Forum Zdrowie Służba zdrowia
ZMIEŃ
      mycie

mycie

(5 wyników)
    • Fakt - ogólnie higiena w naszym kraju leży. Niestety, dotyczy to również szpitali. Owszem, każdy człowiek (przynajmniej w naszej kulturze) powinien przede wszystkim sam dbać o swoją higieną, myć się, zmieniać bieliznę, itp. Jasne, że dotyczy to również szpitalnych pacjentów. Tylko, że jest mały niuans - są to przeważnie ludzie chorzy, z obniżonymi możliwościami samoobsługi, przebywający w nader niekomfortowych warunkach... W szpitalach [b]brakuje[/b]: przebieralni (albo chociaż parawa...
    • Lekarz wizytujący chore dziecko, przystąpił do badania dziecka bez uprzedniego mycia rąk. Na kolejnej wizycie skierowany do łazienki celem umycia rąk wyraźnie się obruszył. Lekarz bezpośrednio po wstaniu zza biurka przystąpił bez uprzedniego mycia rąk, również nie nałożył rękawiczek, do pobierania wycinka. Oba powyższe przykłady z ostatnich dni czyli niestety XXI wiek, nie średniowiecze, miejsce - stolica Polski.
    • Witam, chciałabym prosić o informację, w jaki sposób mogę wymusić mycie rąk i używanie rękawiczek ochronnych przez personel wykonujący szczepienia ochronne. Przede mną jeszcze siedem zastrzyków, a po pierwszym z nich ogarnęło mnie przerażenie. Pani wykonująca szczepienia (w otwartym na oścież gabinecie zabiegowym)obsłużyła ok. dwudziestu pacjentów, nie myjąc w tym czasie ani razu rąk i nie używając rękawiczek. Dodam, że wspomniana pani w przerwach między wykonywaniem zastrzyków ...
    • Dlaczego personel medyczny w szpitalu nie myje rąk. Opisane sytuacje w linku potwierdzam, ponieważ także widzialam nie jedną sytuacje. www.miastodzieci.pl/artykul.php/id,354.html
    • Prawie co trzeci pacjent jest brudny. Na moje pytanie jak często się kąpią odpowiadają,że często w każdą w sobotę. Mają brudną bieliznę ale wymalowane paznokcie.... Kiedy zdejmą skarpety mozna się przerazić brudem przyrośniętym do skóry...Na pytanie , jak często myją nogi ? Odpowiadają: codziennie... Może należałoby zainicjować jakąś ogólnonarodową akcję promującą higienę wśród naszego społeczeństwa? Współczuję podróżującym miejską komunikacją...szczególnie w piątek, bo w poniedziałek ...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się