Forum Sport Narty
ZMIEŃ
      niebieski

niebieski

(23 wyniki)
    • Witam W tym roku wybieram się do A z towarzystwem narciarsko początkującym. Jaki ośrodek polecacie z większą ilością niebieskich tras? Gdzie najlepiej będą czuli się początkujący narciarze?
    • Mam takie pytanie do bywalców stoków narciarskich w naszej ojczyźnie. Otóż chciałem skoczyć na weekend z trójką mojej dziatwy w Poskie góry. Z racji ich wieku (5,7 i 9 lat) poszukuje jakigoś fajnego stoku z fajną niebieską trasą o długości chociaż 1 km, gdzie nie będzie natłoku narciarzy. Oglądałem Czanorię w Ustroniu, jest fajna niebieska trasa ale jeszcze nieczynna. Dziatkwa jest samodzielna i radzą sobie na stoku. Może ktoś zna coś takiego i podzieli się taką informacją na tym forum.
    • Witam wszystkich Wybieramy się do Tyrolu większą grupą.Wybór padł na Mayrhofen. Narciarsko dolina wygląda OK.Problem w tym,że część osób,krytycznie oceniając swoje umiejętności i poszukując w jeździe przyjemności,zdecydowanie preferuje trasy niebieskie, ale w razie potrzeby dają radę na czerwonych .Patrząc na mapki tras wygląda ,że powinni coś dla siebie znaleźć.Ale jednak mam pytania do osób,które były w tej dolinie. 1.Czy niebieskie są rzeczywiście dla początkujących ? 2.Czy jest do ...
    • Tym razem za namową przyjaciół wybór padł na nieodwiedzany do tej pory Stubaital. Ale jako że ponad tydzień na lodowcu- nawet tak obszernym jak Stubaier Gletscher - to nieco za długo, a inne ośrodki w dolinie są zdecydowanie mniejsze i nie kuszą odpowiednio, plan obejmuje zwiedzenie kilku ośrodków w okolicy Innsbrucka, które gdzieś się tam o uszy obijały, a na samodzielny wyjazd nie mają szans się załapać. Na ten moment są to: Hochoetz/Kuhtai, Axamer Lizum i Seefeld. Nie ukrywajmy że kluczem ...
    • Jak w tytule - chodzi o trasę oczywiście. Jadę z dzieckiem, jeżdżącym po normalnych trasach, ale łatwych. Szukam w miarę długiej trasy w Wiśle lub w pobliżu. Tak żeby dzieciak sobie poradził a ja żebym się zbytnio nie wynudził. Acha - pilne dlatego, że dziś wyjeżdżam. Dzięki.
    • Witam wszystkich, Miałem przyjemność pojeździć w Zillertal w ubiegłym tygodniu - warunki śnieżne znakomite, ogromna ilość śniegu a nawet w dniu wyjazdu spadło go znowu niemało. Nie było zimno, nawet na lodowcu temperatura nie spadała poniżej -6..-9. Trochę było mało słońca, niestety - tylko dwa z sześciu dni były ładne. Pozostałe były dość pochmurne a dwa nawet mocno zamglone. Jeden dzień był dość wietrzny i to nam pokrzyżowało szyki - chcieliśmy się przemieścić górą do Gerlos z Zell...
    • Jeżdżę tak sobie - niebieskie i czerwone trasy, bez czarnych. Dodatkowo zabieram rodzinę, gdzie wszyscy raczej wolą niebieskie trasy. W tym roku zaliczyliśmy Latemar i było OK. Proszę o porównanie tego ośrodka z Seiser Alm, wielkie dzięki.
    • To temat przewalający się przez dyskusje o nartach i wiele wątków na forum. Dość powszechnie uważa się, że austriackie trasy czerwone są trudniejsze od włoskich, podobnie jak czarne. Niektórzy nawet posuwają się do porównania włoskich czarnych z czerwonymi austriackimi. Jeszcze inni uważają, że najtrudniejsze są szwajcarskie, ale pewnie są i tacy, którzy za najtrudniejsze uważają francuskie. Ma ktoś w tej kwestii coś sensownego do powiedzenia? Zapraszam do dyskusji ... . pozdro.
    • Witam. Proszę o radę w temacie wyboru odpowiedniego ośrodka narciarskiegow Alpach. Zamierzam w nadchodzącym sezonie zacząc uczyć jeżdzić na nartach moją 4 letnia córkę. Co do ośrodka narciarskiego założenia są następujące: - odległość do 1000 km od Śląska, - przewaga tras niebieskich, - ośrodek raczej mniej niz bardziej zatłoczony ( wyjazd raczej w styczniu), - nie musi byc strasznie wielki, tak ok 70 km tras wystarczy, bo i tak nie poszalejemy, ale znowu nie całkiem mały żeby 12 letni...
    • Jako początkujący narciarz z dzieckiem szukam łatwych tras we Francji, Włoszech lub w Austrii z możliwością szybkiego transferu z Polski (np. samolot). Z góry dziękuję za rekomendacje
    • MIEJSCE DOLOMITY – SR, dużo tras + dla początkujących Witam, Sporo się naczytałem, i trochę już wiem - wieeeelkie !!!! dzięki i szacunek dla niestrudzonych forumowiczów że wymienię kilku z Was: Skydad (to dziś czytałem), Staruch, (wczoraj), Ortodox, (- mam podobne do Was oczekiwania turystyka i pokonywanie przestrzeni...) Zolviu, i in, Krystian, sporo zapomnialem – sorki – mnóstwo ... ALE DOPIERO TERAZ MAM WĄTPLIWOŚCI – więc PYTANIE tradycyjne ale itroc...
    • Rano dzwonił do mnie Adaś i mówił, że Skandynawowie znów dali ciała. Ponoć warunki mają jak u nas w hotelach robotniczych w latach sześćdziesiątych. Gdyby coś takiego miało miejsce w Polsce to by była afera na pół świata, no ale to Skandynawia ;) W każdym razie Adaś nie traci dobrego samopoczucia a to jest najważniejsze :)
    • witam wszystkich :) mam prośbę, otóż szukam miejsca do jazdy na nartach gdzieś na słowacji, podobno tam są lepsze warunki niż u nas, dodam że mimo że nauczyłem się jeździć dopiero w zeszłym roku to "coś" potrafię i w związku z tym szukam tras dłuuugich i niezbyt stromych /niebieskich, zielonych/.Może są osoby które jeżdzą w tamte rejony i mogą polecić jakieś miejsce? jestem otwarty na każdą korespondencję, pozdrawiam P.S. poszukałem, poczytałem i nie wiem na co się zdecydować: Chopok, ...
    • Moja przygoda z narciarstwem rozpoczela sie tydzien temu na stoku Velka Raca. Na drugi dzien udalo mi sie zjechac do Dedovki niebieska 1. Pewnie udalo by mi sie to duzo lepiej i mniej bym sie bala, gdyby wiekszosc tej trasy nie byla pokryta lodem. Czy doswiadczeni narciarze moga mi wyjasnic czy takie warunki to norma (lod i muldy), czy ta niebieska 1 do Dedovki to latwa trasa ? Nie chcialabym sie zniechecac :) bo zlapalam bakcyla. Ale jak na poczatkujaca, walka z oblodzonym stokiem t...
    • Którą stację narciarską polecalibyście na Słowacji? Jedziemy we trójkę z córką (7 letnią dziewczynką), która już sobie zaczyna radzić na niebieskich trasach. Natomiast chcielibyśmy mieć "urwania się" bez dziecka na jakieś fajne czerwone, ew. czarne trasy. No i żeby okolica była w miarę ładna, a i gdzieś zjeść było można... Myślałem o Vielkiej Raczy, ale może jest coś lepszego?
    • Czy szwajcarskie Alpy w ogóle nadają się dla średnio zaawansowanych narciarzy?? Jestem średnio jeżdzącą narciarką i lubię narty, staram się jeździć bezpiecznie, nie jezdzę też na 'kreche' i nie upadam :P Na niebieskich trasach radze sobie bardzo dobrze, czerwone niezbyt lubie ale też do pokonania. Obawiam się tej Szwajcarii, jadą znajomi, ja mam jechać. Powiedzcie mi coś o tym rejonie, trudnościach, czy w ogóle jest sens się wybierać.
    • poradzcie prosze - nie jezdze na nartach dobrze ani nie jezdzilam duzo, tylko z tym, co w polskich gorach oznaczone jest na niebiesko dawalam sobie rade; do tego nigdy nie jezdzilam w megatloku; w tym roku obiecalam sobie ze w koncu poswiece ciut wiecej czasu, zeby sie powprawiac; a z zupelnie pozanarciarskich powodow nie lubie spedzac wolnego czasu w polsce; znalazlam takie miejsca jak kronplatz albo marilleva, ktore wygladaja dosc zachecajaco bo sporo tam niebieskich nitek; tylko czy ...
    • wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,4937175.html
    • Dopiero sie ucze jezdzic, marnie mi to idzie, ale w tym roku, jak w ubieglym chce pojechac do Austrii na Swieta z ukochanym. W zeszlym roku bylam w Zell am See - Kitzsteinhorn jest bardzo dobry dla poczatkujacych, miasteczko urocze. Teraz kolega poleca mi Stubaital - na zdjeciach widze prawdziwy gorski raj i mase tras. Moze mniejszy wybor hoteli i brak takiego urokliwego miasteczka, ale moze mozna wpasc tez do Innsbrucku... W kazdym razie gdzies przeczytalam, ze Kitzsteinhorn zamykaja p...
    • Witam, Tak jak w temacie,jutro wyjeżdżam w dolomity.Byłam tam już raz,trzy lata temu ale oprócz ogólnego wrażenia że było świetnie to szczegłów nie pamiętam zbyt dobrze...tzn.w sensie np. miejscowosci w których jeździłam itp. Pytania mam do was następujące drodzy koledzy i koleżanki.Poradźcie mi które ośrodki narciarskie warto zobaczyć i z których ewentualni startowac..dodam że będę mieszkała niedaleko Ortisei. Do którego miasta pojechać aby kuknąć na Marmolade czy może po prostu przed...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się