niemcy

niemcy

(300 wyników)
  • -- witam..mieszkam we frankfurcie...i mam pytanie czy sa mamy ktore rodzily w niemczech... i mogly by mnie troche oswiecic jak to wyglada w de... bo jakos nie moge sie przekonac czy rodzic tutaj czy w polsce..
  • potrzebuje kalendarz szczepien w niemczech! dzieki z gory za pomoc
  • robią to standardowe usg genetyczne pomiedzy 11 a 14 tyg.? Przyznam, ze to moja druga ciąża ale w pierwszej mimo ze miałam dobrego ginekologa nie przypominam sobie zeby wykonywał to badanie. Teraz mam innego lekarza i zastanawiam się czy powinnam tego od niego wymagac bo jak narazie o niczym nie wspominał....
  • Witam, Mam pytanie z którym wielu juz gdzies sie pewnie spotkalo. Ja niestety jakos nie moge wybrnac z sytuacji. sytuacja jest nastepujaca obecnie z zona pracujemy w Polsce. Zona jest w 3 miesiacu ciazy. Od kwietnia mam mozliwosc wyjazdu do niemiec do pracy na umowe o prace poczatkowo na 6 miesiecy z mozliwoscia przedluzenia. Pozostaje teraz pytanie czy lepszym rozwiazaniem jest by zona zrezygnowala z pracy mimo ze jest w okresie chronionym (okres ciaży) i pojechala ze mna i tam odb...
  • Proszę o pomoc! Niebawem wyjeżdżam do Niemiec. Nie znam języka i chciałabym od razu udać się tam na jakiś intensywny kurs. Będę mieszkała w okolicach Kolonii i Bonn. Jeśli możecie doradźcie mi gdzie powinnam szukać takich kursów. Pozdrawiam
  • Przepraszam moderatorki ze zakladam nowy temat -jestem zrozpaczona i chce zeby moja prosba o pomoc przeczytalo jak najwiecej osob. Potrzebuje wszelkie mozliwe adresy w Niemczech do instytucji ktore pomagaja dzieciom gdy te sa dyskryminowane szykanowane itd... Swoja historie opisalam tutaj forum.gazeta.pl/forum/w,591,99540532,99540532,Do_mam_z_Niemiec_prosze_o_porade_dlugie.html Nadal czekam na psychologa od ktorego mialo zalezec czy moja corka moze zmienic szkole.Mialam juz t...
  • W przypadku mieszanego małżeństwa - ona Polka, on Niemiec, dwojka dzieci. W ktorym kraju korzystniej przeprowadzic rozwod? Czy lepiej jak kobieta posiada oba obywatelstwa?
  • Witajcie, Mieszkam w Niemczech, ale będę rodzić w Luksemburgu i się zastanawiam, jak wygląda procedura "zgłoszenia" dziecka w Niemczech i ile jest na to czasu? Jak to u was wyglądało? dzięki za pomoc Wika
  • Witam, Jestem w ciązy i chciałabym urodzić w Niemczech.Ojciec dziecka- Polak pracuje legalnie na terytorium Niemiec, ja pracuję w Polsce. Czy jest możliwe jakieś ubezpieczenie, które moglabym wykupić, które gwarantowałoby mi opiekę medyczną w ciąży i podczas porodu? dodam,że nie jesteśmy małżeństwem,więć ubezpieczenie partnera mnie nie obejmuje. Z góry dziękuję za odpowiedź
  • duzo czytam o rutynowej metodzie masazu szyjki w Polsce, czy ktoras z Was wie czy w niemieckich szpitalach praktykuje sie ten barbazynski zwyczaj, na kursie moja polozna nic o tym nie wspomniala, dzieki i pozdrawiam.
  • Witajcie, Planujemy jak maly będzie miał 2 miesiące wrócic do Niemiec (tam mieszkamy), z różnych powodów mały urodził sie w Polsce. Nurtuje mnie problem szczepień ochronnych. Czy są tu może mamy z Niemiec, które mogłyby mi przedstawic kalendarz szczepień oowiązujący aktualnie w tym kraju?
  • witam, jestem po dwoch poronieniach.moj lekarz ginekolog odradzil nam jakiekolwiek badania,kazal dalej probowac. my chcemy jednak porobic chociazby podstawowe badania. jak wyglada to w Niemczech? czy lekarz rodzinny tez moze dac skierowanie na badania? gdzie moze sie zbadac moj maz?
  • witam mam pare pytan odnosnie przeprowadzki do Niemiec... otoz chce z rodzina przeprowadzic sie do niemiec ja bede pracowal zona z 2 dzieci bedzie w domu... mieszkanie w niemczech mamy zalatwione,dostanie rozne doplaty na star w niemczech z tego co mi wiadomo tylko jest jedno ale... mamy mieszkanie w polsce 3 pokojowe i nie chcemy go sprzedac w razie jakby nam tam nie wyszlo mamy gdzie zawsze wrocic myslimy aby je wynajac... prosze powiedzcie mi czy w niemieckich urzedach musimy zglosi...
  • Mamy zaproszenie na wesele do Stuttgartu i chciałam wiedziec jaka jest minimalna cena zawartości koperty, którą daje się na weselu? czy w modzie jest tam gotówka czy prezenty? A jak z hotelem dla gości - pokrywają koszta gospodarze czy goście? Pytam się, bo nigdy nie byłam na weselu zagranicznym - chociaż pan młody to Polak z niemieckim paszportem a pani młoda to włoszka. Z góry za wszelkie odpowiedzi dziękuję.
  • Mam pytanie do mam które to przechodziły albo wlasnie przechodzą. czy wam też przedszkolanki każą mówić do dziecka po niemiecku???U nas wszystkie problemy jakie sa zwalają na brak jezyka. aż dochodzo do takich śmiesznych sytuacji że pani mi mówi po pierwszym dniu z emusze z nią zacząć rozmawiac po niemiecku bo ona nic nie rozumie i to jest bardzo denerwujące i dal nich i dla niej. ze nie chce skladac po sobie zabawek bo nie rozumie co do niej mówią.pani mówi do mnie oczywiscie po niemie...
  • witam.interesuje mnie przypadek mojego dobrego znajomego.zanim zapytam musze wczesniej nieco wprowadzic w watek.a wiec moj znajomy od niedawna mieszka w niemczech,rozwiedziony,na recie,przedwczesnej jako pracownik wojska polskiego(nie znam stopnia),zalozyl w niemczech firme.zlozyl tez wnioski o rodzinne(ma 2 nastoletnich dzieci w Polsce)i tu zaczely sie schody-wniosek odrzucono poniewaz ma rente w polsce,tam placil skladki i tu mu sie nie nalezy.Niby logiczne ale znam przypadki gdzie nikt nie...
  • Urodzę dziecko w Niemczech, ojcem dziecka jest Niemiec mieszkający i zameldowany na stałe w DE. Ja mam obywatelstwo PL, chcielibyśmy aby dziecko miało obywatelstwo po ojcu. Gdzie należy je zgłosić po urodzeniu i gdzie wyrabia się paszport, nie mamy ślubu, jak długo to trwa i czy muszą być obecni oboje rodzice? Miejsce zameldowania ojca to Berlin.
  • W którym miesiącu/roku życia zapisywałyście swoje dzieci do przedszkola w Niemczech? czy są długie kolejki?pomijam prywatne przedszkola.
  • chcialm zapytać ajk wygląda system szkolnictwa niemeickiego względem polonii. mamy w planach przeprowadzke do Niemiec do Norymbergii- córa wtedy bedzie miala 7 lat- czas zaczac szkołe...ale nie zna języka... jak to wygląda w Niemczech słyszlam ze maja specjalne klasy dla cudzoziemców ktore trwaja rok - zdobycie umiejetnosci jezykowych...a potem normalna klasa niemicka??? czy to tak faktycznie ejst prosze o pomoc.
  • Powiedzcie mi jak się Wam żyje w tym kraju, czy tęsknicie za PL,czy pracujecie? Jak czułyście się na początku po przyjeździe do Niemiec? Gdzie według Was najlepiej uczyć się języka? Dajce mi wszelkie wskazówki , które mogą mi się przydać na obczyźnie.

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.