niemcy

niemcy

(300 wyników)
  • Moja córka w marcu skończy 5 lat. Jest tak że w jej przedszkolu podzielili jedną grupę i część dzieci przeszła wraz z panią do jednej, a część do drugiej grupy. Oczywiście od sierpnia Schulkinder poszły do szkoły przyszły maluchy (dodam że poniżej 3 lat) i suma sumarum moja córka została tylko z jedną koleżanką z poprzedniej grupy, a i tak ona ma 3 i pół roku i wcale jeszcze nie mówi. Za tamtymi dzieciakami tęskni, widujemy się później na Spielplatzu ale to nie to samo. No i od jakie...
  • Proszę o pomoc! Niebawem wyjeżdżam do Niemiec. Nie znam języka i chciałabym od razu udać się tam na jakiś intensywny kurs. Będę mieszkała w okolicach Kolonii i Bonn. Jeśli możecie doradźcie mi gdzie powinnam szukać takich kursów. Pozdrawiam
  • Witam, moja córka niedlugo skończy roczek. Do tej pory jadała własciwie obiadki ze słoików, z gotowych rzeczy to jajka, chleb, jogurty naturalne, biszkopty i owoce. Mam pytanko do rodziców w Niemczech. Co dajecie tu takim smykom do jedzenia. Wedlina jest inna niż w Pl, zupelnie nie wiem co wybrać, jakie kupujecie mięso, czy kupujecie produkty bio bo jest ich tu bez liku. Czy mozecie mi polecic jakies twarozki, serki jakie jedzą wasze dzieci? No i w jakich sklepach robicie zaku...
  • W przypadku mieszanego małżeństwa - ona Polka, on Niemiec, dwojka dzieci. W ktorym kraju korzystniej przeprowadzic rozwod? Czy lepiej jak kobieta posiada oba obywatelstwa?
  • Przepraszam moderatorki ze zakladam nowy temat -jestem zrozpaczona i chce zeby moja prosba o pomoc przeczytalo jak najwiecej osob. Potrzebuje wszelkie mozliwe adresy w Niemczech do instytucji ktore pomagaja dzieciom gdy te sa dyskryminowane szykanowane itd... Swoja historie opisalam tutaj forum.gazeta.pl/forum/w,591,99540532,99540532,Do_mam_z_Niemiec_prosze_o_porade_dlugie.html Nadal czekam na psychologa od ktorego mialo zalezec czy moja corka moze zmienic szkole.Mialam juz t...
  • Witam, Jestem w ciązy i chciałabym urodzić w Niemczech.Ojciec dziecka- Polak pracuje legalnie na terytorium Niemiec, ja pracuję w Polsce. Czy jest możliwe jakieś ubezpieczenie, które moglabym wykupić, które gwarantowałoby mi opiekę medyczną w ciąży i podczas porodu? dodam,że nie jesteśmy małżeństwem,więć ubezpieczenie partnera mnie nie obejmuje. Z góry dziękuję za odpowiedź
  • Witajcie, Mieszkam w Niemczech, ale będę rodzić w Luksemburgu i się zastanawiam, jak wygląda procedura "zgłoszenia" dziecka w Niemczech i ile jest na to czasu? Jak to u was wyglądało? dzięki za pomoc Wika
  • potrzebuje kalendarz szczepien w niemczech! dzieki z gory za pomoc
  • duzo czytam o rutynowej metodzie masazu szyjki w Polsce, czy ktoras z Was wie czy w niemieckich szpitalach praktykuje sie ten barbazynski zwyczaj, na kursie moja polozna nic o tym nie wspomniala, dzieki i pozdrawiam.
  • Witajcie, Planujemy jak maly będzie miał 2 miesiące wrócic do Niemiec (tam mieszkamy), z różnych powodów mały urodził sie w Polsce. Nurtuje mnie problem szczepień ochronnych. Czy są tu może mamy z Niemiec, które mogłyby mi przedstawic kalendarz szczepień oowiązujący aktualnie w tym kraju?
  • Mamy zaproszenie na wesele do Stuttgartu i chciałam wiedziec jaka jest minimalna cena zawartości koperty, którą daje się na weselu? czy w modzie jest tam gotówka czy prezenty? A jak z hotelem dla gości - pokrywają koszta gospodarze czy goście? Pytam się, bo nigdy nie byłam na weselu zagranicznym - chociaż pan młody to Polak z niemieckim paszportem a pani młoda to włoszka. Z góry za wszelkie odpowiedzi dziękuję.
  • witam mam pare pytan odnosnie przeprowadzki do Niemiec... otoz chce z rodzina przeprowadzic sie do niemiec ja bede pracowal zona z 2 dzieci bedzie w domu... mieszkanie w niemczech mamy zalatwione,dostanie rozne doplaty na star w niemczech z tego co mi wiadomo tylko jest jedno ale... mamy mieszkanie w polsce 3 pokojowe i nie chcemy go sprzedac w razie jakby nam tam nie wyszlo mamy gdzie zawsze wrocic myslimy aby je wynajac... prosze powiedzcie mi czy w niemieckich urzedach musimy zglosi...
  • chcialm zapytać ajk wygląda system szkolnictwa niemeickiego względem polonii. mamy w planach przeprowadzke do Niemiec do Norymbergii- córa wtedy bedzie miala 7 lat- czas zaczac szkołe...ale nie zna języka... jak to wygląda w Niemczech słyszlam ze maja specjalne klasy dla cudzoziemców ktore trwaja rok - zdobycie umiejetnosci jezykowych...a potem normalna klasa niemicka??? czy to tak faktycznie ejst prosze o pomoc.
  • witam.interesuje mnie przypadek mojego dobrego znajomego.zanim zapytam musze wczesniej nieco wprowadzic w watek.a wiec moj znajomy od niedawna mieszka w niemczech,rozwiedziony,na recie,przedwczesnej jako pracownik wojska polskiego(nie znam stopnia),zalozyl w niemczech firme.zlozyl tez wnioski o rodzinne(ma 2 nastoletnich dzieci w Polsce)i tu zaczely sie schody-wniosek odrzucono poniewaz ma rente w polsce,tam placil skladki i tu mu sie nie nalezy.Niby logiczne ale znam przypadki gdzie nikt nie...
  • Powiedzcie mi jak się Wam żyje w tym kraju, czy tęsknicie za PL,czy pracujecie? Jak czułyście się na początku po przyjeździe do Niemiec? Gdzie według Was najlepiej uczyć się języka? Dajce mi wszelkie wskazówki , które mogą mi się przydać na obczyźnie.
  • robią to standardowe usg genetyczne pomiedzy 11 a 14 tyg.? Przyznam, ze to moja druga ciąża ale w pierwszej mimo ze miałam dobrego ginekologa nie przypominam sobie zeby wykonywał to badanie. Teraz mam innego lekarza i zastanawiam się czy powinnam tego od niego wymagac bo jak narazie o niczym nie wspominał....
  • Na co powinnam sie przygotować. Moja córka ma 3 lata, nie zna języka, ja niestety też nie. Mój partner jest po rozwodzie, ma dwójkę dzieci, mieszka od 20 lat w Niemczech. Chcemy żyć w wolnym związku bez ślubu. Jak z przedszkolem, służbą zdrowia ... Powiedzcie mi co mnie naprawdę czeka, bo mój chłopak przedstawia to wszystko w różowym kolorze zapewniając że będzie oki. Czy naprawdę nie mam się stresować, czy on mnie tylko tak pociesza :)
  • Urodzę dziecko w Niemczech, ojcem dziecka jest Niemiec mieszkający i zameldowany na stałe w DE. Ja mam obywatelstwo PL, chcielibyśmy aby dziecko miało obywatelstwo po ojcu. Gdzie należy je zgłosić po urodzeniu i gdzie wyrabia się paszport, nie mamy ślubu, jak długo to trwa i czy muszą być obecni oboje rodzice? Miejsce zameldowania ojca to Berlin.
  • Mam pytanie moze głupie, chodzi o mentalnośc niemców. Mój maż jest niemcem, pewne jego zachowania irytują mnie, choc jest naprawdę dobrym i cudownym meżczyzna, jednak nie cierpie kiedy , na chłodno analizuje pewne sprawy podczas gdy ja podchodzę do nich bardzo emocjonalnie; lub gdy wysyła mnie do koleżanek bo sam umówił się z kolegami. Czy mogłybyscie podzielic się swoimi doswiadczeniami. Konkretnie chodyi o to cyz to wasnie kwestia metalnosci cyz moye charakteru.
  • WITAJCIE!!! mam pytanie czy ,żeby legalnie pracowac w Niemczech trzeba być zameldowanym tam przez 5 lat ? pozdrawiam ANITA

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.