mycie

(18 wyników)
  • jak myjecie siusiaczka do posiewu? prosze o szczegoly, bo mam nadzieje ze za 3 razem uda nam sie tak umyc i pobrac ze nie bedzie coli. pozdrawiam b.
  • Witam; wlasnie sie zastanawiam, czym myc pupe Igi. do tej pory bylo to mydlo, ale z wlasnego doswiadczenia wiem, ze mydlo podraznia i wysusza. Moze jakis plyn do higieny intymnej? sama nie wiem, bo wyniki ma dobre, ale jesli cos mozna zrobic lepiej, to czemu nie? Pozdrawiam
  • Ręce mi już opadają, chciałam się dowiedzieć, czy ktoś też tak miał... Moja córka (lat ponad 3,5) miała dwa razy w życiu ZUM-y. Pierwszy jako niemowlę, drugi w zimie tego roku. Przy tym drugim ZUM-ie (leczony też szpitalnie) - w przeciwieństwie do pierwszego przypadku - miała silne bóle przy siusianiu, plus krwiomocz. Przy wypisie ze szpitala okazało się, że obecność coli wyszła też w wymazie ze sromu, więc dostałam kropelki jakieś na bazie zntybiotyku, by zakraplać małej srom dwa raz...
  • >madziulec-offtopic-czy uważasz, ze jest możliwe, żeby infekcje (e.coli) występowały poprzez nieprawidłową higinę? Chodzi mi o to, ze tamten rok był super, bez zakażen a w w tym odkąd poszła do szkoły (szkolne toalety pozostawiaja wiele do życzenia) ma zakażenie co trochę :/ wg mnie infekcje moga wystepowac przez nieprawidlowa / niedokladna higiene. W przypadku Michala praktyczni edalo sie wyeliminowac czesc zumow gdy zaczelismy myc go po kazdej kupie, gdy jeszcez nosil ...
  • czy, Mamy kilkumiesięczniaków, odciągacie napletek tylko do pojawienia się ujścia cewki czy odsłaniacie całą żołądź? Ja od kilku dni odciągam tak do połowy żąłędzi, tam jest mnóstwo mastki, ale nie wiem czy nie powinnam odsłonić całej bo czuję, że tam też nieciekawie. Tylko boję się, żeby potem z powrotem naciągnąć skórkę. Naprawdę, jest to dla mnie bardzo stresujące, czy to przypadkiem nie z mojej winy synuś jest "nosicielem" proteusa...
  • Witam! Kilka dni temu pisałam,że córka (2L) miała robiony posiew moczu w dwóch lab. W jednym wyszło niejałowo(2 bakterie w małej ilości) a w drugim wyszedł Proteus mirabilis 10 do 4, a mocz ogólny czyściutki(wszystko ujemne). Po tygodniu powtórzyliśmy posiew w tym drugim lab, i wyszło E-Coli 10do5. Czy to wiarygodne wyniki. Przeciez gdyby była infekcja to w powtórzonym badaniu też wyszedł by Proteus?? Już nie wiem co o tym myślec?? Będę wdzięczna za rady:) Magda
  • Hej mam pytanie czym podmywać córeczce pochwę? czy uzuwać białą wydzielinę?
  • Wyszedł man kiepski wynik, ale metoda woreczkowa bardzo watpliwa i musze powtórzyc badanie moczu z posiewem. Podpowiedcie jak złapać siuski u 14m biegającego smyka?Czym najlepiej umyc?Dac flache i begać za nim z jalowym pojemnikiem?
  • Czy różni się czymś od uczenia zdrowego dziecka? Kupiliśmy Zosi (20 mies.) nocnik - czy mam go jakoś specjalnie traktować, wyparzać, czy wystarczy normalnie myć? Przepraszam jeśli pytania są głupie, nie chciałabym czegoś zrobić źle.
  • Pamiętam, że pisałaś o myciu Amelki w szarym mydle. Dotyczy to całego ciałka czy tylko "pupy" i okolic? Patryk ma kłopoty ze skórką, krocie wydajemy na kosmetyki bez skutku i będe tera probować szare mydło za 1,70 ;-))) Czy to sie nazywa "biały jeleń"???? Help!
  • Córka 2,7 roku leczy się u ginekologa. Miała zaczerwienione krocze i odbyt. W moczu byla bakteria e.coli. DOstala augmentim, po którym dostała pokrzywki, ale na tyle póxno, że lek przyniósł efekt - e coli nie ma w moczu ani w pochwie. Ale zaczerwienienie jest dalej. Wcześniej robiłam badanie kału - pasożytów niet. Dziś mała ma juz mocno zaczerwienione krocze, płacze przy sikaniu (a u lekarza bylimsy tydzien temu). Mam już naprawdę dośc nieudolnych diagnoz i braków postępu w l...
  • Witam serdecznie, mam pytanka do mam chlopczykow. Otoz ostatnio bylismy u pani urolog (E. coli 10 do 5, usg ok, ogolny mocz ok, podany antybiotyk zinnat, po nim e. coli 10 do 4). Przepisala nam Furaginum i kazala mi porzadnie myc mojemu syniowi siusiaczka. Zsunela mu napletek az tak do polowy siusiaczka ( ku mojemu przerazeniu)i kazala myc go porzadnie mydlem przy kapieli a przy okazji smarowac skorke Contractubexem. I tu wlasnie pojawiaja sie moje pytania: 1) kiedy myjecie sius...
  • Ja od razu staje pod sciana gotowa na rozstrzelanie ;-) Teoretycznie powinnam zmeniac pieluche po kazdym siusiu, nie zawsze jest to mozliwe, poza tym... - no wlasnie, nie zawsze mi sie chce. Po kupie z kolei powinnam umyc, ale nie zawsze myje, choc staram sie akurat o tym pamietac i tego przestrzegac. Leki + no coz.. Tu jest tak, ze podaje furagine w mleku, bo tak podobno jest najlepiej. Ale wiadomo - czasem Myszol nie dopije porcji, a ja wtedy nei wiem, czy on swoja dawke leku juz wzi...
  • zeby zdezynfekowac? Mielismy e.coli.
  • Witajcie. Mam takie pytanko: jakich pieluszek używacie? Bo jak ostatnio byłam z Emilką u nefrologa to lekarka kazała nam zmienić pieluchy na tetrę (gotowanie + prasowanie). Pampersy można jedynie na spacer i ewentualnie na noc. Ciężkie teraz nastały dla nas czasy :))), ale czego nie robi się dla dziecka. Żeby ułatwić sobie sprawę, od dzisiaj "staramy się korzystać" z nocnika - Emilka ma dopiero 9 miesięcy - no i pierwsza kupka za nami. Nawet to siedzenie na nocniku jej sie spodob...
  • napiszcie proszę jaką prowadzicie profilaktykę zakażeń ukł. moczowego. Myjecie pod prysznicem, czy w wanience (pytanie oczywiście dotyczy starszych dzieci). Mycie raz dziennie czy więcej???. Co z kremami??? Jak z ubieraniem. cieplej niż normalnie. przyznam że skołowana już jestem. Przecież chyba nie należy przesadzać
  • Musze pobrać wymaz spod napletka , ale jak to zrobić, Na pewno odciągnąć ale czy zastosować rivanol czy patyczek mam czyś zwilżyć? Nie wiem jak mam się do tego zabrać aby wynik był jak najbardziej miarodajny. Może ktoś to robił?
  • Jutro ostatni dzień brania antybiotyku, potem kontrolne badania, furagin, cystografia itd...Chciałam was zapytać, co teraz?-jak uchronić dziecko (jeśli wyniki oczywiście będą ok), przed kolejnym zumem, na co zwracać uwagę, co z higieną-czy np. podmywać 2 razy, czy wieczorna kapiel wystarczy(maja ma 2,2 lata, robi siusiu na nocnik), czy bedziemy mogły chodzić jak dotychczas na basen? We wrzesniu mamy zaplanowany urlop na Majorce, ale juz się boję, bo jak mała tam zachoruje?czy będzie mog...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się