilkadziesiąt biegaczy. Za każdym razem jednak aby ...
  • Witam, Czy ktoś mógłby mi polecić ładna zieloną i nietrudną trasę rowerową? Tak mniej więcej na 20- 30 km. Wyjazd z okolic nowej Akademii Medycznej. Nie jesteśmy z Wrocławia,a chcielibyśmy w najbliższy weekend popedałować...może lasami...:)? z góry dziękuję za podpowiedzi
  • Dzis jadac rowerem po raz pierwszy mialem okazje przejechac nowym mostem ktory otwarto nad jazem Bartoszowickim. Nie trzeba sie juz przesiskac wąską kladką na wrotach jazu- choc bylo to swego rodzaju urozmaicenie wycieczek.
  • Będzie nowa kładka rowerowa przez Odrę. miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,49744,4974243.html
  • Hej, jakis czas temu pytalem o szlak z Psiaka do Rynku. Jezdze codziennie rowerem do pracy i musze powiedziec, ze to bardzo dobry pomysl. Zaczynam prace o 7:30, zeby z tą godziną wejsc do pracy potrzebuje wyjsc z domu o 6:53. Oto moja trasa: 5 - 7 minut zajmuje mi wyjazd z Psiaka nastepnie jakies 10 minut do Brucknera róg Kwidzyńskiej - miłe ścieżki rowerowe potem jakies 12 minut do Placu Grunwaldzkiego w tym totalnie zakorkowana ul. Kochanowskiego. niestety trzeba przeciskać si...
  • np nalozonych na mape google? i czy na budowanych obwodnicach beda kierunkowe pasy dla rowerow?
  • przejechałem się dzisiaj wałami nad Ślęzą, na odcinku od Kuźnik do mostu Partynickiego. jazda za mostem partynickim i od kuźnik w kierunku ujścia okazała się bardzo ciężka (wąziutka, zarośnięta, prawie nie uczęszczana) i w związku z tym niecelowa. droga (około 25 km) okazała się bardzo męcząca, głównie z powodu mećzących singletracków na większości odcinków - kręte, wąskie i baardzo zarośnięte, w sumie wyłącznie dla miłośników jazdy terenowej, niezbyt nadające się do jazdy rekreacyjnej...
  • Pytanko do zorientowanych jak w temacie. Czy można a jeśli tak to gdzie najlepiej wjechać, gdzie zjechać, czy ochrona ściga, na co ewentualnie uważać - czy są jakieś wystające pręty, dziury itp.? Chętnie śmignął bym po niej zanim otworzą dla ruchu samochodowego.
  • Dziś jadąc ścieżką rowerową z mostu milenijnego w stronę muchoboru na każdych światłach spotykałem samochód skręcający w prawo na zielonej strzałce, i nic by niebyło w tym dziwnego gdyby kierowcy stosowali się do przepisów ruchu drogowego a nie do prawa silniejszego. moim zdaniem na skrzyżowaniach ze ścieżką rowerową niepowinno być takich strzałek i było bu o wiele bezpieczniej. Co o tym sądzicie?
  • zapytanie w temacie. :) Mieszkam w okolicach Wrocławia od niedawna. W okresie letnim chcę jeździć do pracy rowerem, niestety jazda rowerem przez Oławę lub Wrocław jest zbyt długa. Chciałabym się dowiedzieć, jakie są alternatywne drogi podróżowania. Może jest jakaś przeprawa przez Odrę, którą można sobie skrócić drogę??? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i wskazówki. :) Pozdrawiam Amatorka :)
  • Czesc! Mam male dziecko (2,5 roku) i chce z nim zaczac jezdzic w dlugi weekend na wycieczki rowerem (dziecko za mna w foteliku oczywiscie). Jaka trase wybrac zeby bylo w miare bezpiecznie i mozna by dojechac w jakies zielone miejsce pod Wrockiem? (mieszkam w Śródmieściu). Pozdrawiam! B
  • Wczoraj rozmawiałem ze znajomym rowerzystą- nestorem (+70) Szczecina. Był zachwycony intensywnością wrocławskiego ruchu rowerowego! Nie jest to pierwszy tego typu głos. Badania przeprowadzone na Moście Grunwaldzkim przprowadzone przez Koalicję potwierdzają obserwacje gołego oka. Byłoby fajnie, gdyby nasza liczebność zaczęła się przekładać na stosunek władz do nas. Wydaje mi się, że jeśli nie teraz to już nigdy- dzięki kasie z UE rozbudują samochodziarzom zapchan dziś drogi i żaden gamoń...
  • Zaosi się na "ambitny" przebieg drogi rowerowej między Osobowicką a Trzebnicką. Kilka stromych podjazdów, slalomy, przejazdy z jednej strony na drugą. No i oczywiście przejazd przez rozbudowane skrzyżowanie bez możliwości, zbyt trywialnego oczywiście, przejazdu górą estakadą nad ul. Obornicką. Słowem - dla każdego coś dobrego ;). www.wi.wroc.pl/html/inwestycje/02070/20081015_fot14_big.jpg www.wi.wroc.pl/html/inwestycje/02070/20081015_fot11_big.jpg

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się