nerwowy

nerwowy

(22 wyniki)
  • Mój syn ma tiki nerwowe - chrząka, pociąga nosem i wydaje różne dźwięki. Robi tak kilka razy w ciągu minuty! Robi tak od kilku miesięcy, ale teraz się to nasiliło. Jak się zachowywać? Ignorować? Czasami mu zwracamu uwagę, bo jest to dość denerwujące. Nie wykluczamy wizyty u psychologa w przyszłości...
  • Córeczka ma 3 lata. Kiedy byłam w ciąży intensywnie się ruszała w brzuchu, naprawdę bardzo intensywnie i do końca ciąży natężenie ruchów dziecka nie zmniejszyło się, a wiem, że często można zaobserwować słabsze (bądź rzadsze) ruchy dziecka w końcówce ciąży z powodu małej ilości miejsca w brzuchu. Po urodzeniu dziecko było zawsze bardzo ruchliwe, podczas karmienia piersią bujało nóżkami itp. Do dziś córka jest bardzo ruchliwa. Podczas posiłków również buja nóżkami, wierci się bez przerwy, łatw...
  • Moja corka ma tiki nerwowe. Mruga oczami i robi miny. Trwa to od kilku tygodni, zaczelo sie rownoczesnie z wypadnieciem pierwszych mleczakow (stresowala sie tym) i z odejsciem ze szkoly jej najwiekszej przyjaciolki. W domu mamy (tak ja i moj maz oceniamy) bardzo mila atmosfere, kochamy sie, nie klocimy, ot zwyczajna rodzina jakich miliony na swiecie. Dociekam zrodel tych tikow i jestem zalamana, bo nic takiego traumatycznego nie widze w poprzednich tygodniach, a jednak mala ma ten problem. C...
  • witam, mam 11-miesiecznego synka, ktory nie chce spac w nocy, tzn spi ale budzi sie nawet 20 razy, co godzine i czesciej, idzie spac ok 9 a wstaje juz na dobre o 5-6 rano, bylam z nim u lekarza rodzinnego i pytalam sie czy to normalne, doktor powiedzial ze to moze byc na tle nerwowym i moge zrobic wyniki krwi i moczu, dodam jeszcze ze maly nie chce jesc, ma 3 kilowa niedowage, nie potrafi siedziec w krzeseleczku do jedzenia, wyrywa sie i denerwuje jaby siedzial tam za kare, musze go zabawiac ...
  • Witam mam w domu córkę 3,5 lat i synka który ma rok.Kiedy synek skończył rok zaczął samodzielnie chodzić nauczył się samodzielnego pokazywania która zabawkę chce,zaczął się problem ze starszą córką.Kiedy synek weźmie sobie jakąś zabawkę córka mu ją wyrywa i mówi ze się będzie teraz tym bawiła,mały oczywiście płacze ja tłumaczę ze on pierwszy sobie ją wziął i chwilkę się nią pobawi i będzie mogła sie bawić córka.Ale ona tego nie rozumie biegnie do drugiego pokoju i z płaczem i krzyczy że to je...
  • Bardzo proszę o poradę, do jakiego specjalisty udać się, żeby NA PEWNO potwierdzić ADHD lub zaburzenia IS. Mój 2-letni synek jest bardzo nerwowy, bije nas i rówieśników, często uderzając lub popychając, zaczepia (zupełnie bez powodu) inne dzieci. Na nic się zdają tłumaczenia "nie wolno", "boli" itd. Do tej pory budzi się w nocy z płaczem, czasem raz, czasem pięć. Kończy się na tym, że zabieramy go do swojego łózka i tam już na ogół spokojnie śpi do rana. Łatwo również wpada w histerię, ...
  • mój synek skończył własnie 6 miesięcy. Jest drobniutkim i bardzo szybkim dzieckiem. Jednak bardzo dużo płacze. Ciągle się złosci. Jest dużo noszony na rekach, bo tylko wtedy sie uspokaja, choc powoli i to nie pomaga. Jest coraz gorzej, płacze coraz więcej, własciwie spokój jest tylko wtedy kiedy śpi. Nie wiem, może to zęby? Dodam, że przy płaczu porusza szybko nózkami i rączkami, jakby gdzies chciał pobiec. Jest bardzo ciekawskim dzieckiem i zawsze misi wszystko widzieć, odraca ...
  • mam problem , już z mężem ledwo wytrzymujemy... Nasz 2-letni synek od urodzenia jest bardzo nerwowy... Na wszelkie zakazy reaguje mocnym płaczem, wręcz histerią ! Od razu rzuca zabawkami lub trzaska drzwiami. Do tej pory wybudza się w nocy po 3-4 razy i trzeba go bujać... Nie ukrywam , ze byliśmy z nim u neurologa i psychologa dziecięcego- podobno jest zdrowy tylko bardzo wrażliwy i nerwowy ! JUŻ NIE WIEM JAK Z NIM POSTĘPOWAĆ ! Myślałam , że oduczę go bujania metodą KONTROLO...
  • Witam Panią oraz wszytkich obecnych. Jak nazwa tematu wskazuje- nie wiem gdzie szukać pomocy przy tiku nerwowym jaki pojawił się u mojej córki (8lat) wczoraj rano- czyli na rozpoczęciu roku szkolnego. Na Rozpoczęciu deklamowała wiersz przed wszystkimi klasami I-III ale nie sądzę aby to było jakąś szczególną przyczyną. Może było jedynie jakimś ostatecznym katalizatorem. Generalnie powrót do szkoły BAAArdzo przeżywała ale raczej na zasadzie, że nie mogła się doczkać tegoż powrotu...
  • Mialam cudowne dziecko, ktore teraz jest problemowe a podziękowac za to moge (po częsci)samej sobie. Ciągly pospiech, nerwy, internet,gonitwa za dobrobytem, brak czasu przyczynily się do tego ze rozpczaczliwie szukam pomocy. Moje dziecko jest znierwicowane! Corka ma 4 i pol roku. Wizyta u psychologa dopiero 29 października. nie daje sobie rady z jej agresja slowną. Czesto w nerwach wykrzykuje brzydkie slowa (nie przekleństwa!)Potrafi mnie opluć i nianie ktora jest z nami od wrze...
  • -- mój syn ma 10 miesięcy strasznie jest nerwowy ciągle się o coś wścieka a przy tym gryzie szczypie i bije ma dość ciężką rękę i nawet mój mąż to poczuł na własnej skórze. nawet podczas zabawy potrafi ugryść bez powodu ... nie wiem co o tym myślec wiem że to dziecko on dopiero poznaje świat. ale boję się ze będzie nerwowy. czy jest na to jakiś sposób??? [img]http://s2.pierwszezabki.pl/015/0153899d0.png[/img]
  • Dziecko ma prawie 2 lata jest bardzo nerwowe,gryzie,szczypie cały czas nas rodziców i już zaczyna inne dzieci również ostatni jak go wycigłam z kapieli płakał ze chce jeszcze ,prawie sie zanosił w 3 osoby go trzymalismy i ubieraliśmy bo tak sie darł i wyrywał.Ostatnio jak wstał (może nie dostał )to samo byo krzyk,okropny płacz aż cały sie trząs.Ostanio jest tak coraz cześciej,jest coraz bardziej nerwowy i agresywny.Ska u dziecka takie zachowanie i co robić? `
  • witam!!! mój synek tomek zaczął dziwnie wzdychać tzn co jakiś czas głęboko wciąga powietrze tak jakby miał problemy z oddychaniem.byliśmy już u pediatry ale stwierdziła że jest całkiem zdrowy. czy może to być coś na tle nerwowym, wspomnę jeszcze że od 1,5 miesiąca chodzi do przedszkola i jest to dla niego duży stres,chociaż bardzo mu się tam podoba. ostatnio też powiedział że na gimnastyce w przedszkolu mieli takie ćwiczenia oddechowe że głęboko nabierali powietrze, czy możliwe...
  • witam wszystkich a w szczególności panią psycholog.Nie wiem od czego zacząć mam już tego wszystkiego dość nie daję sobie rady!Jestem osobą bardzo nerwową po urodzeniu pierwszego synka doszła jeszcze "łacina" non stop przeklinam i nie mogę się powstrzymać bez względu czy jestem zdenerwowana czy też nie czy rozmawiam z mężem czy z dziećmi.Czasem nawet się nie zastanawiam co mówię w nerwach i nawyzywam nawet dzieci,a przecież to nie jest dobry przykład wychowywania dzieci,po za tym non sto...
  • Witam moja córcia ma 9,5 m-ca od miesiąca jak tylko coś jej nie pasuje np. jakaś zabawka leży zbyt daleko albo widzi u innego dziecka jakąś zabawkę, którą by chciała mieć, albo gdy kładę ją na plecki aby przebrać i w wielu innych wypadkach- wpada we wściekłość, płacze, rzuca się do tyłu (na szczęście zawsze jestem blisko i nie uderzyła się jeszcze w głowę) robi się czerwona. czy to normalne u tak małego dziecka, ze w ten sposób próbuje coś na mnie wymusić ??? Najgorsze jest to ,że niera...
  • Dzień Dobry, mój synuś z winy lekarzy urodził się w ciężkiej zamartwicy. Leczymy go na padaczkę najczęściej w nocy. Ma problemy ze snem, nie przesypia nocy, nadal budzi sie kilka razy w nocy ma już 19 miesięcy. Jest agresywny stosunku do innych i do siebie, rzuca sie na podłogę uderza głową podłogę, czasem probuje mnie bić. Zawsze reaguje natychmiast i synek w końcu sie wycisza. Jest bardzo wymagający, nerwowy, gdy jest w wózku, lub nie może biegać dostaje szalu, krzyczy, zaczyna sie ...
  • witam, mój 2-letni synek budzi się czasami w nocy z histerycznym płaczem i w żaden sposób nie mogę się z nim porozumieć ani go uspokoić, jak go głaszcze lub staram się do siebie przytulić to wrzeszczy jeszcze bardziej, aż dostaje spazmów, po czym kładzie się i zasypia jak gdyby nigdy nic. Nie mówi jeszcze więc nie wiem czy to zły sen, przeżycia z dnia czy jeszcze inna przyczyna (jak go coś boli to zazwyczaj pokazuje). Zawsze po takim ataku jestem wypompowana z sił. Jak mogę mu pomóc w t...
  • Hej! Moja córka (prawie 3 latka) nie chce robić kupy :( Krzyczy, że się boi kupy i takie tam. Oczywiście staramy się jej pomóc - dieta, syropki itp. Staram się jednak przekonać ją, że kupka nie będzie bolała, że jak się raz zdarzyło że bolało to teraz już nie powinno itd. Problem jest też z tym, że jak zaczyna wstrzymywać to odbija się to na jej zachowaniu - bije nas, jest nerwowa, nie usiedzi minuty w miejscu, kręci się, nie ma apetytu. Próbowałam już wszystkiego: czopki, syropki, die...
  • Mój 4 letni synek to wspaniały chłopak ale... często zdarza mu się niestety "dłubać w nosie" i robi to przy każedej okazji nawet przez sen. Nie mozna mu tego niczym wyperswadowć, że to nieładnie itd. on po prostu "dłubie" i już. Mówi: mamo ja muszę dłubać. Kiedy go spytałam: czy sprawia mu to pzryjemność - odpowiedział że tak. Co robić bo już sama nie wiem jak sobie radzić z tą "przypadłością".
  • moja 15 miesięczna córeczka czasami (bardzo rzadko, ale jednak) budzi się w nocy z płaczem. Najpierw płacze przez sen, a potem zrywa się i wstaje i chce gdzieś iść śpiąc. Nic nie jest w stanie jej uspooić. Jedynie jak się przebudzi i dojdzie do siebie to uspokaja się i zasypia. Czy Wasze maluchy też tak mają? Jak sobie z tym radzić? Czy to złe sny? Dodam, że córeczka nie ma w ciągu dnia przykrych przeżyć...
« poprzednie 1 2

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Chcesz mieć własne forum dyskusyjne?

Szybkie i bezpłatne

Z dostępem do panelu administracyjnego

Możliwością ustawienia własnego logo

Załóż forum

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.