niebieski

(19 wyników)
  • Kolor niebieski dla chłopczyka a różowy na dziewczynki. Takie jest moje zdanie a moja teściowa uważa, że na odwrót. Co Wy na to?
  • jestem blondynka o niebieskich oczkach, moja mama ma ciemne włosy i niebieskie oczy a ojciec niebieskie i blond włosy, mój narzeczony ciemne włosy ciemne oczy, jego tata blondyn niebieskie oczy a mama ciemne włsy i ciemne oczy. Jakie sa szanse,że bedzie dziecko o niebieskich oczkach a z ciemnymi włoskami?
  • To może i głupi problem w sumie...Zawsze mi sie wydawało że niebieski dla chłopca, różowy dla dziewczynki. A ostatnio jakaś pani mnie przekonywała że jest odwrotnie, niebieski to kolor dla dziewczynki bo to kolor "maryjny". co prawda starałam się kupowac ubranka w kolorach uniwersalnych, ale wpadło i parę niebieskich bo...spodziewam się chłopca. Róż dla chłopca? jakoś sobie nie wyobrażam :) co o tym myslicie? I potraktujcie prosze mój post raczej lekko i z przymróżeniem oka. ;) ...
  • Rozmawiałam przedwczoraj z teściową i zaskoczyłam ją przewagą błękitnego koloru w kupionej wyprawce dla synka /wg usg/. Podobno nadal jest tak, że kolor dla chłopaczków to różowy, a dla dziewczynek niebieski? Na dowód opowiadała mi o ubraniach swoich synów, że były różowe. Powiedziałam jej, że teraz w Polsce jest już tak jak na całym świecie czyli odwrotnie niż było kiedyś, ale było to trochę na odczepnego, bo jak właściwie to jest? Ja już sama nie wiem...Zawsze wydawało mi się ze...
  • poniewaz po wczorajszej wizycie kontrolnej okazalo sie ze zamiast Wojtka w brzuchu prawdopodobnie jest Hanka (ale pewnosci nie ma) kolezanki namawiaja mnie na usg 3d :> co myslicie :> troche sie boje do innego lekarza, bo a nuz cos mu sie bedzie wydawalo ze nie tak i sie bede stresowac niepotrzebnie, no i do najblizszego 3d mam jakies 70 km co byscie zrobily na moim miejscu? dodam, ze mam juz naszykowane rzeczy typowo chlopiece, bo caly czas lekarz mowil ze chlopak
  • Kolor oczu

(18)
    Dopadlam ksiazke do psychologii sprzed 5 lat, ktora uzywalam na studiach i doczytalam tam ze dziecko ktorego oboje rodzice maja niebieskie oczy nie moze miec brazowych oczu, ale nie tyczy to rodzicow z brazowymi oczami. Czy spotkalyscie sie juz z taka teoria? Ja jestem troche zaszokowana. No i oczywiscie sprawdzam sobie teraz wszystkich w rodzinie i na razie sie zgadza...
  • chciałam się zapytać czy wiecie może kiedy ostatecznie klaruje się jaki kolor oczu będzie miało dziecko? no bo na początku niebieskie, ok ale kiedy te właściwe? Jestem listopadową mamą Weroniki, ma na razie cały czas niebieskie oczy i jestem ciekawa czy jej tak zostanie (po obojgu rodziców) czy jeszcze spodziewać się zmiany... higa
  • Witam serdecznie przyszłe eMamusie!!! Mam pytanie odnośnie kolorów przyjętych typowo dla chłopców i dziewczynek. Od kilku mcy prowadzę spór z mężem odnośnie kolorów, czy RÓŻOWY jest dla DZIEWCZYNEK a NIEBIESKI dla chłopców, czy też odwrotnie??????? Słyszałam że zależy to od regionu Polski, czasem jest na odwrót, proszę napiszcie jak jest u Was przyjęte?! Niebieska i (różowa) Karolinka :-)
  • Znajomi mają okazyjnie, pilnie na zbyciu śliczny wózek wielofunkcyjny w kolorze błękitnawym z kolorowymi wstawkami. Kolor dla mnie cudny, jednak chyba pasujący bardziej pod chłopca. A jeśli urodzi się dziewczynka? Jestem na początku 3-go miesiąca ciąży, wiec muszę jeszcze trochę poczekać na odpowiedź. Dziewczyny podpowiedzcie proszę, czy kupujac wózek, przy wyborze koloru kierowałyście się płcią przyszłego dziecka? Czy kolor niebieski rzeczywiście pasuje tylko do chłopców? Muszę s...
  • Naprawdę nie pamiętam... Mój synek ma 11 lat i nie pamiętam jakie kolory obowiązują w modzie niemowlęcej... Różowy to dla kogo - dla chłopca, czy dziewczynki? Biegałam dziś po sklepach i nie kupiłam nic :-( kózka
  • No właśnie,ile z was kierowało sie wyborem suwaka,czy ma byc różowy czy niebieski,bo takie sa przeważnie tutaj.Czy wybierając myślałyście że chcecie mieć córkę czy syna?Ja mam różowy i mam podejrzenia że faktycznie trafiłam z wyborem,ale musze sie upewnić,a jak jest w wami? " target="_blank">lilypie.com/days/060127/2/0/1/+1/.png[/img]
  • Trzeba dotykać palcem środkowym lewej ręki:) (byle nie przy monitorach plazmowych ) Czerwony - ciąża, Niebieski - nie ma ciąży :) www.emagia.narod.ru/index.htm
  • poszlam dzis do sklepu kupic jakis drobiazg dla mojego kajtka. popatrzylam jaka jest ogferta ciuszkowa dla dziewczynek i chlopcow i jestem wsciekla. dla dziewczynek wszystko ladne, cukierkowe, kolory.... wzory, ksztalty! a dla chlopcow wszystko szaro-bure! to niesprawiedliwe. przegladalam ciuszki dla roznych kategorii wiekowych, nii od niemowlectwa chlopcy maja gorzej! buuuuuuuuuuuuuu mam ochote walnac granatem w ten sklep i w inne tez.
  • ciekawa jestem ilu z Was lekarz pomylil sie w okresleniu plci, albo czy podczas ciazy 'sprostowal' swoje wczesniejsze przypuszczenia. Ja z obawy przed pomylka nie chcialam znac plci, wolalam sie nie nastawaic np na dziwczynke a urodzic chlopczyka, i miec dla niego ubranka rozowe w laleczki:)
  • poszukuje jakichs linkow gdzie wyjasnione jest dziedziczenie pewnych cech tzn np koloru oczu wlosow itp. wiem ze sa jakies zasady dziedziczenie ale nie moge nigdzie znalezc. z gory dziekuje
  • po pierwsze. moje gratulacje i uznanie za bystrosc umyslu dla: sonnja 1 i komika (chylę czoło). z przyjemnoscia przeczytalam tez oryginalny post niebieskiej mamy. resztę przeczytałam na razie pobieżnie, z tym ze wiekszosc nie zasługuje na szczególną uwagę niestety. burza umysłow z tego wyszla chociaz w wiekszosci na marnym poziomie.odezwe sie jeszcze i wywalic sie nie dam! ide sie znowu odlac. caluski, cibździki, mimaśki, fasiaśki
  • Lekarz nie jest pewien na 100 procent co do płci powiedział tylko:"co do płci to chyba będzie dziewczynka"Ja juz kupuję ubranka żeby mieć trochę mniej wydatków po porodzie jestem w 7 miesiącu już i nie wiem czy kupować różowe ubranka bo co bedzie gdy będzie chłopiec,jak wy robiłyście z tym kupnem ubranek może kupować uniwersalne zielone Napiszcie jeszcze co lepiej kupować bo jak dzidziuś sie urodzi w lecie to lepiej body z krótkimi czy długimi rękawkami i lepsze śpiochy czy poa...
  • Witam wszystkie Mamusie!!! Mam pytanie odnośnie położenia płodu, może któraś z Was tak miała i trochę mnie pocieszycie,bo prawdę mówiąc popłakałam sobie na wieść że Dzidzia jest w położeniu miednicowym. Jestem w 30 tyg, czyli termin "dopiero" w lipcu,ale na samą myśl,że może mnie czekać cesarskie cięcie wybucham płaczem... Nastawiam się na poród naturalny!!! Powiedzcie proszę, jakie są szanse na przefikołkowanie Dzidzi do położenia główkowego i w którym tyg.ostatecznie, dodam ż...
  • Witam, jakiś czas temu tutaj (albo na forum Bajbusia) podano adres strony WWW, na której była tableka pozwalająca obliczyć różne wielkości dotyczące płodu (rozmiar, waga, tygodnie, centyle...). Nie zapamiętałam sobie tego adresu i teraz nie mogę go znaleźć . Czy może ktoś pamięta (ma zapisane), co to za strona? Dziekuję za pomoc Pozdrowienia, Dagmara

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się