Forum Dom Ogród i rośliny domowe
ZMIEŃ
      niebieski

niebieski

(37 wyników)
    • Dzień dobry, piszę tu po raz pierwszy, choć czytam od dawna. Ogrodniczką jestem bardzo początkującą więc pewnie pytam o oczywistości, ale czy ktoś mógłby mi napisać jak nazywa się ta roślina: lh5.ggpht.com/_c3Y72-L4c14/SsDgDY67KVI/AAAAAAAABZ0/8FWiAW3pznY/2m.jpg ? Takie kwiatki rosną na polu w pobliżu mojego domu, zastanawiam się czy mogłabym wykopać kępę i posadzić u siebie - ale żeby znaleźć tę informację musiałabym wiedzieć czego szukam.. Zdjęcie znalazłam wpisując w wyszukiwarkę "niebies...
    • czy rzeczywiscie przebarwia się na zdecydowany niebeiski kolor (na allegro zdjecia wyfarbowane komputerowo:):) Kto ma ją w ogrodzie?...czy NAPRAWDĘ jest niebieska?? To moj kolejny pomysł na obsadzanie skarpy- ale miałby on sens- gdyby trawa była kolorystycznie urozmaiceniem- niebieski byłby ok:)
    • Witam, stalam sie posiadaczką pierwszego wlasnego niewielkiego ogródka. Mam zamiar i ambicje zagospodarować go wasnymi slami. Mam nadzieję, ze znajdę w tym dużą przyjemność, choć narazie jestem cakowicie zielona:) Ogródka jest okolo 250 m kwadratowych. Chcialabym, aby by gownie bialo-zielony, z akcentami blekitu i fioletu. Na trawniku marzy mi sie ląka stokrotek:) W ogrodzie są juz dwa dorosle swierki oraz dwa niezbyt urodziwe, ale również stare cyprysy. Generalnie chcialabym un...
    • Podlewałam w/g zaleceń co 2-gi tydzień i niestety,są różowe.Czy komuś udało się uzyskać niebieskie kwiaty i jak to zrobił?
    • Mam taką roślinkę i nie znam jej nazwy, ani warunków uprawy, aby nie zrzuciła swoich pięknych niebieskich kwiatuszków. Proszę o pomoc, może ktoś zna tego kwiatka. Dziękuję. [img]http://desmond.imageshack.us/Himg195/scaled.php?server=195&filename=niebieskie.jpg&res=medium[/img]
    • Popatrzcie sami: allegro.pl/item129814623_roza_niebieska_blue_rose_cudne_roze.html Nie można zaprzeczyć, że na zdjęciu ciekawie wygląda. Zastanawiam się, czy kwiaty rzeczywiście mają taki kolor. Może ona taka tylko podczas pierwszego kwitnienia, a następnymi razami jakaś inna będzie? :( Co Wy na to?
    • Znalazłam ją dziś: www.allegro.pl/item99383569_niebieska_trawa_wieloletnia_zimotrwala_.html Szkoda że już zapóźno na jej sadzenie :((( Poza tym niewwiadomo ile tych nasionek wysyłają! Bardzo mi się podoba. Marzę o takiej trawce w moim ogródku. Wiem że są jeszcze czerwone, etc... Zrobić sobie taki kolorowy kobierzec :o)
    • Mam posadzone w zeszłym roku kępki niebieskiej trawy. Czy powinno się ją teraz jakoś przycinać, czy zostawić samą sobie? Część łodyżek uschła i nie wygląda ładnie. Nie wiem też co zrobić z kępami astrów: stare liście zgniły, a od spodu jest już sporo zielonych.
    • dostalam z wloch roslinke, ktora teraz ma jeszcze niebieskie - jak wyraz ogrod - owoce jak konwalia tylko przyczepione do lodyzki bez ogonkow i mniejsze. roslina wyglada na kepke trawy o lekko zagietych koncach. wysokosc 10-13 cm. coz to jest za cudo?
    • Czy przebiśnieg może mieć szafirową barwę?
    • Sa w sprzedazy dalie w kolorze intensywnym niebieskim prawie granatowe. Gwarantuje producent:-) Czy ktos ma je w swoim ogrodzie i jakie poczyniliscie z nimi doswiadczenia. Trzeba dla nich jakichs dopalaczy jak dla hortensji?
    • Witam, mam w domu -nawóz florowit do róż i innych roślin kwitnących, -dolomit, -ogrodnik do warzyw i roślin ozdobnych. Czy któryś z nich nadaje sie do nawożenia hortensji? Czy musze kupić specjalny? Mam Anabelle i Limelight.
    • Witam, w trakcie odkrywania różaneczników z zimowego ubranka (biała włóknina) zajrzałam do hortensji ogrodowej, którą zasadziłam w zeszłym roku i zmartwiałam . Cały krzaczek jest zczerniały, to co było liścmi i kwiatami jest czarne i zbutwiałe??? na pewno już nic z niej nie będzie. Dotychczas miałam tylko hortensje krzaczaste, których nie okrywa się na zimę. Skusiłam się na tę niebieską piekność i ją uśmierciłam .. :-(( Na zimę okryłam ją kilkoma warstwami białej włókniny, ale ...
    • z kwiatami w kolorze błękitnym, szafirowym, niebieskim, granatowym - ale nie niebieskofioletowym czy fioletowym! Nie mam jeszcze żadnych roślin, dopiero robię spis (opierając się o literaturę): Krzewy: hortensja, budleja Davida Okrywowe: barwinek Pnącza: powojnik, groszek pachnący Jednoroczne: bratki, chabry, czarnuszka damasceńska, lobelie, żeniszki, porcelanka, łubin (?), petunie, werbeny, ołownik Byliny: astry, dzwonki ogrodowe, goryczka, kosaćce, fiołki, len, niezapominajki,...
    • Witam ! Zakupilam i posadzilam sosenke koreanska, ktora podobno ma byc kiedys niebieska. drzewko ma teraz ok. 80 cm, wiec nieduze. Czy faktycznie trzeba - tak ja kto doradzila pani w ogrodniczym - ze na pierwsze dwie zimy ja okryc, bo zmiarnieje ? jak pomoc jej sie dobrze ukorzenic i zaaklimatyzowac ? jak szybko rosnie ta sosna ?
    • Zakupiłam wczoraj hortensję o niebieskich kwiatach - śliczna - widziałam w sklepie również inne kolory. Słyszałam kiedyś, że można wpływać na kolor kwiatów hortensji. Czy to prawda? Jak to zrobić? Pewnie chodzi o jakiś składnik odżywczy ( jaki? ). Widziałam gdzieś w czasopiśmie hortensję, która miała różne kolory na jednym krzewie. Wyglądało to uroczo. Jak uzyskać taki efekt?
    • Kamasja

(6)
      Witam! Dostałam 10 dorodnych cebul długo poszukiwanej Kamasji Leichtlinii i mam je właśnie sadzić, ale miejsce gdzie chciałam to zrobić często w tym roku odwiedzały nornice.Czy da się jakoś skutecznie zabezpieczyć,czy szukac innego miejsca? Będzie problem, bo mam tylko jedno takie dość suche miejsce w pobliżu świerków na lekkim wzniesieniu, gdzie rosną trawy i irysy. Już kiedyś kupiłam 3 cebule, posadziłam na rabacie i na wiosnę okazało się, że chyba zimą było tam zbyt mokro, bo cebul...
    • Słyszałam, że przy sadzeniu hortensji należy wrzucić na dno garść zardzewiałego żelastwa i to gwarantuje niebieski kolor. Ponoć tak robiły nasze babcie. Czy to prawda?
    • poradzcie co ja moge bezpiecznie podsypac/wlac - hortensje w donicach, podlewam jak ulotka nakazuje co dwa tygodnie nawozem co-to-ma-zakwasic-i-wybarwic-na-niebiesko :) cos mnie dzis podkusilo i wsadzilam pehametr w ziemie.. odczyn, jak w kly wycial, zasadowy i co teraz? octu mam dolac? czy olac raczej? poki co jeszcze kolor kwiatow ze szkolki..
    • Chcę uzyskać niebieskie kwiaty na hortensji ogrodowej. Wiem, że do kwaśnej gleby trzeba dostarczyć glin. Czy ktoś wie w jakim stężeniu rozrobić siarczan glinu i jak często podlewać hortensje? W internecie wyczytałem o stężeniu 0,3% i podlewaniu raz na tydzień, jak i o stężeniu 2%, ale nie npisali o częstotliwości. Kkamyk.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się