mycie

(3 wyniki)
  • Konradek oparzył się 23 lipca br - podbródek, klatka piersiowa i brzuszek - oparzenie II stopnia. Obecnie ma założony aquacel ag. Jak myć skórę po zdjęciu opatrunku i czym, czy są jakieś specjalne środki do przemywania gojącej się skóry?? czy może wystarczy sama woda? co z mydłem i płynami do mycia??
  • Drogi P.doktorze! Mój synek ma oparzenie IIB,już mija tydzień a my codziennie chodzimy na zmianę opatrunku.Rana jest na ok.8cmx6cm.Został poparzony gorącą wodą (lewy bok i sutek).Na razie na opatrunek pielęgn. nakłada detromycynę,bo rana jest zanieczyszczona.Mam takie pytanie: czy powinnam ranę tą przemywać wodą z mydłem(tak zasugerowała lekarka,przepisujac maść Fibrolan).Nie zastosowałam się do jej wskazówek ,tylko zmieniłam lekarza,ale zastanawiam się czy dobrze zrobiłam.Czytam tutaj,...
  • Od jakiegoś czasu przyklejam synkowi plaster firmy Medigel www.artimed.com.pl i jestem zadowolona (na cica-care miał uczulenie). Czy ktoś z was stosuje te plastry? Zastanawia mnie tylko jedno, lekarz powiedział mi ,że mogę go przyklejać tylko na 6 godzin.Dlaczego nie na 12 godz.? Dziewczyny, może moje pytanie wyda się wam banalne ale: jak przechowujecie plastry, po zdjęciu? macie jakieś specjalne pudełeczko?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się